Archive for lapkričio, 2012
2012 m. lapkričio 28 d. 1A ir 1B klasių mokiniams buvo pravesta integruota pasaulio pažinimo, žmogaus saugos, etikos ir dailės pamoka. Jos metu vaikai apsilankė Švenčionių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Pamokos uždaviniai:
•supažindinti vaikus su operatyvinės tarnybos, teikiančios pagalbą nelaimės atveju, darbo pobūdžiu;
•ugdyti savisaugos jausmą;.
•ugdyti gebėjimą reikšti įspūdžius piešiniu;
•ugdyti mandagaus elgesio bendraujant su suaugusiais įgūdžius.
Mokiniai padovanojo pareigūnams savo piešinėlius temomis „Dėl ko kyla gaisrai“, „Kaip elgtis kilus gaisrui“. Su dideliu susidomėjimu vaikai apžiūrėjo gelbėtojų techniką. Sužinojo ir pamatė, kaip ji veikia, kokia yra gelbėtojų apranga, per kiek minučių pareigūnai yra pasiruošę išvykti į nelaimės vietą. Susipažinę su tarnybos darbo pobūdžiu, daug mokinių panoro tapti gelbėtojais. Aptarėme, ko jie turi mokytis, kad pasiektų savo tikslą. Parvykę į mokyklą vaikai piešė, ką pamatė, kas labiausiai patiko. Visi piešiniai labai gražūs, spalvingi, nes išvyka mokiniams labai patiko ir paliko daug malonių įspūdžių.
Manau, kad ši ir lapkričio 15 d. vykusios integruotos pamokos paskatino vaikus stengtis saugoti save ir kitus, padėjo jiems suvokti savisaugos būtinumą. Mokiniai gerai įsisavino atsargumo priemones naudojant degias medžiagas, gaisrų priežastis, kaip nelaimės atveju išsikviesti pagalbą. Suprato, kad be reikalo negalima trikdyti operatyvinių tarnybų darbo. Tikiuosi, kad vaikai taikys įgytas žinias kasdieniame gyvenime.
Pradinio ugdymo vyr. mokytoja Violeta Vasina
Lapkričio 23 d. vyko integruota 5R klasės rusų kalbos ir informatikos pamoka Rusų dramos teatre. Pamokos tikslai ir uždaviniai buvo: plėtoti supratimą apie S. Maršako kūrybą, daugiau sužinoti apie pjesę, susipažinti su režisieriaus, aktoriaus, kostiumų ir dekoracijų dailininkų darbu.
Spektaklyje buvo pasakojama apie turtingą katę, kuri nepripažino savo vargingų giminaičių, našlaičių kačiukų nenorėjo įsileisti į savo prabangų namą. Bet vieną kartą įvyko nelaimė – sudegė katės namas. Ką daryti? Kas padės katei? Turtingi draugai nusisuko nuo jos, tik našlaičiai giminaičiai, pamiršę visas skriaudas, priglaudė savo tetą – katę. Pradėjo jie visi kartu gyventi ir pasistatė naują namą.
Penktokų susižavėjimą kėlė puiki aktorių vaidyba, spalvingi kostiumai ir dekoracijos. Grįžus iš teatro mokiniams teko atlikti užduotis, panaudojant informacines technologijas.
Lapkričio 26 dieną vyko rusų literatūros pamoka, skirta 120 – osioms poetės Marinos Cvetajevos gimimo metinėms. Pamokoje dalyvavo 8r, 10r ir 11 klasės. Ją vedė rusų kalbos mokytojos F. Naidionova ir A. Manačina. Pamokos tikslas – sudominti mokinius M. Cvetajevos asmenybe, sužavėti jos poezija, kurioje persipina ištikimybė Tėvynei ir žmogaus išaukštinimas, ironija ir aistringa meilė.
Pamokos metu buvo deklamuojamos poetės eilės, žiūrimas filmas ,,M. Cvetajevos gyvenimo kelias'', klausomasi pagal jos žodžius sukurtų dainų.
Lapkričio 19-23 d. mokykloje vyko tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitė. Kiekvieną dieną buvo koks nors renginys. Pirmadienį: stendų ir sienlaikraščių paroda. Penktokai mokyklos koridoriaus stende demonstravo nupieštas geometrines kompozicijas – Mandalas. Buvo paruoštas įdomus ir vaizdingas plakatas „Senoviniai ilgio matai“, paskelbtas matematinis dres kodas.
Lapkričio 20 d. pas mus lankėsi Sirvėtos regioninio parko specialistai. Parko darbuotojai penktų klasių mokiniams pravedė pamokėles apie Lietuvos ir pasaulio paukščių įvairovę, jų biologines ypatybes, papasakojo apie retas ir nykstančias rūšis, jų išsaugojimą. Moksleiviai buvo aktyvūs, atsakinėjo į pateikiamus klausimus, klausėsi paukščių balsų, dalyvavo viktorinoje „Atspėk paukštį“. Specialistai džiaugėsi, sulaukę didelio mokinių susidomėjimo, o klausimų – atsakymų metodu išsiaiškino, kad vaikai įdėmiai klausėsi ir įsiminė daug faktų apie paukščius.
Lapkričio 21 d. vyko 7-8 klasių matematinis konkursas ,,Protų mūšis“. Dalyviai kūrė savo komandos pristatymą su skaičiais arba su matematiniais simboliais, komandos pavadinimą, sprendė loginius uždavinius bei galvosūkius, atliko praktines ir kūrybines užduotis. Komandų kapitonai ir dalyviai parodė savo kūrybiškumą bei išradingumą, savo matematinius gabumus ir žinias.
Lapkričio 22 d. penktų ir šeštų klasių mokiniai dalyvavo konkurse „Gudragalviai“. Mokiniai turėjo progą pademonstruoti savo išmonę, kūrybiškumą, išradingumą atlikdami sudėtingas užduotis. Labiausiai pavyko 5B klasės mokiniams – jie užėmė pirmą vietą, antrą vietą pasidalino 5R ir 6R klasių mokiniai, o trečia vieta teko 5D klasės mokiniams.
116 mokinių dalyvavo informacinių technologijų konkurse „Bebras“. Natalija Petrova ir Sabina Slabadaitė savo grupėje „Benjaminai“ rajone užėmė II vietą. „Kadetų“ grupėje rajone I vietą užėmė Anastasija Šinkorenko, II vietą – Maksim Jemeljanov , III vietą – Sandra Demidova ir Aleksandr Kostin. „Juniorų“ grupėje rajone I vietą užėmė Sandra Sadovskaitė, II vietą – Dmitrij Zavirin ir Igor Artemjev.
Savaitė buvo įdomi ir turininga. Mokiniai,atlikdami įvairias užduotis, turėjo galimybę parodyti savo darbštumą, išradingumą, kūrybiškumą bei sukauptas žinias.
Lapkričio 20 dieną Pabradėje vyko 2012 – 2013 mokslo metų Lietuvos mokinių (gimusių 2002 m. ir jaunesnių) olimpinio festivalio rajoninės kvadrato varžybos.
Varžybose dalyvavo keturios komandos: Pabradės „Ryto“ gimnazija, Pabradės „Žeimenos“ gimnazija, Švenčionėlių progimnazija ir Švenčionių vidurinė mokykla. Kiekviena komanda turėjo žaisti tarpusavyje, kad išaiškėtų geriausias. Mūsų mokyklos komandai burtai lėmė pirmąsias rungtynes žaisti su Švenčionėlių progimnazija, kurias laimėjome rezultatu 2-1. Vėliau teko žaisti su Pabradės „Ryto“ gimnazija ir vėl šventėme pergalę, nes rezultatas buvo 2-0 mūsų naudai. Sužaidę su paskutine komanda, Pabradės „Žeimenos“ gimnazija, rezultatu 2-0 užsitikrinome pirmąją vietą rajoninėse kvadrato varžybose.
