Archive for spalio 4th, 2019
„Baltijos keliu – į nepriklausomą Lietuvos valstybę!“
„Labai džiaugiuosi, jog kiekvienais metais vis daugiau žmonių prisideda prie šios gražios iniciatyvos – Konstitucijos egzamino. Pagrindinio šalies įstatymo žinojimas kiekvieną iš mūsų įkvepia būti pilietiškais, toliau domėtis, saugoti ir gerbti Konstitucijoje įprasmintas demokratinės valstybės vertybes. Todėl prieš egzaminą kviečiu dar kartą atsiversti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir renginio dieną prisijungti prie jo dalyvių!“, – ragina teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.
Jau tryliktus metus iš eilės Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėju Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda ir partneriais – Mykolo Romerio universitetu, „Visuomenės teisiniu švietimu“ ir „Inlinen“ visus Lietuvos piliečius kvietė laikyti Konstitucijos egzaminą 2019. Jis buvo organizuojamas atskiroms tikslinėms dalyvių grupėms.
Žinių patikrinimo tema susijusi su svarbiu nepriklausomai Lietuvai įvykiu – Baltijos keliu. Todėl organizatorių pasirinktas šūkis „BALTIJOS KELIU – Į NEPRIKLAUSOMĄ LIETUVOS VALSTYBĘ!“ – artimas ir svarbus kiekvienam Lietuvos gyventojui.
Mūsų progimnazija Konstitucijos egzamine dalyvavo vienuoliktą kartą, nes norime skatinti mokinių domėjimąsi savo šalimi ir jos valstybingumu. Šiemet norą patikrinti savo žinias išreiškė 21 6–8 klasių mokinys.
I konstitucijos egzamino etape, kuris vyko spalio 3 dieną, pasisekė vienai: Augustei Ivanovai, 7c klasės mokinei. Sveikiname Augustę, patekusią į II etapą, ir linkime sėkmės spalio 17 dieną!
Ramunė Skripskaitė Li, istorijos mokytoja
Mokslinė konferencija ,,Atsidavimas priešistorės tyrinėjimams“
Rugsėjo 27 d. grupelė progimnazijos mokinių dalyvavo mokslinėje konferencijoje, skirtoje prof. habil. dr. Algirdo Girininko 70-mečio jubiliejui. Konferencija vyko Švenčionių Nalšios muziejuje. Renginio metu klausėmės Švenčionių rajono savivaldybės mero Rimanto Klipčiaus sveikinimo, Klaipėdos, Vilniaus universitetų, Vilniaus dailės akademijos dėstytojų pranešimų. Juose išgirdome ne tik apie Algirdo Girininko nuopelnus Lietuvos archeologijai, bet ir sužinojome apie archeologinius tyrinėjimus Nalšios žemėje: seniausias akmens amžiaus gyvenvietes Žeimenos aukštupio baseine, žmogaus ir gyvūnų atvaizdus iš Kretuono akmens amžiaus. Dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė pristatė prof. habil. dr. Algirdo Girininko archeologinių tyrimų Reškutėnų apylinkėse, saugomų Nalšios muziejaus fonduose, artefaktų apžvalgą.
Mums, mokiniams, tai buvo neįkainojama patirtis, nes apie savo krašto priešistoriją žinome nedaug. Tai dar labiau paskatino domėtis Nalšios žemės praeitimi.
Gabrielė Bryliova, 8b klasė