Bendruomenės diena 2019
Karjeros diena 2019
Bendruomenės diena 2018
Bendruomenės diena 2017
Bendruomenės diena 2016
Karjeros diena 2016
Karjeros diena 2014
Padėkos diena 2014m.
Padėkos dienos šventė
Archyvai

 

Žmogui, kuris žino, kur eina, pasaulis duoda kelią.

Kelią į asmeninę laimę, kelią į sėkmingos karjeros viršūnę.

S. Džordanas

     Visi svajojame apie sėkmingą karjerą, o kad tai neliktų tik svajone, Švenčionių progimnazijos bendruomenė jau ketvirtą kartą kūrė sėkmingos karjeros formulę ir kovo 3 d. organizavo Karjeros dieną. Pagrindinis nepamokinės veiklos renginio ,,Karjeros diena 2017” tikslas – suteikti mokiniams žinių, sudaryti galimybę suprasti save, savo norus, poreikius ir galimybes bei jų ryšį su karjera. Progimnazijos ugdymo karjerai mokytoja Liudmila Semaško, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Stuglienė, mokytojai, klasių auklėtojai stengėsi, kad mokiniai kuo daugiau sužinotų apie įvairias profesijas, stiprintų mokymosi motyvaciją bei ugdytųsi asmenines, bendravimo, pažintines ir socialines kompetencijas.

      Šiųmetė Karjeros diena buvo itin gausi įvairių pasiūlymų. Organizuotos veiklos pagal mokinių amžių, polinkius ir poreikius, nes progimnazijos dėmesio centre yra kiekvienas vaikas. Dar prieš savaitę klasėms buvo pasiūlyta pagaminti reklaminius plakatus, išnešioti kvietimus, papuošti šventei progimnazijos erdves, kuriose vyks Karjeros dienos renginiai, bet daugiausia energijos reikėjo klasių auklėtojams sutelkiant klasės bendruomenę įgyvendinti užsibrėžtiems tikslams, rūpinantis, kad visos veiklos mokiniams būtų prasmingos ir turiningos. Tad šventei klasės ruošėsi kruopščiai ir atsakingai. Net keletą kartų aptarti renginio scenarijų buvo susirinkę ugdymo karjerai koordinacinės grupės nariai, klasių auklėtojai.

   Ankstyvą penktadienio rytą kiekviena klasė II aukšto koridoriuje įrengė  prekyvietes. Ant stalų išradingai bei estetiškai išdėliojo prekes. Ir ko tik čia nebuvo: suvenyrų, papuošalų, skaniausių kulinarinių kepinių. Akys raibo nuo pavasarį skelbiančių gėlių, paveikslų, žaislų. Tačiau vieno dalyko nepastebėti negalėjai – prie įėjimo į mugę stovėjo didžiulė keitykla, kurioje tautiniais drabužiais pasidabinusios mergaitės pardavinėjo senovės lietuvių pinigus – ilguosius. Šis sumanymas mugės metu ,,atgaivinti” vieną iš pirmųjų Lietuvos piniginių vienetų ir taip integruoti istorijos pažinimą į šių dienų realijas kilo Jaunojo muziejininko būrelio nariams, šiuo metu vykdantiems projektą ,,Senieji Lietuvos pinigai”. Įsigijus ilgųjų, galima buvo nusipirkti ypatingų prekių, o prekybininkai, už prekę gavę neįprastų pinigų, vėliau juos pelningai išsikeitė toje pačioje keitykloje.  Jaunieji prekybininkai taip nuoširdžiai ir įtaigingai siūlė savo prekes, darė nuolaidas, kad bežioplinėjantis, ko gero, ir be nieko pasiliko, nes pirko visi:  draugai, seneliai, tėveliai, mokytojai ir šventės svečiai.

