Vykdant karjeros projektą, 5 A klasės mokiniai užsibrėžė tikslą šiais mokslo metais susipažinti su savo tėvelių ir/ar senelių profesijomis. Vasarį apsilankėme Eurovaistinėje, kur dirba Julijos senelė. Mus maloniai pasitiko Eurovaistinės vedėja Lina. Vedėja papasakojo apie vaistų laikymo sąlygas, kur galima studijuoti, kad įgytų vaistininko profesiją, parodė pagalbinius kambarius.
Jau nuo XIX a. Lietuvos vaistinės buvo įrengiamos laikantis griežtų reikalavimų, kad nei drėgmė, nei šilumos perteklius negalėtų pakenkti vaistams. Todėl ir dabar matomoje vietoje pakabintas termometras, rodantis temperatūrą bei drėgmę. Vaistų vartojimo istorija tokia sena kaip ir žmonijos civilizacija. Pradžioje ieškota sveikatą stiprinančių vaistų maisto produktuose, vandenyje, mineraluose, augalų žieduose, lapuose ir šaknyse. Vėliau žmogus atkreipė dėmesį į gyvūnus, turinčius ypatingų savybių. Pradėta pjauti elnių ragus, iš gyvačių ir bičių sunkti nuodus. Ir kai atrodė, kad gamtoje jau viskas išmėginta, prasidėjo cheminė vaistų sintezė.
Pramoninės vaistų gamybos pradžia siejama su Vokietijos Darmštadto vaistininku Heinrichu Emanueliu Merku, kuris 1827 m. pradėjo masinę alkoidų gamybą savo Angelo vaistinės laboratorijoje, kuri vėliau išaugo į farmacijos pramonės įmonę.
Kiek atrasta ir pagaminta vaistų nuo įvairių ligų! Ir vaistininkai žino apie juos. Visada patars, kokį vaistą geriau vartoti.
Paracelsas sakė: „Pasaulis – didelė vaistinė, o Aukščiausiasis – vyriausias vaistininkas“. Smagu būti pasaulio dalimi.