Džiaugiamės, kad jaunuosius sportininkus taip puikiai paruošė ir ryžtingai varžyboms nuteikė kūno kultūros mokytojas Karolis Builys. Šie jaunieji sportininkai iškovojo ne tik pirmąją vietą, bet ir teisę dalyvauti respublikinėse zoninėse varžybose. Tad linkime jiems sėkmės ir toliau.
Norėdami diegti pagarbą įstatymui, puoselėti teisingumo idėją, formuoti vaikų požiūrį į policiją, kaip į įstatymų sergėtoją, skatinti jaunų žmonių domėjimąsi policijos veikla bei geriau pasiruošti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus skelbtam rašinių konkursui „Laiškas policininkui“, mūsų mokyklos penktokėliai į svečius pasikvietė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Švenčionių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistę Dianą Stūglienę.
Pašnekovė klausinėjo vaikų apie jų pareigas, kur jos yra užrašytos, skatino juos bendradarbiauti su policijos pareigūnais, o rodydama skaidres ragino mokinius išvardinti kuo daugiau detalių, kurios padeda atpažinti policijos pareigūnus. Vaikams buvo rodomos skaidrės, filmuota medžiaga apie kasdienį pareigūnų darbą. Susitikime mokiniai susipažino ne tik su policijos pareigūnų išskirtiniais darbo bruožais, bet sužinojo ir apie arklių bei šunų darbą šioje struktūroje.
Viso susitikimo metu mokiniai buvo labai žingeidūs, pareigūnę daug klausinėjo ir gerai įsiminė, kad pagrindinis policijos pareigūnų darbo principas: ,,Ginti, saugoti, padėti“.
Į pradinio ugdymo turinį nuolat integruojamos Žmogaus saugos ir Saugos eismo programos. Pirma rugsėjo savaitė, prieš rudens atostogas ir savaitė po atostogų buvo skiriamos saugaus eismo ir saugaus elgesio įgūdžių ugdymui. Integruotose pamokose vaikams padėjome suvokti kelių eismo taisyklių ir savisaugos būtinumą. Buvo lavinami mokinių gebėjimai saugoti save ir kitus, laikytis saugaus eismo ir elgesio reikalavimų. Vaikai sužinojo, kodėl negalima žaisti gatvėje, kaip pereiti kelią užmiestyje ir gatvę mieste. Susipažino su svarbiausiais kelio ženklais. Mokiniai gerai įsisavino, kaip gali pagelbėti telefonas ir kokiu numeriu reikia skambinti nelaimingų atsitikimų ar pavojaus metu. Vaikai dalyvavo piešinių konkurse „Mes – policijos bičiuliai“.
Šių metų lapkričio 15 dieną 1A ir 1B klasėse vyko integruota apibendrinamoji pamoka „Būk saugus, moksleivi!“ Ją pravesti padėjo Švenčionių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Eugenijus Lavrinovičius. Jis papasakojo apie tarnybos darbo pobūdį. Pademonstravo animacinių filmukų ciklą „Ekstremalios situacijos“. Mokiniai sužinojo apie gaisrų priežastis. Susipažino su pagrindinėmis saugaus elgesio su ugnimi ir saugaus elgesio žiemą taisyklėmis. Sužinojo, kaip tinkamai elgtis su elektros prietaisais, kaip saugiai naudotis pirotechnikos priemonėmis, kaip elgtis kilus gaisrui. Pakartojo, kur kreiptis įvykus nelaimei. Inspektorius padovanojo mokiniams lankstinukus – atmintines „Kaip elgtis kilus gaisrui. Praktiški patarimai, kaip save ir kitus apsaugoti nuo ugnies“.
Vaikams labai patiko pamokėlė. Jie panoro dalyvauti piešinių konkurse „Dėl ko gali kilti gaisras“ ir savo darbelius ekskursijos į Švenčionių priešgaisrinio gelbėjimo tarnybą metu padovanoti tarnybos pareigūnams. Ekskursiją planuojame lapkričio paskutinę savaitę.
