Ant rudenėjančio dangaus

Kad nebeliūdintų žmogaus

Rugsėjo žingsniai ir tikėkim

Dienų spalvotame fone

Bus gera plaukt rudens upe.

Greitai prabėgo įspūdžių ir smagių akimirkų kupina vasara, skambutis jau sukvietė mus į pirmąją šių mokslo metų šventę, nuspalvintą gėlių žiedais ir šypsenomis, skambančią gražiausiomis eilėmis ir sveikinimais. Ši rugsėjo 1-oji – ypatinga. Mes atvėrėme naują istorijos puslapį – Švenčionių progimnazijos puslapį. Kartu su nauju gyvenimo etapu prasidės ir nesibaigiantys atradimai, netikėti atsakymai į nežinomus klausimus, painios mįslės – prasidės kiekvieno mūsų asmeninio tobulėjimo laikas.
Gražų, saulėtą ir šiltą rugsėjo pirmosios rytą jaukiame centriniame kiemelyje susirinko didžiulis būrys šventės dalyvių: mokinių, jų tėvelių, senelių, mokytojų, giminaičių ir, be abejo, garbių svečių. Tačiau žvilgsnis krypo į pačius svarbiausius šios šventės dalyvius – mokinius, kurių spindinčios akys kalbėjo pačios už save – ši diena buvo laukta. Subrendę, paaugę, surimtėję ir pasipuošę jie nekantriai laukė šventės pradžios. Geriausiai mokinių nuotaikas atspindėjo jų išsakytos mintys: „Sunku bus priprasti vėl eiti miegoti ir keltis anksčiau, tačiau mokykloje bus smagu“, „Aš labai pasiilgau klasės draugų, mokytojų. Gal net ne labai, o beprotiškai“, „Nuo šiandien man jau nebereikės galvoti, ką kiekvieną dieną veikti. Reikės mokytis“, „Labai noriu į mokyklą, nes man čia patinka“, „Nors tik pirma diena šioje mokykloje, bet man ji pati geriausia“.

Paskelbus mokslo metų pradžią, progimnazijos direktorius Jurij Semaško pasidžiaugė nuveiktais darbais, pastebimai išgražėjusia mokykla, naujai įrengtais kabinetais, ir, žinoma, bene daugiausia investicijų ir pastangų pareikalavusia nauja, erdvia valgykla. Šiais mokslo metais mokiniai mokysis 8 renovuotuose kabinetuose, naudosis į naujas, taip pat renovuotas patalpas persikėlusia biblioteka ir skaitykla ir, kaip jau minėta, jų laukia puiki, visiškai nauja įranga ir baldais aprūpinta šviesi ir jauki valgykla. Na, o trečio aukšto koridorius bus ne tik maloni vieta pailsėti, pabendrauti pertraukų metu, bet ir tam tikra edukacinė erdvė, nes jo sienas papuošė didžiuliai Lietuvos kunigaikščių portretai. Kalbėdamas toliau, direktorius mokiniams palinkėjo atsakomybės, pareigingumo ir kad mokymasis būtų įdomus, o progimnazijos bendruomenei – tvirtumo, stiprybės, susiklausymo ir bendradarbiavimo.

Mokinius, tėvelius, mokytojus sveikino Lietuvos Respublikos kultūros ministras Š.Birutis. „Svarbiausia, – kreipdamasis į mokinius pabrėžė ministras, – aukite, tobulėkite ir būkite smalsūs, ieškantys ir atsakingi Lietuvos piliečiai“. Daug gražių sveikinimų, linkėjimų išsakė rajono mero pavaduotojas K.Trapikas. Jis taip pat pasidžiaugė, kad bendromis pastangomis pavyko pasiekti užsibrėžtų tikslų ir baigti bent jau pradėtus remonto darbus. „Dabar, – sakė K.Trapikas, – nė neabejoju, kad jaukiose mokyklos patalpose, kad ir ne visose renovuotose, bus kur kas smagiau ir įdomiau mokytis. Tegul smalsumas, naujų žinių troškimas, kibirkščiuojanti jaunatviška energija neblėsta visus metus, o sėkmingai įveikti iššūkiai įkvepia ryžtis naujiems darbams“, – linkėjo rajono mero pavaduotojas.

Pažinimo džiaugsmo, drąsos, veržlumo ir sėkmės, kuo daugiau džiaugsmu nutvilkančių, pakylėjančių akimirkų linkėjo tarybos narys V.Vigelis, progimnazijos tarybos narys A.Januševskij, Švenčionių pasienio užkardos vadas A.Andriulionis, kunigas M.Apriško, penktos klasės auklėtoja S.Pavlovič. Kartu su visais pasiekimais džiaugėsi ir šventėje dalyvavusi Švenčionių miesto seniūnė I.Sinienė. Su mokslo metų pradžia taip pat sveikino penktokai ir nuo šiol vyriausi mokiniai – aštuntokai.

Sveikinimo žodžiu į progimnazijos bendruomenę kreipėsi   kunigas M.Apriško. Jis palinkėjo, kad Dievo žodis, prabilęs į visus per palyginimus ir skatinęs atrasti bei įvertinti save patį, su pasididžiavimu ir pasitikėjimu eiti į priekį, padėtų imti iš gyvenimo, ką jis duoda gražaus, ir nebijoti duoti kitam, kad dovanoti talentai kiekviename iš mūsų augtų ir tobulėtų. Jis linkėjo prieš didelius darbus didelio entuziazmo, nusiteikimo, kad tie darbai, kurie laukia, nebūtų baisūs ir darbu bei pastangomis būtų įveikti. Po sveikinimo žodžių ir trumpos maldos, kunigas pašventino progimnazijos vėliavą – mūsų prasmingų darbų ir žinių troškimo simbolį.

Suskambus skambučiui ir visiems susirinkus  į klases, į pirmąją pamoką – nuoširdų pokalbį su klasės draugais, auklėtoja, gausiai susirinkusiais tėveliais – progimnazijos direktorius, šventėje dalyvavę svečiai, apžiūrinėdami progimnazijos patalpas džiaugėsi nuveiktais darbais, kalbėjosi apie tolesnės renovacijos darbų planus, finansus,  aplankė klases, dar kartą linkėjo sėkmės ir labai svarbaus dalyko – atkaklumo siekti pažangos, o kunigas, pašventindamas kiekvieną kabinetą, ragino nepamiršti Šventajame Rašte surašytų amžinųjų vertybių.

Progimnazija pa­si­ti­ko mokinius pa­si­puo­šu­si, at­jau­nė­ju­si, pri­si­pil­džiu­si nau­jos švie­sos ir dva­si­nio jau­ku­mo. Taip, mes tapome „mažesni“, tačiau esame pasiruošę naujiems iššūkiams ir darbams, todėl būdami vieningi, kūrybingi, iniciatyvūs ir tolerantiški išlaikysime tai, kas pasiekta, o naują progimnazijos istorijos puslapį pildysime prasmingais darbais.

Dar kartą linkime visiems įdomių, linksmų, kūrybingų mokslo metų. Išminties, tolerancijos, gėrio…

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Stuglienė