Baigėsi Kalbų ir socialinių mokslų metodinės grupės renginių ciklas, skirtas Lietuvių kalbos dienoms. Visoje Lietuvoje ir užsienyje vasario 16 – kovo 11 d. vyko daugybė renginių, skirtų lietuvių kalbos sklaidai šalyje ir užsienyje, kalbos prestižui didinti. Progimnazijoje renginių ciklas prasidėjo rašinių konkursu „Kodėl aš myliu Lietuvą“. 5 – 8 klasių mokiniai savo darbuose labai atvirai ir nuoširdžiai kalbėjo apie tėvynę ir meilę jai. O G. Čarapovičiūtės, K. Paškevičiaus, L. Čugunovaitės ir A. Semėnaitės darbai išsiųsti į Vilnijos lietuviškų mokyklų konkursą.
Džiugu, kad nemažai mokinių lietuvių kalbos žinias panoro pasitikrinti nacionaliniame konkurse „Švari kalba – švari galva“. Susikaupę ir rimti kovo 7 – 9 d. jie stengėsi atlikti visas, net ir pačias sudėtingiausias, užduotis. Sekėsi, žinoma, skirtingai, tačiau yra tokių mokinių, kurių gerų rezultatų tikimasi ir respublikos mastu.
Jau „savu“ tapo edukacinis konkursas „Olympis“. Daug prizinių vietų, nemažai medalių šio konkurso rudens sesijoje paskatino dalyvauti ir „Olympis 2016 – Pavasaris“. Štai kelios mokinių mintys apie konkursą: „konkurse aš ne tik pasitikrinau savo žinias ir save įsivertinau, bet ir daug išmokau“, „labai džiaugiuosi, kad dalyvavau, nors buvo nelengva“, „ačiū mokytojai, kad paskatino dalyvauti. Dar labiau įsitikinau, kad lietuvių kalba yra labai graži ir turtinga, o jos mokytis – smagu.“
Dar vienas konkursas, kuriame varžėsi mokiniai – rašysenos konkursas „Dailyraštis 2016“. Kiekvienas dalyvis siekė rašyti dailiai, tvarkingai. O pasibaigus konkursui visi kaip vienas pripažino, jog dailyraštis ugdo daugelį asmens charakterio bruožų: pastabumą, dėmesingumą, susikaupimą, tvarkingumą, estetinį skonį, nors rašyti ranka, taisyklingai ir dar rašalu yra nelengva. Dabar progimnazijoje veikia dailiausios rašysenos ekspozicija, kurią tiek mokiniai, tiek mokytojai gali vertinti bei atidžiau patyrinėti.
Kadangi Lietuvių kalbos dienos vyko Lietuvai svarbių švenčių apsuptyje, tai mokiniai kartu su lietuvių ir istorijos mokytojomis ne tik peržvelgė tautos, jos kultūros istoriją, raštijos raidą, bet ir organizavo kūrybinius darbus. Vienas jų – 8 – ų klasių mokinių projektinis darbas „Gimtinė pro rasos lašą“. Kovo pradžioje skaitykloje organizuota projektinių darbų paroda.
Apibendrinant galima teigti, jog Lietuvių kalbai skirti renginiai ir konkursai, ugdantys mokinių kūrybiškumą, bendradarbiavimą, pilietiškumą, buvo naudingi ir reikalingi kiekvienam, nes jie, visų pirma, skatino domėtis lietuvių kalba ir jos kultūra. Mylėkime, branginkime ir puoselėkime savo kalbą, nes „Kas moka žodį – randa kelią visur ir visada“ (Just. Marcinkevičius).