Balandžio 3–7 d. progimnazijoje vyko socialinių mokslų, kūno kultūros, menų, technologijų, tikybos metodinės grupės ugdymo metodinė savaitė. Visi renginiai buvo skirti artėjančioms Šv. Velykų šventėms bei Knygnešių dienai paminėti. Mokiniai skatinti bendradarbiauti, aktyviai dalyvauti parodose, viktorinose, varžybose, į veiklas įtraukti tėveliai ar kiti šeimos nariai, progimnazijos socialiniai partneriai. Plėtota pedagoginė saviraiška ir kūrybiškumas.

,,Laisvę spaudai“ – tai tema konkurso – viktorinos, kuria prasidėjo socialinių mokslų, kūno kultūros, menų, technologijų, tikybos metodinės grupės ugdymo metodinė savaitė. Istorijos mokytojos Ramunė Skripskaitė Li ir Renė Petronienė viktorinoje dalyvauti kvietė 5-ų klasių mokinius. Visos komandos, o jų buvo trys, rungėsi tarpusavyje atsakinėdamos į klausimus, atlikdamos įvairias kitokias užduotis. Varžydamiesi, o tuo pačiu ir bendradarbiaudami, mokiniai pasitikrino savo žinias ir įgijo naujų. Greičiausia ir sumaniausia viktorinoje buvo 5B  komanda. Bet pralaimėjusiųjų nebuvo – antrąją vietą užėmė 5A, o trečiąją – 5C.

2017-ieji metai paskelbti sporto metais. Vykusių Velykinių krepšinio varžybų 3×3 ir tradicinio baudų ir tritaškių metimo turnyro tikslas – skatinti fizinį aktyvumą ir sveikos gyvensenos gebėjimus sportuojant ne tik su mokytojais, bet ir su savo šeima bei draugais, rūpintis savo kūno bei sveikatos stiprinimu, stiprinti bendruomeniškumą bei bendradarbiavimą su mūsų progimnazijos socialiniais partneriais. Visos komandos buvo šaunios, labai stengėsi. Smagu buvo matyti, kaip visi draugiškai rungėsi: svečiai, tėveliai, mokiniai ir mokytojai. Mums visiems didžiausia laimė buvo matyti tokius linksmus, gerai nusiteikusius progimnazijos bendruomenės narius ir svečius.

Mokinius, mokytojus ir tėvelius kvietėme dalyvauti  meninių darbų parodoje-konkurse ,,Laukiame Šv. Velykų“. Parodos-konkurso tikslai: ugdyti ir puoselėti meninį ir netradicinį raiškos būdą bei priemones; skatinti plačiau domėtis Šv. Velykų tradicijomis, patirti ateinančių švenčių džiaugsmą; skatinti ir ugdyti kūrybiškumą, originalumą. Klasių bendruomenės pateikė įvairius meninius darbus, kurie pažadino prisnūdusius jausmus, suteikė pavasariškos nuotaikos, tarsi vis šiltėjantys saulės spinduliai nuskaidrino progimnazijos patalpas. Jie buvo padaryti iš įvairiausių tradicinių ir netradicinių medžiagų bei daiktų naudojant įvairią atlikimo techniką. Vertinimo komisija kiekvienai meninei kompozicijai suteikė nominaciją (tautiškiausia, ekologiškiausia, meniškiausia, gaiviausia, draugiškiausia, pavasariškiausia, moderniausia ir t.t.), mokiniai buvo apdovanoti progimnazijos direktoriaus padėkomis.

Geografijos mokytoja Ona Jakubianec  šeštokus pakvietė į viktoriną ,,Kelionė po Lietuvą“. Mokiniai, naudodamiesi žemėlapiu, ,,keliavo“ po Lietuvą. Teko prisiminti svarbiausius Lietuvos istorinius faktus, žymius veikėjus, ilgiausias upes, giliausius ežerus ir t.t. Viktorinos nugalėtojais tapo 6C klasės mokinių komanda, bet svarbiausia, kad mokiniai pasitikrino žinias ir sužinojo naujų dalykų.

Susipažinti su Šv. Velykų papročiais, išbandyti tradicinį kiaušinių marginimą vašku bei dainuoti velykinio laikotarpio dainas 7C klasės mokinius pakvietė muzikos mokytoja Jolita Budrytė – Abromavičienė ir technologijų mokytoja Jurgita Travkina. Mokiniai buvo supažindinti su margučių raštų simbolika, spalvų reikšmėmis, tradiciniais seniausiais kiaušinių marginimo būdais (raižymas, su vašku bei naudojant augalus). Atlikę praktinę kiaušinių marginimo vašku užduotį, skambant velykinėms dainoms, visi džiaugėsi pasiektu rezultatu ir savo gebėjimais.

Galima pasidžiaugti, kad daug mokytojų aktyviai įsijungė į metodinės savaitės veiklas, noriai dalijosi savo žiniomis, gebėjimais ir patirtimi. Dera pagalvoti, kas pavyko, o ką reikėtų kitą kartą pakeisti. Mokytojų darbe ne viskas pavyksta taip, kaip suplanuoji. Užuot vertinę tokius atvejus kaip nesėkmę, turėtume suprasti juos kaip pamoką, iš kurios galima mokytis. Mokytojo darbe mokymas ir mokymasis turi vykti nuolatos. Visuomet galima išmokti ir sužinoti daugiau, kad tobulėtų mokytojo gebėjimai ugdyti vaikus.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vijolė Montrimienė

2024 m. balandžio mėn.