Archive for gegužės 4th, 2015
Mūsų mokykla kasmet dalyvauja akcijoje „ Darom“. Visi mokyklos mokytojai ir mokiniai jungėsi prie šios akcijos. Šios akcijos pagrindinis tikslas – skatinti Lietuvos gyventojų ekologišką mąstyseną, pilietiškumą, socialinį aktyvumą, stiprinti vietines bendruomenes ir žmonių lygiavertiškumo suvokimą.
Balandžio 30 dieną 12 val. prasidėjo akcija ,,Darom“, buvo tvarkoma mokyklos teritorija. Kiekvienai klasei buvo paskirstyta ir nurodyta tvarkomoji teritorija mokyklos parke. Klasių auklėtojai mielai dirbo su savo mokiniais, visi stengėsi, dirbo stropiai, draugiškai. Grėbė žolę, lapus, rinko šakas ir šiukšles, sodino medelius ir krūmus, tvarkė gėlynus. Pradinių klasių mokiniai tvarkė mokyklos stadioną.
Džiugu, kad tokia akcija jau tapo mokyklos tradicija. Juk kiekvienas žinome, kad maloniau būti ten, kur gražu ir tvarkinga. Graži aplinka sušildo sielas, skatina prasmingai veiklai ir kūrybai.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vijolė Montrimienė
Ačiū saulei, kad šildo žemę.
Ačiū žemei, kad augina medį.
Ačiū medžiui, kad suteikia pavėsį žolei.
Ačiū žolynams, kad grožiu ir spalvomis džiugina žmogų.
Ačiū žmogui už tai, kad myli saulę, žemę, medžius ir gėles…
Tai žodžiai, kurie ne kartą buvo pasakyti įvairių veiklų, skirtų Žemės dienai, ir apibendrinamojo renginio „Žemė – mūsų rankose“ metu. Žemelei, kurią dažnai pavadiname, motule, motina, skyrėme daug įvairių veiklų: konkursų, varžybų, protmūšių ir t.t., o norėdami pasidžiaugti rezultatais, pasidalinti patirtimi, balandžio 29 d. organizavome apibendrinamąjį renginį. Į jį atvyko mūsų bičiuliai, socialiniai partneriai, kurie yra ne vienos idėjos, ne vienos veiklos iniciatoriai ir dalyviai. Tai Sirvėtos regioninio parko vyr. ekologė T. Ivanova, kraštotvarkininkas M.Semaška, parke savanoriaujantis L. Marotti bei J. Tortosa, Švenčionėlių miškų urėdijos ryšių su visuomenė specialistė O. Gylienė.
Pilnutėlėje salėje renginys prasidėjo literatūrine kompozicija „Lietaus melodija“, o vėliau buvo pristatinėjamos viena už kitą įdomesnės, bet labai prasmingos veiklos: viktorinos, konkursai, akcijos, projektai, integruotos pamokos, jaunųjų gamtininkų, ekologinio klubo „Žuvėdra“ veiklos, varžybos. Daug gražių, šiltų žodžių išsakė į renginį atvykę svečiai, kurie už meilę gamtai, rūpestį ja, įteikė ne vieną padėką ir dovaną. Pasiekimais edukaciniuose konkursuose, varžybose didžiavosi mokiniai, gavę padėkas iš mokyklos direktoriaus rankų.
Akivaizdu, jog visos veiklos, kurias skyrėme Žemei, visiems suteikė ne tik žinių, bet ir daug teigiamų emocijų, bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžių, savanorystės pavyzdžių ir, bene svarbiausią dalyką – suvokimą, jog daug mums yra duota ir daug už ką mes esam atsakingi.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui I.Stuglienė
Šokis – tai poema, o kiekvienas judesys – žodis.
Mata Hari
Ši diena minima nuo 1982 metų, UNESCO sprendimu. Ji sutapatinta su prancūzų baletmeisterio Žano Žoržo Noverio gimtadieniu. Ž.Ž. Noveris buvo žymus choreografinio meno reformatorius ir teoretikas, „šiuolaikinio baleto tėvas“.
Balandžio 29 d. mūsų mokykloje vyko Tarptautinės šokio dienos minėjimas, kurio tikslas – atkreipti dėmesį į šokio meną ir jį populiarinti. Pertraukų metu dauguma mokinių – nuo penktokų iki aštuntokų – skubėjo į mokyklos sporto salę. Kelios minutės tapo visuotinu judėjimu vienu ritmu, kurį lydėjo pakili nuotaika ir judėjimo džiaugsmo pajutimas.
Smagiai pašokę, įraudusiais skruostais, pakylėti, nuaidėjus skambučiui visi vėl sugužėjo į klases.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vijolė Montrimienė
Lietuvos bibliotekininkų draugija 2015 metų balandžio 23 – 29 dienomis skelbia 15-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. 23 d. mūsų klasė dalyvavo Švenčionių viešojoje bibliotekoje vykusioje popietėje "Iš senolių palikimo", kurios tema – „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam".
Vėjuotą pavasario popietę renginys pradėtas nuo spaudinių parodos pristatymo „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities", skirtos etnografinių regionų metams. Ji buvo tikrai vertinga – eksponuotos knygos, foto albumai, enciklopedijos apie tautinius kostiumus, juostos ir mūsų krašto etnografija. Popietės metu etnografė Inga Kujelienė supažindino mus su juostų pynimo technika, specifikos bruožais, medžiagos parinkimu. Laisvalaikiu pati ji audžia ir pina tautines juostas. Tautodailininkė yra surengusi ne vieną savo darbų parodą. Įsisavinę teorines žinias, stebėję ir matę juostų pavyzdžius, ėmėmės praktinės veiklos. Džiugino tai, kad popietėje mes galėjome pabandyti pinti tautines juostas.
Renginys Viešojoje bibliotekoje – ne tik proga išmokti pinti, bet ir tautos paveldo puoselėjimas. Tikrai verta žinoti, mokytis ir perimti dar nepamirštus senuosius amatus.
Akvilė Krikštulytė, 6C klasė