Pradinio ugdymo vyr. mokytoja Violeta Vasina
Tolerancija – gebėjimas priimti kitų žmonių teisę turėti savo nuomonę,
įsitikinimus ar veikimo laisvę
Tolerancijos diena yra minima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 metų, kai UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Mūsų mokykloje, kaip ir kasmet, vyko įdomių ir prasmingų renginių, skirtų šiai dienai.
Lapkričio 12 – 16 d. Mokinių tarybos iniciatyva buvo paskelbta Tolerancijos savaitė, kurios metu vyko klasės valandėlės tolerancijos tema ir mokyklos mokiniai dalyvavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuotoje pilietinėje iniciatyvoje "Tolerancijos skėtis".
Įgyvendindami šią iniciatyvą mokiniai dekoravo skėčius (piešiniais, aplikacijomis, sentencijomis), kurie papuošė mokyklos koridorių ir klases. Pilietinės iniciatyvos idėja SKĖTIS – puikiai tinka rudeniui. SKĖTIS – tai daiktas, po kuriuo, lietui lyjant, gali sutilpti keletas žmonių, kurie yra skirtingi, bet lietui lyjant – būdami tolerantiški, stovi kartu po juo. Žodis „tolerancija“ ir yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir sugyventi
Asmens higiena – svarbi kiekvieno žmogaus sveiko gyvenimo dalis, kuri padeda apsisaugoti nuo daugelio infekcinių ligų. Asmens higienos įgūdžiai dažniausiai susiformuoja vaikystėje tėvų ir mokytojų dėka. Tačiau rudenį, sugrįžus į įvairias įstaigas, kuriose mus supa daug aplinkinių žmonių, padidėja rizika užsikrėsti įvairiomis infekcijomis, tad vaikams reikia nuolat priminti apie higienos įgūdžius.
Spalio 24 d. įvyko rajono mokyklų 4 klasių mokinių „ Higienos ABC „ konkursas, kuriame dalyvavo Švenčionių vidurinės mokyklos ir Švenčionių pradinės mokyklos komandos. Organizuojant konkursą buvo siekiama pagerinti mokinių žinias užkrečiamų ligų profilaktikos, asmens higienos temomis, formuoti sveikos gyvensenos nuostatas.
Mūsų mokyklai atstovavo 4l klasės berniukų komanda. Prisistatymui jie paruošė linksmą dainelę. Komandai reikėjo atlikti įvairias užduotis: spręsti testus, dalyvauti kapitonų rungtyje, paruošti atmintinę, sugalvoti klausimą varžovams. Jų pasirodymus vertino kompetentinga komisija. Buvo skiriami balai ne tik už žinias, bet ir išradingumą, originalumą, meniškumą.
Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Irena Januševskaja
Spalio 25d. Švenčionių rajono apylinkės teisme vyko atvirų durų diena. Į ją buvo pakviesta ir mūsų 10L klasė.
Teisme mus priėmė pats teismo pirmininkas ir kiti darbuotojai. Visi dalyvavę atvirų durų dienoje galėjome susipažinti su apylinkės teismų aktualijomis, atnaujinta elektroninių bylų sistema, gauti daugiau informacijos apie teisininko profesiją bei užduoti aktualius klausimus teismo pirmininkui. Apie savo profesiją taip pat papasakojo ir posėdžių sekretorė, raštinės vedėja, administracijos sekretorė bei archivarė. Taip pat apsilankėme posėdžių salėse, teismo darbo kabinetuose ir kitose tarnybinėse patalpose. Pasibaigus atvirų durų dienai įsiamžinome su teismo darbuotojais ir teisėjais.
Aš manau, kad ši ekskursija buvo įdomi ir naudinga ne tik man, bet ir mano klasės draugams, ji paskatino domėtis konstitucija ir teisingumo sistema.
Sandra Sadovskaitė, 10L kl. mokinė