Bendruomenės diena 2019
Karjeros diena 2019
Bendruomenės diena 2018
Bendruomenės diena 2017
Bendruomenės diena 2016
Karjeros diena 2016
Karjeros diena 2014
Padėkos diena 2014m.
Padėkos dienos šventė
Archyvai

 

    Kasmet, rugsėjo paskutinį penktadienį, kartu su visomis Europos Sąjungos valstybėmis švenčiame „Tyrėjų naktį“ ir pasineriame į mokslo, tyrinėjimų ir atradimų gelmes. Šiais mokslo metais  moksliniams bei savęs pažinimo ieškojimams skyrėme visą savaitę ir rugsėjo 26 – 30 d. organizavome Jaunojo tyrėjo savaitės veiklas.

    Savaitė prasidėjo mokinių diskusija „Ar galima atspausdinti tikrą žmogų? 3D spausdintuvo ir kitos mokslo galimybės“. Integruotoje informacinių technologijų ir robotikos pamokoje mokytoja Alina Bura su penktų klasių mokiniais diskutavo apie mokslo galimybes, kūrė įvairias strategijas, susipažino su progimnazijos edukacinės laboratorijos galimybėmis.

    Kūrybinė – praktinė veikla „Vaizdas pro mikroskopą“, vykusi rugsėjo 27 d. atskleidė mokiniams tai, ko paprastai mes nematome. Ekologinio klubo „Žuvėdra“ ir būrelio „Jaunieji miško bičiuliai“ nariai mikroskopu tyrinėjo  augalinės ląstelės sandarą, o jaunieji fotografai, t.y. „Fotografavimo meno“ būrelio nariai įamžino vaizdus, kuriuos matė pro mikroskopą. Visų veiklų metu mokiniams ir jų biologijos mokytojai Oksanai Gončarovai didžiausias pagalbininkas buvo vaizdo kamera.

    Būti smalsiais ir žingeidžiais skatino integruotos  robotikos ir ugdymo karjerai pamokos „Kūrybiškumo dirbtuvės – edukacinė laboratorija“. 28 d. septintų klasių mokiniai talkinant informacinių technologijų mokytojai Alinai Burai ir ugdymo karjerai mokytojai Liudmilai Semaško diskutavo apie ugdymosi naudą edukacinėje laboratorijoje, kuri skatina kiekvieno – ir mokinio, ir mokytojo – kūrybiškumą, sugebėjimą kelti naujas idėjas, mąstyti savarankiškai, greitai orientuotis sudėtingoje situacijoje, lengvai ir netipiškai spręsti. Mokiniai džiaugėsi, kokia patraukli, informatyvi gali būti veikla progimnazijoje ir kokios ypatingos sąlygos kiekvienam mokiniui prisiliesti prie naujausių technologijų.

    5 – 8 klasių komanda dalyvavo Švenčionėlių miškų urėdijos organizuotoje „Grybų šventėje“. Renginio metu visos komandos turėjo prisistatyti ir atlikti įvairias užduotis „Klausimų stotelėse“. Komisijai suskaičiavus visus taškus, mūsų progimnazijos komanda „Musmirės“ užėmė II vietą. Smagu, jog renginyje mokiniai buvo aktyvūs, linksmi. Jie, pasak mokinių, ne tik pademonstravo savo žinias, išmonę, kūrybiškumą, bet ir daug ką sužinojo bei linksmai praleido laiką.

    29 d. jaunieji progimnazijos muziejininkai su būrelio vadovėmis Liudmila Semaško ir Irena Čebruk iškeliavo apžiūrėti Molėtuose įsikūrusios astronomijos observatorijos ir Etnokosmologijos muziejaus. „Pirmiausia apsilankėme Etnokosmologijos muziejuje – tai pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Muziejaus esmė – žmogaus ir žmonijos ryšių su kosminiu pasauliu atspindys ir pasireiškimas tautos gyvenimo tradicijose. Muziejuje susipažinome su istoriniais ir etnografiniais eksponatais, atspindinčiais žmonių pažiūras į dangų ir pasaulį. Po apsilankymo muziejuje keliavome į Molėtų astronomijos observatoriją, kuri priklauso Teorinės fizikos ir astronomijos institutui. Observatorijoje susipažinome su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis bei teleskopais, nuostabiais spalvotais planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų vaizdais. Pasibaigus paskaitai ėjome apžiūrėti 165 cm skersmens teleskopo – didžiausio mokslinės paskirties įrenginio Šiaurės Europoje. Netoli teleskopų bokštų yra šventųjų mitologinių akmenų rinkinys. Tai dubenuotieji akmenys, senovėje naudoti saugoti gydomajam Perkūno vandeniui. Ant observatorijos pietinės sienos pamatėme įrengtą saulės laikrodį. “, – dalijosi įspūdžiais išvykos dalyviai.

