Bendruomenės diena 2019
Karjeros diena 2019
Bendruomenės diena 2018
Bendruomenės diena 2017
Bendruomenės diena 2016
Karjeros diena 2016
Karjeros diena 2014
Padėkos diena 2014m.
Padėkos dienos šventė
Archyvai

Jaunimo idėjų konkurse triumfavo altruizmas: „Pasaulis juk nesisuka vien apie mus!!!”

Ketvirtoji Vilniaus regiono savivaldybė, kurioje vyko jaunimo „Veiksmo diena“ – Švenčionys. Šešios mokinių komandos, iš viso 74 mokiniai, iš Švenčionių rajono savivaldybės mokyklų susibūrė rajono savivaldybės tarybos posėdžių salėje. Jaunimo reikalų koordinatorė Inga Varnienė jiems surengė diskusiją su rajono savivaldybės tarybos nariais ir savivaldybės administracijos darbuotojais.  

Jaunuoliai guviai uždavinėjo klausimus valdininkams: koks biudžetas bus skirtas jaunimui 2019 metais? Ar paremtumėte motyvacinius seminarus jaunimui? Ar galėtų savivaldybės tarybos nariai konsultuoti biudžeto skirstymo klausimais? Kokie planai, susiję su Adutiškio miestelio gyventojų gerove? Ar Švenčionių rajone vykdomi projektai, lavinantys protinius vaikų gebėjimus nuo darželinio amžiaus iki mokyklos baigimo? Taip pat mokiniai domėjosi, ar būtų galimybė laimėjusį projektą išplėsti respublikiniu mastu? Ar būtų galima autobusų tvarkaraštį suderinti su gyventojų poreikiais? Kokius leidimus reikia gauti iš savivaldybės, norint rengti jaunimo šventes? Kokie kriterijai yra svarbiausi išrenkant projektus, kuriems skiriamas finansavimas?

Praplėtę savo akiratį  šiomis temomis, jaunuoliai išsiskirstė į skirtingas patalpas savivaldybėje ir kūrė projektus, kurie pagerintų jaunimo būvį jų gyvenamosiose vietose. Pavakary įvyko idėjų mūšis, kurį moderavo Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius.  

Švenčionių r. Adutiškio pagrindinės mokyklos idėja „Atvira jaunimo erdvė – pramogų zona Adutiškyje” – apie kambarį mokykloje, kur rinktųsi jaunimas nuo 12 iki 25 metų. Ten veiktų stalo futbolas, oro ritulys ir kiti žaidimai, projektoriumi būtų rodomi filmai, geriama arbata, dainuojama karaokė. Erdvė veiktų sekmadieniais nuo 17 iki 23 val.  

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos idėja „Jaunieji protai”– Švenčionių miesto kultūros centre rajoninis protmūšis, kuriame susirungtų komandos nuo darželinukų iki gimnazijų mokinių. Projektas skatintų visų rajono miestelių susibūrimą ir bendrystę. Laimėjusios komandos pelnytų išvyką į stovyklą Kaltanėnuose arba išvyką į „Skyparką” Vilniuje. Jei projektas būtų sėkmingas, mokiniai svajoja, kad projektas taptų respublikiniu.

Švenčionių r. Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos mokiniai nusprendė pakeisti Švenčionėlių miesto parko vaizdą. Jaunimo vizijose – atnaujinti parko suoleliai ir stalai, įrengta lauko bibliotekėlė, supynės vaikams, nemokama Wi-fi zona. Į parko atnaujinimo atidarymo renginį būtų pakviesti visi rajono miesteliai.

Švenčionių progimnazija sugalvojo projektą „Padėk man”. Planas gimė iš svajonės, kad jaunimas nebijotų klysti, atrasti save, ugdytųsi patriotiškumą. Šiuo tikslu būtų rengiami motyvaciniai užsiėmimai jaunimui savęs pažinimo, baimių įveikimo, bendravimo temomis. Jauniems, besiformuojantiems žmonėms trūksta motyvacijos, pasitikėjimo savimi, todėl reikalingi  pokalbiai su jau save atradusiais ir daug pasiekusiais žinomais žmonėmis, pvz., Svaru (G&G Sindikatas), Ieva Zasimauskaite, Jurgiu Didžiuliu, Giedriumi Savicku, Nagliu Bierancu (Naglimantu) ir kitais. Užsiėmimai vyktų šeštadieniais Švenčionių miesto kultūros centre ir miesto parke.

Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnazija taip pat trokšta „Jaunimo erdvės” Pabradės miesto kultūros centre, kad galėtų pabendrauti tarpusavyje, rungtis stalo žaidimų turnyruose, tarpusavyje aiškintis mokslų temas.

Stipriausią idėją, kuri nurungė visų kitų mokyklų idėjas, pateikė Švenčionių r. Pabradės „Žeimenos“ gimnazija. Komanda pristatė šventės „Viltis“ idėją. Mokiniai nori pakviesti visus žmones į bendrystę su neįgaliaisiais, naikinti požiūrį, kad pastarieji yra „mažiau negu žmonės“. Renginyje dalyvautų Pabradės meno mokykla, kurios menininkai pieštų ant veidų, būtų išsirinktas ir bendrai žiūrimas filmas, vyktų loterija ir kitos pramogos, surinktos lėšos būtų paaukotos bendrijai „Viltis“, dirbančiai Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos srityje.

Ši Švenčionių r. Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos mokinių idėja pelnė visų susirinkusių simpatijas ir nuskynė pergalę per du balsavimo turus. Laimėtojai savo idėjos vertę įvardino žodžiais: „Pasaulis juk nesisuka vien apie mus!!!”

Bendro Švenčionių rajono savivaldybės, Atviros Lietuvos fondo, OSFL projektų ir Pilietinių iniciatyvų centro Jaunimo pilietiškumo ugdymo projekto „Aš irgi sprendžiu!”, kurio tikslas – kurti projektus ir išsakyti idėjas, keičiančias miesto veidą, dėka jaunimo „Veiksmo dienos“ metu rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius, mero pavaduotoja Violeta Čepukova, administracijos direktorius Andrius Šarėjus, rajono savivaldybės tarybos nariai ir kiti administracijos darbuotojai ne tik išklausė jaunimo poreikius, bet ir patys buvo aktyvūs diskusijos dalyviai.

„Veiksmo diena” – tai jau trečiasis projekto etapas, kuriuo siekiama padidinti jaunimo aktyvumą priimant sprendimus, siekiant socialinių ir politinių pokyčių. Jaunimo pilietiškumo ugdymo modelis vyksta šešiose Vilniaus apskrities savivaldybėse: Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų bei Ukmergės r. Vasarą minčių kokteilinė „Scroll your mind“ apsilankė 6-iose Vilniaus regiono miestelių jaunimo šventėse: vyko interaktyvus pilietiškumo nustatymo žaidimas (Kinect technologija), kritinio mąstymo indekso testas (el. versija) / pokalbiai su visuomenės ir jaunimo lyderiais iš šou pasaulio (Svaras, Beata Tiškevič, Jazzu, Mantas Stonkus, Viktoras Diawara) jaunimui aktualiomis temomis. Taip pat šių miestelių jaunimas dalyvavo diskusijų festivalyje „Būtent!”, kuriame aptariamos šaliai ir regionui svarbios idėjos – puikus demokratinio dalyvavimo priimant sprendimus pavyzdys. 6 autobusais iš 6 regionų į festivalį atvyko 240 žmonių: jaunimo ir savivaldybių atstovų bei jaunimo centrų darbuotojų.

Jaunimo pilietiškumo ugdymo projektas „Aš irgi sprendžiu!“ finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Atviros Lietuvos fondo informacija

Komentarai negalimi.

Rekvizitai

Švenčionių progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Lentupio g. 32,
LT-18126 Švenčionys
Tel. (8 387) 51 732
El.p. info@svprogimnazija.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 190505971

Pamokų laikas

Visomis savaitės dienomis, išskyrus trečiadienį
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.05-11.50  (20 min)
5. 12.10-12.55  (20 min)
6. 13.15-14.00 (5 min)
7. 14.05-14.50  (5 min)
8. 14.55-15.40

Trečiadieniais
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.30-12.15  (45 min)
5. 12.35-13.20  (20 min)
6. 13.40-14.25 (5 min)
7. 14.30-15.15  (5 min)

Tvarkaraščiai

Pamokų tvarkaraštis I pusm.

Neformaliojo švietimo tvarkaraštis
Mokyklinių autobusų tvarkaraštis

Valgiaraščiai

Mokamas maitinimas

Nemokamas maitinimas

Nuorodos

Naudinga informacija:

Olweus(OPKUS)

Dienynas

Elektroninis pažymėjimas

 

Vaikų linija

Tėvų linija

Perspėjimas ir informavimas

Informacinė sistema

Švietimo naujovės

Rajono aktualijos

2024 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgp    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031