Su Mokytojo diena!

Ankstų spalio 4-osios rytą Švenčionių progimnazijos koridoriuose skambėjo skardūs mokinių balsai, tvyrojo jauki, šventinė atmosfera. Prie pat durų mokytojus pasitiko mokiniai, dovanodami po oro balioną su žinute kaip didžiausios padėkos simbolį. Ne vienas mokytojas rado klasėje staigmeną, nuoširdžius palinkėjimus, gėlių puokštes. Tą dieną mokinių tėveliai, vesdami pamokas mokiniams, mėgino „pasimatuoti“ mokytojo profesiją. Tėveliai, be abejo, įgavę naujos patirties, pasidalino savo įspūdžiais: „Tai buvo visai kitoks, ne stereotipinis šios profesijos matymas, niekada nemaniau, kad būti mokytoju šiandien taip sunku“.

Po dviejų netradicinių pamokų mokytojai aktų salėje rinkosi šventiniam koncertui. Puikių akimirkų dovanojo renginio pradžią vainikavęs filmukas iš nuotraukų, senų mokyklos vaizdų, pamirštų mokytojų veidų. Jis vertė braukti ašaras ypač mokytojus senjorus, atvykusius į atsinaujinusią mokyklą po daugelio metų. Žinoma, ne tik nostalgiškų prisiminimų pliūpsniai, bet ir džiaugsmingos emocijos apėmė renginio metu. Progimnazijos direktorius Jurij Semaško padėkojo mokytojams už energiją, už tuos didelius ir svarbius darbus, kuriuos jie atliko praėjusiais metais, už tai, kad augina savo mokinius, padeda jiems siekti dar geresnių rezultatų, skatina jų motyvaciją ir norą mokytis, garsina savo mokyklą ir gimtąjį kraštą. Sveikindamas su prasminga švente direktorius palinkėjo mokytojams stiprios sveikatos, optimizmo, naujų idėjų ir jų įgyvendinimo, nuolatinės šypsenos veiduose, tikėjimo savimi ir savo mokiniais. Už nuoširdų pedagoginį darbą, kūrybines iniciatyvas ir jų sklaidą direktorius mokytojams įteikė padėkas.  Džiaugdamasis nuoširdžiu darbu rengiant gyvenimui jaunuosius šalies piliečius, šventėje dalyvavęs VĮ Valstybinių miškų urėdijos Švenčionėlių regioninio padalinio vadovas Giedrius Grincevičius visiems mokytojams linkėjo optimizmo, geros nuotaikos ir nepakartojamų mokinių. Nauja, nepakartojama ir žavu buvo tai, kad šventės vedėjai kviesdavo mokytojus į sceną kartu pažaisti, pašokti, pasilinksminti. Tokiu žaismingu būdu buvo tikrinami įvairūs mokytojų gebėjimai, o už pastangas bei ryžtą įteikti apdovanojimai.

Laukiamiausia šventės dalis visgi buvo nominacijos brangiausiems mokytojams. Šios įvairios, žaismingos, perpintos humoru ir nuoširdžia pagarba padėkos salėje sukėlė audringas ovacijas.

Linksma buvo visiems, tiek žiūrovams, tiek ir dalyvavusiems šiame renginyje, tačiau jam pasiruošti prireikė daug laiko. Kiekvieną dieną po pamokų, netgi visų ilgųjų pertraukų metu,  vykdavo repeticijos. Mokiniai savo noru pasilikdavo po pamokų net iki 17 val. ir kartu su mokytoja ruošėsi šventei. „Bet šios repeticijos tikrai nebuvo kančia‘‘ – tvirtino mokiniai. – ,,Dirbdami jautėmės reikšmingi, labai reikalingi. Žodis „reikia“ šįkart pavirto žodžiu „noriu“. Galbūt dėl puikios atmosferos jautėmės lyg namie, lyg subūrę profesionalų komandą, kuri gali viską“.

Visi žiūrovai liko patenkinti, na, o renginio dalyviai įvykdė savo misiją – šią dieną kiekvienas mūsų mokyklos mokytojas tikrai pasijautė svarbiausiu šalies žmogumi. Pasak vokiečių rašytojo J. V. Gėtės, mokytojas, sugebantis įkvėpti mokinius nors vienam geram poelgiui, padaro daugiau nei tas, kuris mūsų atmintį užpildo daugybe pagal pavadinimą ir formą suklasifikuotų dalykų. Taigi, mielieji mokytojai, Jūs esate mūsų didžiausi įkvėpėjai! Jūs esate mūsų šviesuliai, ateities kūrėjai! Tik Jūs esate mūsų motyvacija, padedanti mums tobulėti! Dėkojame Jums. Išlikite tokie ir toliau.

Spalio 4 d. Švenčionių miesto kultūros centre Tarptautinės mokytojų dienos proga mokytojus sveikino rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius ir rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vedėja Teresa Sansevičienė. Rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius įteikė „Metų mokytojo“ nominacijas ir padėkos raštais apdovanojo rajono mokytojus už nuoširdų pedagoginį darbą ir ugdytinių pasiekimus. Tarptautinės mokytojų dienos proga rajono savivaldybės meras padėkas įteikė trims mūsų progimnazijos pedagogėms: Oksanai Rimašienei, Tatjanai Šalakitskajai ir Svetlanai Kostinai.

Džiugu, kad turime daugybę nuoširdžiai ir atsakingai dirbančių mokytojų, kurių gyvenimą įprasmina veikla ir kūryba, o ypač – darbas iš pašaukimo.

Andrijana Slabodaitė-Stefanskaja, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja