Kovo 22 d. progimnazijos 7–8 klasių mokiniai kartu su ugdymo karjerai mokytoja Liudmila Semaško ir matematikos mokytoja Irena Čebruk dalyvavo edukacinėje išvykoje į Thermo Fisher Scientific Baltics įmonę. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai buvo supažindinti su naujausiais biotechnologijų pasiekimais. Mokiniams buvo parodytos mokslinių tyrimų ir gamybos laboratorijos. Jie turėjo galimybę pamatyti, kaip kuriami produktai, kurie plačiai naudojami tiriant genų sandarą, raišką ir įvairovę, kuriant naujus įgimtų, paveldimų ir užkrečiamųjų ligų diagnostikos metodus.
Thermo Fisher Scientific Baltics“ gamina ir pasaulio rinkose platina daugiau nei 760 produktų gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai. Vilniuje kuriamos produkcijos yra eksportuojama į 70 pasaulio šalių. Lietuvoje šiuos produktus naudoja šalies universitetai, mokslo institutai, medicinos ir diagnostikos įstaigos, veterinarijos, maisto tyrimų centrai ir institutai, biotechnologijos kompanijos. Įmonė bendradarbiauja su šalies aukštojo mokslo įstaigomis, jos darbuotojai dalyvauja mokymo programų sudarymo procese, skaito paskaitas, vadovauja studentų baigiamiesiems darbams, disertacijų rengimui.
Bendrovės laboratorijose stažuojasi ir baigiamuosius darbus rengia studentai. Bendrovė bendradarbiauja su Vilniaus kolegija, kuri rengia pirmuosius šalyje biotechnologijos specialistus su aukštuoju koleginiu išsilavinimu.
Mokinių mintys apie išvyką į įmonę:
Kasparas Masevičius, 7b kl. – „Tai mane skatina gerai mokytis, įstoti į universitetą ir įsidarbinti šioje kompanijoje.“
Gabrielė Lipnickaja, 8c kl. – „Buvome ekskursijoje į ,,Thermo Fisher Scientifik‘‘ kompaniją. Buvo be galo įdomu, sužinojome daug naujo ir tai padėjo geriau suprasti, ko norim gyvenime, kokią profesiją rinktis. Man buvo labai įdomu klausytis apie tai, kaip atskiria DNR ląstele ir koks kruopštus darbas tai yra. Kai mums pasakė, kad už 1g sausos medžiagos turėtume užmokėti 15 mln., buvom šokiruoti, bet kai supratom, kad kompanija turi 50 filialų skirtingose šalyse, viskas tapo aišku. Su vadove lankėme skirtingas laboratorijas, jauni mokslininkai parodė ir paaiškino, kaip vyksta distiliavimo procesas. Buvo taip įdomu, jog nepastebėjau, kaip greit pralėkė laikas ir teko grįžti namo. Noriu pasakyti nuoširdų ačiū progimnazijos direktoriui ir mokytojoms, kurios organizavo šią išvyką.“
Liudmila Semaško, ugdymo karjerai mokytoja