Kovo mėnesį prasidėjusi Žalioji olimpiada šūkiu „Maži darbai – dideliems pokyčiams“ kvietė Lietuvos švietimo įstaigas keisti savo bendruomenės požiūrį į vartojimą, rūšiavimą ir antrinį atliekų panaudojimą. Olimpiados tikslas buvo ne tik išmokyti rūšiuoti, o apskritai atkreipti dėmesį į šiuolaikinio žmogaus elgseną, suteikti progą gilintis į šiuo metu aktualias aplinkosaugos problemas ir imtis realių veiksmų, prisidedant prie problemų prevencijos.
Pirmajame etape dalyvauti panoro daugiau net 250 Lietuvos mokyklų, kuriose mokosi 8–11 klasių moksleiviai, TARP JŲ IR MŪSŲ PROGIMNAZIJA. Šiame etape mokyklos bendruomenės turėjo taupyti išteklius – vandenį, elektrą, rūšiuoti atliekas bei stengtis mokyklos inventorių papildyti daiktais, pagamintais iš antrinių žaliavų, o viso proceso metu savo pasiekimus fiksuoti nuotraukomis ir video filmukais.
Svarbi olimpiados užduotis buvo ir gamtinių resursų taupymas. Mes prie šio darbo prisidėjome pirmą kartą: tualetuose, klasėse ir koridoriuose kabinome priminimus, jog reikia taupyti vandenį, išjungti elektros lemputes ir prietaisus, kai jais nesinaudojama. Mokytojos džiaugėsi, kad patys vaikai sugalvodavo budėjimo sistemą, netgi susidarydavo grafikus, nes jiems buvo svarbu sekti, kada ištuštėja koridoriai ir galima išjungti nereikalingas šviesas, prieš einant į pamokas profilaktiškai patikrinti, ar uždaryti mokykloje esantys čiaupai. Dėl tokio sumanumo beveik pavyko sutaupyti tiek vandens, tiek ir elektros išteklių, o pradėtus darbus žadam tęsti ateityje. Progimnazijos 7 klasės mokiniai gamino rūšiavimo dėžes, 6C klasės mokiniai paruošė plakatus, raginančius rūšiuoti atliekas, taupyti vandenį, elektrą tiek progimnazijoje, tiek ir namie.
Susumavus pirmojo etapo rezultatus ir išrinkus daugiausia resursų sutaupiusias mokyklas, pusfinalyje pakviestos dalyvauti 82 komandos iš įvairių Lietuvos regionų, tarp jų ir mūsų progimnazijos komanda ,,Žuvėdra“ , kuriai atstovavo 8 klasių mokiniai (6 mokiniai komandoje ir 3 mokiniai sirgaliai, kapitonas – Justė Jasiulianėc, 8B), biologijos ir chemijos mokytoja Oksana Gončarova.
Pusfinalis vyko gegužės 30 d. Vilniaus universiteto bibliotekos mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC). Dalyvavo 9 komandos: visos gimnazijos ir tik mūsų komanda iš progimnazijos. Olimpiados metu taip pat veikė kūrybinės dirbtuvės, kuriose iš antrinių žaliavų buvo galima pasigaminti palaikymo komandų atributiką. Užduotys buvo įdomios, bet ir sudėtingos, reikalaujančios daug žinių, o komandos stiprios. Mūsų komanda gerai pasiruošė, buvo gražus prisistatymas, sirgaliai aktyviai palaikė komandą.
Olimpiados met sužinojom daug naujos informacijos, gavom daug patirties. VšĮ „Žaliasis taškas“ įteikė smagius prizus.
Justė Jasiulianec, 8B klasė