     Gyvąją prekybą keitė aktų salėje vykstančios kūrybinės dirbtuvėlės. Taigi kol vieni derėjosi dėl kainos, kiti sėmėsi naujų idėjų: iš didžiulę patirtį turinčio tėčio statybininko Jono Diskos mokėsi suręsti namo sienas, kartu su auksarankėmis močiutėmis Stase Šabaniene, Marija Chmurina ir Natalija Bičkuviene nerti, megzti, o Fenija Poklikajeva mokė verti mažyčius karoliukus ir iš jų pagaminti  nuostabiausius dirbinius – gėles, papuošalus, stilizuotus medelius. Daug motyvuojančių istorijų apie tikslų siekimą, pergales ir pralaimėjimus bendramoksliams papasakojo kovų menus propaguojantis progimnazijos mokinių prezidentas aštuntokas Natas Burokas. Jo pasiekimai ir stende blizgantys medaliai, taurės, storas diplomų segtuvas ne vieną įkvėpė užsibrėžti tikslus ir ryžtingai jų siekti. ,,Kryptinga veikla siekiant kilnių tikslų grūdina, daro žmogų stipresnį. Jis neleidžia laiko veltui, o savo energiją ir jėgas panaudoja aukštų rezultatų siekiui, – sakė Natas, pakalbintas progimnazijos laikraščio ,,Mokinių balsas” jaunųjų  korespondentų. Išmone ir kūrybiškumu dirbtuvėlėse žavėjo popieriaus lankstymo meistreliai Artiomas Garbul, Deimantas Burakas, 4D atvirukų gamintojas Konstantinas Piatrachka ir jo mama ir mokytoja Ala Manačina. Nuostabiausius meno kūrinius – paveikslus iš gamtinių žaliavų – pasigaminti kvietė Lietuvių liaudies tradicijų būrelio mergaitės kartu su vadove mokytoja Marija Gailiušiene.  Kūrybinėse dirbtuvėlėse smalsuolius viliojo dar viena ypatinga vieta – išmaniųjų technologijų kampelis, persikėlęs iš progimnazijos edukacinės laboratorijos.  Čia pat kiekvienas galėjo pamatyti, kaip dirba 3D spausdintuvas, konstruojamas robotukas, šviesos efektai, suformuojantys norimas figūras, ir kaip veikia ne vieno dar nematytos ir tik šiais metais įsigytos lazerinės staklės. Jos visų akyse graviravo stiklą, o kai darbui einant į pabaigą paaiškėjo, jog ant stiklo išraižė Karjeros diena 2017, buvo tiesiog nuostabu. Visas mokslo ir technikos pažangos subtilybes, kurias analizuoja ir kurių mokosi progimnazijos mokiniai robotikos ir 3D modeliavimo užsiėminuose, demonstravo berniukai kartu su mokytojais Alina Bura bei Aleksandru Podnebesnov bei kone visą laisvalaikį konstravimui skiriančiu tėčiu Valerijumi Garbuliu.  

     Per progimnazijos radiją paskelbus netrukus prasidėsiančias pamokas-praktines veiklas ,,Kuriame kartu”, skambant smagiai muzikai, visi skirstėsi į savo darbo vietas. Užvirė darbas klasėse. 5–6 klasių mokiniai kartu su mama Maryte Milaševskiene vėlė vilną, padedami tėčio Gintauto Kujalio kūrė stebukliukus iš paprasčiausių pagaliukų, talkinant mokytojai Marinai Patašovai mokėsi dekupažo meno, patariant mamai Marijai Sadaunykienei bei Fenijai Poklikajevai gamino papuošalus bei suvenyrus. Ypatinga, daug žinių ir susikaupimo reikalaujanti veikla laukė septintokų. Tai buvo šių metų naujiena – darbas mišriose grupėse tema ,,Robotika ir elektronika”. Pasiskirstę į eksperimentinio litavimo, robotų konstravimo  ir konstrukcinės mechanikos grupes, mokiniai savo idėjas perkėlė į realybę. Jie, kartu su jau minėtais mokytojais Alina ir Aleksandru konstravo VEX IQ robotus, parodė, kaip, pasitelkiant turimas žinias, patirtį ir kantrybę, net, atrodytų, jau niekam nereikalingi daiktai gali virsti smagiais daikčiukais. Vyriausieji, aštuntokai, kartu su socialiniais partneriais, t.y. Švenčionių užkardos pareigūnais ir jų vadu Algirdu Andrulioniu ,,tyrinėjo” pasieniečio profesijos subtilybes. Užsiėmimo metu buvo patraukliai pristatytas darbas pasienio užkardoje, karjeros galimybės, atliktos praktinės užduotys, privertusios pasijusti tikru pareigūnu. Progimnazija dūzgė kaip avilys. Meistrai buvo kantrūs, mokė, aiškino, kiekvienam patarė ir padėjo.

