2014 m. rugsėjo 23 d. 6a ir 6b klasės mokiniai kartu su auklėtojomis vykome į Anykščius.
Mus pasitiko nedidukas Aukštaitijos miestelis, kuris sužavėjo nuostabia gamta ir turtinga istorine bei kultūrine praeitimi. Aplankėme Siauruko muziejų – tai technikos, architektūros, istorijos paminklas, išsaugojęs praėjusio amžiaus dvasią. Siaurukas – šio žodžio dabartiniame lietuvių kalbos žodyne nėra, tačiau taip meiliai vadinamas siaurasis 750 mm pločio vėžės geležinkelis, 1999 m. paminėjęs savo šimtmetį. Šis Lietuvos siaurasis geležinkelis ilgiausias Europoje ir įtrauktas į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Taip norėjosi sugrąžinti laiką atgalios, sugužėti visiems į traukinį ir traukti siauruku į mokslus kaip tai darė anykštėnai Jonas Biliūnas ir Antanas Vienuolis.
Miesto pakraštyje – apdainuotasis Anykščių šilelis. Tik eik čia ir klausykis ,,kaip lapas ar žiedelis ant šakelių kraunas, kaip šnibžda medžių kalba šventa". O šilelyje giliai į žemę įsirėžęs stūkso galiūnas – Puntuko akmuo. Legenda pasakoja, kad Puntuką velnias nešęs užversti ant Anykščių bažnyčios durų, bet, vos išaušus, užgiedojęs gaidys. Velnias metė akmenį ir nugarmėjo į pragarą. Puntukas yra antrasis pagal dydį akmuo Lietuvoje. 1943 m. akmenyje iškalti lakūnų S .Dariaus ir S. Girėno bareljefai.
Važiuojant Molėtų link, pušų apsuptyje, ant aukšto stataus kalno – Jono Biliūno kapas su iškilusiu antkapiniu paminklu, dar vadinamu "Laimės žiburys". Lipti buvo sunku, tačiau sužinoję, kad lipant sugalvoti norai pildosi, kojos pačios nešė mus aukštyn. Užkopę ant kalno patikėjom Jonui Biliūnui savo norus, savo dar vaikiškas svajas.
Pasisėmę Anykščių krašto istorijos dvasios, nuvykome į netoliese esantį Kukurūzų labirintų parką. Čia galėjome išbandyti savo orientavimosi įgūdžius, o nuvykę ant ,,Kalitos“ kalno, prisisegę saugos diržus ir pagavę vėją, skriejome rogutėmis. Taip, rogutėmis rugsėjo mėnesį net 40 km/h greičiu.
Argi nenuostabus Anykščių miestelis?
Justė Jasiulianec, 6b kl.