Š. m. kovo 25 dieną, mes, 7C klasė su biologijos mokytoja L.Rutkovskaja, vykome į Sirvėtos regioninį parką. Atvykus į Šventos kaimą, kur yra Sirvėtos regioninio parko direkcija, mus pasitiko parko darbuotoja. Ji pasakojo apie parką ir aprodė Sirvėtos mitologinį taką.
Net septyniolika akmeninių skulptūrų – baltiškųjų dievybių simbolių – nukėlė mus į praeitį. Aukščiausio Dievo, Perkūno, Laimos, Gabijos, Medeinos, Žemynos, Žemėpačio ir daugelio kitų dievybių simboliai įkūnyti akmeninėse skulptūrose. Šis pažintinis takas prasideda Šventos dvarvietėje, šalia Sirvėtos regioninio parko lankytojų centro ir nuveda į Šventos mišką, kuriame šiek tiek tolėliau yra išsibarstę mūsų protėvių kapai – Šventos pilkapynas. Prie jo pasėdėjome ant unikalaus dizaino suoliukų. Pasivaikščiojimas šiuo mitologiniu taku priartino mus prie gamtos, padėjo pajusti praeities dvasią ir suvokti, kokia svarbi ir nepaaiškinama gamta buvo senovės lietuviams, kurioje jie atrado savo dievus. Eidami taku ne tik klausėmės gido pasakojimų apie skulptūras ir jų reikšmes, bet ir pririnkome žibučių savo klasės auklėtojai.
Pasivaikščioję mitologijos taku, savarankiškai apžiūrėjome Sirvėtos regioninio parko direkcijos pastatą. Mes klausėmės sakmių, atsakinėjome į klausimus, žiūrėjome parko teritorijoje esančius įvairius objektus
Visos išvykos metu buvo labai įdomu sužinoti ir praturtinti savo žinias. Mes, 7C klasė, linkime, kad Sirvėtos regioninis parkas išliktų toks pat vaizdingas, koks yra dabar.
Greta Bartaševičiūtė, 7C klasės mokinė