     Nepaprastai greitai prabėgo keletas šilto bendravimo valandų. Pilnutėlėje aktų salėje veiklų pristatymo metu daug šiltų padėkos žodžių išsakė progimnazijos direktorius Jurij Semaško. Direktorius kiekvienam Karjeros dienos naujajam mokytojui įteikė po padėkos raštą ir specialų, progimnazijos edukacinėje laboratorijoje pagamintą suvenyrą. Nepaprastai malonu buvo girdėti į Karjeros dieną atvykusių svečių – rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Andriaus Šarėjaus, kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vedėjos Teresos Sansevičienės, teisėjo, progimnazijos tarybos pirmininko Anatolijaus Januševskio, Švenčionių užkardos vado Algirdo Andrulionio ir hab. mokslų daktaro, profesoriaus, buvusio progimnazijos mokinio Aleksandro Dementjevo pagiriančius, padrąsinančius žodžius.  Jie sakė, jog svarbiausia būti žingeidžiam ir atkakliam, drąsiai siekti, planuoti, veikti ir tikėti sėkme, nes tik sėkmei nusiteikęs žmogus drįsta norėti, siekia tobulėti ir kuria konkrečius veiklos planus. Aleksandras Dementjevas, pasidžiaugęs proga sugrįžti į savo mokyklą, prisiminęs mokyklinius laikus bei prieš penkerius metus vestą užsiėmimą, sakė, jog mokykla, kuri dabar jau progimnazija, kardinaliai pasikeitė. Svarbu, pasak jo, ne išoriniai pokyčiai, o vidiniai. ,,Jūs pasirinkote teisingą kryptį, atskleisdami vaikams naujausius mokslo pasiekimus, mokydami juos domėtis naujovėmis, skatindami savarankiškai mąstyti ir kurti”, – sakė lazerių specialistas, hab. mokslų daktaras Aleksandras Dementjevas, – Jūs ugdote ateities kūrėją, – tęsė mintis profesorius. Gerų žodžių negailėjo ir į šventę atvykę kolegos – Pabradės „Ryto“ gimnazijos direktorė,   Švenčionių profesinio rengimo centro direktoriaus pavaduotojas ugdymui, „Žeimenos“ ir Zigmo Žemaičio gimnazijų karjeros ugdymo koordinatoriai. O Pabradės „Žeimenos“ gimnazistų grupelė padalyvavo ir veiklose. Ypač juos sužavėjo robotikos ir elektronikos užsiėmimai.

     Trečiojoje renginio dalyje, veiklų pristatyme-refleksijoje, atsispindėjo visos klasių vykdytos veiklos pamokų „Kuriame kartu“ metu. Mokiniai atvirai džiaugėsi įgyta patirtimi ir sakė, jog ,,išmokome, kaip sukurti grožį ne tik aplinkoje, bet ir namuose, kaip padaryti ne tik save, bet ir kitą žmogų laimingą”, ,,supratome, jog svarbu atrasti širdžiai mielą užsiėmimą, įgyti kuo daugiau žinių ir visada kryptingai siekti užsibrėžto tikslo, nebijoti būti pirmam”.

      Karjeros diena praėjo sėkmingai ir turiningai. Ji pateisino mokinių interesus ir lūkesčius. Karjeros dienos veiklos buvo labai įvairios, dinamiškos ir įdomios. Jos paliko daug neišdildomų įspūdžių, skatino atrasti savyje verslumo galias, mokė teisingai pasirinkti savo ateities kelius. Taigi ši diena visiems leido pamąstyti, pasvajoti, o kai kam gal ir realiai įvertinti savo būsimos karjeros galimybes. Nuoširdžiai dėkojame  visiems, atsakingai prisidėjusiems prie Karjeros dienos organizavimo, svečiams – už šiltą bendradarbiavimą.

 

Irena Stuglienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Komentarai negalimi.

Rekvizitai

Švenčionių progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Lentupio g. 32,
LT-18126 Švenčionys
Tel. (8 387) 51 732
El.p. info@svprogimnazija.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 190505971

Pamokų laikas

Visomis savaitės dienomis, išskyrus trečiadienį
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.05-11.50  (20 min)
5. 12.10-12.55  (20 min)
6. 13.15-14.00 (5 min)
7. 14.05-14.50  (5 min)
8. 14.55-15.40

Trečiadieniais
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.30-12.15  (45 min)
5. 12.35-13.20  (20 min)
6. 13.40-14.25 (5 min)
7. 14.30-15.15  (5 min)

Tvarkaraščiai

Pamokų tvarkaraštis I pusm.

Neformaliojo švietimo tvarkaraštis
Mokyklinių autobusų tvarkaraštis

Valgiaraščiai

Mokamas maitinimas

Nemokamas maitinimas

Nuorodos

Naudinga informacija:

Olweus(OPKUS)

Dienynas

Elektroninis pažymėjimas

 

Vaikų linija

Tėvų linija

Perspėjimas ir informavimas

Informacinė sistema

Švietimo naujovės

Rajono aktualijos

2024 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgp    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930