Nors dar tik rugsėjis, tačiau darbai virte verda. Rugsėjo 22 – 26 d. pasitinkant Europos kalbų dieną, mokykloje praūžė Kalbų ir socialinių mokslų metodinės savaitės renginiai tema ,,Daugiau kalbų – daugiau žinių“. Nieko nelaukdami, o, atvirkščiai, norėdami paskatinti būti aktyviais, žingeidžiais, turinčiais motyvaciją mokytis, metodinės grupės nariai per pamokas ir popamokinės veiklos užsiėmimus organizavo įvairias veiklas.  Mokiniai džiaugėsi integruotomis pamokomis bei netradiciniais ugdymo metodais: jie ne tik skaitė pranešimus, ruošė stendus, vykdė projektus, bet ir dalyvavo viktorinose, olimpiadose, konkursuose, organizavo išvyką į Anykščius.

Jau pirmą neįprastos „kalbinės“ darbo savaitės rytą mokiniai susidomėję tyrinėjo stende esančią įvairiausiais užrašais išmargintą stilizuotą gėlę, aiškinosi, ką reiškia parašyti žodžiai. O jie net 17 Europos šalių kalbomis ragino nepamiršti pasakyti ,,Labas“, ,,Ačiū“, ,,Aš myliu tave“, ,,Viso gero“. Žinoma, prieš tai mokiniai patys juos vertė į užsienio kalbas, savo kalbų kraitę papildydami naujais žodžiais. Be abejo, visi, kurie dar nežinojo ar norėjo prisiminti, ką gi reiškia Europos kalbų diena, kokie jos tikslai – taip pat galėjo pasiskaityti informaciniame stende ,,Rugsėjo 26 d. – Europos kalbų diena“.

Kalbų ir socialinių mokslų metodinės grupės organizuota savaitė buvo išties labai turininga. Įvairių veiklų metu stengtasi kuo aiškiau, suprantamiau, o tuo pačiu ir patraukliau bei originaliau pristatyti Europos šalis, atskleisti kalbų grožį ir jų mokymosi svarbą. Daug atidumo, kruopštumo pareikalavo jau tradiciniu tampantis ,,Dailyraščio karaliaus“ rinkimas. Konkurse dalyvavo 5 – 8 kl. mokiniai ir šįkart visi norintieji tekstus rašė net keturiomis kalbomis: lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų. Dideliu iššūkiu parašyti ne tik be klaidų, bet ir taisyklingai, gražiai tapo penktokėliams. Jiems mokytojos O.Rimašienė ir V.Petkevičienė parinko prasmingą Violetos Milončytės tekstą apie gimtąją kalbą, kuriuo norėta ne tik skatinti  dailiai rašyti, bet ir branginti savo kultūrą. Konkurse dalyvavo visi 5 klasių mokiniai, tačiau parašyti dailiai ir be klaidų pavyko ne visiems. Dailyraščio nugalėtoju tapo 5r klasės mokinys Leontijus Saveljevas, antrą vietą užėmė 5b klasės mokinys Danas Galatiltis, o trečios vietos laimėtoja tapo 5c klasės mokinė Laura Voiškunaitė. ,,Dailyraščio karaliais“ taip pat tapo šie mokiniai:  Erik Turkin (5R kl.), Justė Jasiulianec (6B kl.), Aurelija Matukaitė (7D kl.), Viktorija Pavlova (8R kl.), Milana Naidionova (10kl.). Raštingumą mokiniai tikrinosi ir mini lietuvių kalbos olimpiadoje. Pasirodo, jog iš visų 8L klasės mokinių tąkart raštingiausia buvo Samanta Zambžickaitė, šiek tiek mažiau pasisekė Elvinui Kujeliui ir Viktorijai Vikentjevai.

Mokiniai kartu su mokytojais, neformaliojo švietimo būrelio vadovais dalyvavo meninio vertimo konkurse, kuriame padėką už puikiai išverstą Just. Marcinkevičiaus eilėraštį gavo Svajūnė Dragūnaitė (7B kl.), ,,Teksto redaktoriai“ konkurse I- ą vietą užėmė Natalija Petrova (7A kl.) ir Justina Vološinaitė (7D), II – a vieta atiteko Dominykui Guigai (7A kl.), III – os vietos laimėtoja tapo Gabrielė Li (7D kl.). Daug teigiamų emocijų, puikios nuotaikos netrūko viktorinoje – žaidime ,,Europos kaleidoskopas“. Čia varžėsi ir savo sumanumą demonstravo Rusų liaudies tradicijų, Lenkų liaudies tradicijų ir ,,Teksto kūrimo žingsnių“ būrelio nariai.

Įdomios ir turiningos buvo integruotos istorijos ir krašto istorijos pamokos 6 klasėse, kurių metu mokiniai atliko kūrybines užduotis ir kartu su mokytojomis Ramune Skripskaite Li ir Rene Petroniene surengė parodą ,,Europa mūsų akimis“. Mokyklos koridoriuje dėmesį traukė informatyvūs spalvingi metodiniai plakatai apie  įvairias Europos šalis, jų tradicijas, papročius, kalbas. Visi plakatai buvo savaip gražūs, informatyvūs, tačiau kai kurie – ypatingi. I – ą vietą šiame plakatų konkurse  užėmė Karolis Paškevičius ir Deividas Oleškevičius (6B kl.), II – a vieta atiteko  Indrei Minajevaitei ir Melanai Tomašauskaitei (6C kl.) ir Lėjai Čugunovaitei bei Justinai Godlevskytei (6B kl.), III  – Ernestai Činčikaitei ir Akvilei Krikštulytei (6C kl.). Mokyklos muziejuje vyko edukacinė integruota lietuvių kalbos ir krašto istorijos pamoka ,,Bėlio ežero paslaptys” – vedė mokytojos A.Kurpienė ir R.Petronienė.

Penktadienį, rugsėjo 26 d. vyko metodinės savaitės baigiamasis renginys. Po nuostabiai skambančių ,,Taip gražiai mane augino…“ Just. Marcinkevičiaus posmų, pačių mokinių išverstų į rusų ir anglų kalbas, po trumpo pranešimo, susirinkusieji salėje bendravo su buvusia mokyklos abituriente, MRU tarptautinės politikos ir ekonomikos magistrante, MRU ESN studentų organizacijos prezidente Inesa Cvetkova. Ji papasakojo apie savo veiklą, patirtus įspūdžius keliaujant, paragino mokinius mokytis kalbų akcentuodama tai, jog ,,Kalba yra langas į pasaulį“.

Pažinimo džiaugsmu dvelkianti ir gausi renginių savaitė baigta apdovanojimais. Dėkojame visiems dalyvavusiems, sveikiname nugalėtojus.  Tikime, kad nuveikti darbai pateisino lūkesčius, mūsų mokyklos ugdytiniai daug sužinojo, išmoko, o svarbiausia – pajuto bendrą kūrybinį džiaugsmą. Linkime neprarasti optimizmo, priimti visus pasitaikančius iššūkius bei neužmiršti pačių įvairiausių pasaulio kalbų, nes jei moki žodį – žinai kelią.

Kalbų ir socialinių mokslų metodinės grupės pirmininkė,

direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Stuglienė