    Bendradarbiaujant su Švenčionėlių miškų urėdijos specialiste Onute Gyliene, penktadienį 5-ų klasių mokiniams buvo organizuotas protmūšis gamtamoksline tema. Mūšyje audringai varžėsi 3 komandos, kurios buvo paruošusios savo prisistatymus ir pavadinimus. Protmūšis buvo nelengvas iššūkis mokiniams, bet 5C klasės komanda įrodė savo pranašumą ir nugalėjo.

    Savaitės pabaigoje, penktadienį, 6c ir 8c klasių mokiniai vyko į Vilnių. Pirmiausia jie aplankė Karo technikos ir transporto muziejų, kuriame apžiūrėjo per šimtą Lietuvos kariuomenės technikos pavyzdžių, atspindinčių laikotarpį nuo 1990 metų iki šių dienų, o vėliau keliavo į VU Botanikos sodą, kuris ne tik didžiausias Lietuvoje, bet ir turtingiausias augalų kolekcijomis. Čia mokiniai pamatė gausiausias ir įspūdingiausias augalų kolekcijas, įvairių tvenkinių bei pavėsinių.  Labai įdomu buvo ir daug įspūdžių paliko Japoniškas sodas, kur vyravo harmonija, ramybė ir grožis. Ekskursijos dalyviai pastebėjo, kad VU Botanikos sodas įdomus ir kaip paveldo objektas. Kairėnuose yra IV-V a. kapinynas ir pilkapis, čia rasta vertingų žalvarinių dirbinių.

    Po įspūdingos ekskursijos po sodą, šeštokai skubėjo į praktinį darbą „Rudens vaisiai“. Užsiėmimo metu mokiniai mokėsi įvertinti pateiktų pavyzdžių  vaisių morfologiją ir ūkiškai vertingus požymius (dekoratyvumą, derlių, skonį ir skanumą). Aptarė vaisių ir juos brandinančių augalų pažinimą naudojantis žmogaus pojūčiais.

    Tuo metu aštuntokai ,,darbavosi“ augalų kolekcijose. Ekskursijos metu jie susipažino su augalų  įvairove ir vienos grupės augalų kolekcijoje vykdomais tyrimais.

    Jaunojo tyrėjo savaitė, kupina įvairiausių veiklų, prabėgo labai greitai. Smagu, kad kiekvienas joje dalyvavęs  susipažino su įtraukiančiais ir intriguojančiais moksliniais tyrimais, inovacijomis bei išradimais,  galėjo įsitikinti, kad viskas mūsų kasdieniniame gyvenime prasideda būtent ten, kur dirba mokslininkai.

.

Komentarai negalimi.

Rekvizitai

Švenčionių progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Lentupio g. 32,
LT-18126 Švenčionys
Tel. (8 387) 51 732
El.p. info@svprogimnazija.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 190505971

Pamokų laikas

Visomis savaitės dienomis, išskyrus trečiadienį
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.05-11.50  (20 min)
5. 12.10-12.55  (20 min)
6. 13.15-14.00 (5 min)
7. 14.05-14.50  (5 min)
8. 14.55-15.40

Trečiadieniais
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.30-12.15  (45 min)
5. 12.35-13.20  (20 min)
6. 13.40-14.25 (5 min)
7. 14.30-15.15  (5 min)

Tvarkaraščiai

Pamokų tvarkaraštis I pusm.

Neformaliojo švietimo tvarkaraštis
Mokyklinių autobusų tvarkaraštis

Valgiaraščiai

Mokamas maitinimas

Nemokamas maitinimas

Nuorodos

Naudinga informacija:

Olweus(OPKUS)

Dienynas

Elektroninis pažymėjimas

 

Vaikų linija

Tėvų linija

Perspėjimas ir informavimas

Informacinė sistema

Švietimo naujovės

Rajono aktualijos

2022 m. rugpjūčio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgp    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031