Rugsėjo 26 d. progimnazijoje buvo minima Europos kalbų diena. Visų šią dieną vykusių veiklų tikslas ir uždaviniai buvo atkreipti mokinių dėmesį į kalbų mokymosi svarbą, kelti kalbų mokymosi motyvaciją, ugdyti pagarbą gimtajai kalbai bei visoms Europoje vartojamoms kalboms. Šiais metais visa veikla buvo integruota į mokomuosius dalykus ir kalbų įvairovė pristatyta per įžymiausius įvairių tautų kultūros, mokslo, sporto, politikos ir muzikos veikėjus. Dalykų mokytojai vedė pamokas, kurių metu mokiniai įsivertino savo gebėjimus, sužinojo daug naujos, įdomios ir naudingos informacijos. Lietuvių kalbos pamokose mokiniai susipažino su pasaulio kalbų įvairove, skirtingomis tautomis ir jų kultūra. Jie taip pat dalyvavo viktorinose „Kalbų žinovas“, Kalbos margumynai“. Klasių komandos atkakliai varžėsi ir demonstravo savo žinias apie įvairias šalis, jas reprezentuojančius simbolius, kultūros, literatūros ir kitų sričių atstovus. Taip dirbdami mokiniai prisiminė ir pasitikrino savo žinias, sužinojo įdomių dalykų.
Anglų ir vokiečių kalbos pamokose buvo kalbama apie užsienio kalbų – anglų ir vokiečių – mokymosi svarbą, kalbų mokymosi naujoves ir būdus, pristatytos vokiškai kalbančios šalys, jų kultūra.
Per šeštą pamoką vykusi rusų kalbos viktorina „Norime mokytis rusų kalbos“, buvo skirta visoms šeštoms klasėms. 6A, 6B, 6C klasių komandos turėjo atsakyti į įvairiausius jiems pateiktus klausimus. Organizuoti viktoriną padėjo 7R klasės mokiniai. Jie aiškino užduotis, nežinomus žodžius, vertė juos iš rusų kalbos į gimtąją kalbą, konsultavo komandas darbo metu, apibendrino kiekvieną viktorinos etapą, skatino pritaikyti naujas žinias. Pertraukų metu 7R, 6A, 6B klasių mokiniai deklamavo eilėraščius rusų kalba, atliko abėcėlės dainą, taip pat išbandė savo sugebėjimus karaokė rungtyje.
Apie Europos kalbų dienos svarbą „kalbėjo“ informacinis stendas. Jame kiekvienas smalsus ir žingeidus bendruomenės narys galėjo pasiskaityti apie tai, jog nuo 2001 m. rugsėjo 26-oji tapo Europos kalbų diena, apie tai, jog Europa turi tikrą kalbų lobyną – 23 oficialiąsias kalbas ir per 60 vietos gyventojų bendruomenių, kalbančių regioninėmis ar mažumų kalbomis, o kur dar savo kalbomis kalbantys atvykėliai iš kitų kraštų ir žemynų!
Būtent į šią kalbų gausą ir norėjo atkreipti dėmesį Europos Sąjunga ir Europos Taryba, kai ėmėsi iniciatyvos ir rugsėjo 26d. paskelbė Europos kalbų diena, kurios paskirtis – informuoti visuomenę apie daugiakalbystę Europoje, puoselėti kultūrų ir kalbų įvairovę ir skatinti visus mokytis kalbų mokyklose, universitetuose ir vėliau, juos baigus.