Kaip kiekvienais metais, taip ir šiemet, 7a ir 7b klasių auklėtojos Aušra Kurpienė ir Irena Čebruk, mums organizavo nuostabią pažintinę kelionę. Šįkart mes važiavome į sostinę Vilnių ir aplankėme Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) muziejų bei susipažinome su rekonstruotais Valdovų rūmais.
Pirmiausia mes pabuvojome vietoje, t.y. LRT, iš kurios beveik jau šimtą metų kuriamos ir transliuojamos televizijos ir radijo laidos. Sužinojome, kaip tai buvo daroma anksčiau ir kaip viskas pasikeitė. Apžiūrėjome tiek seną, tiek naujesnę filmavimo ir įrašymo techniką, lankėmės keliose įrašų studijose ir supratome, kad sukurti gražų, akiai malonų vaizdą ekrane ne taip paprasta, kaip atrodo. Ekskursijos gidė mus sudomino pasakojimu apie diktoriaus profesiją, apie kurią mažai ką ir žinojome, o čia ne tik išgirdome, bet ir pamatėme, kaip viena iš laidos vedėjų Regina Jokubauskaitė ruošiasi filmavimui. Nepaprastai visus sužavėjo studija, kurioje filmuojama visų mūsų mėgstama laida ,,Gustavo enciklopedija“. Šioje studijoje mes ne tik pabuvojome, bet ir spėjome įsiamžinti. Gaila, paties Gustavo sutikti mums neteko.
Toliau savo ekskursiją tęsėmė senovę menančiuose atkurtuose Valdovų rūmuose. Pirmiausia buvome supažindinti su likusiomis senosiomis rūmų liekanomis, kurios, manoma, buvo pastatytos apie XIII amžių. Apžiūrėjome archeologų rastus buities, religinių apeigų, karo įrankius, iš kurių vieni stebino savo paskirtimi, o kiti mums priminė ir dabar naudojamus įrankius. Išskirtiniais ir dar nematytais pasirodė atkurti istoriniai reprezentaciniai interjerai, kurie leido suprasti, kad mūsų protėviai nuolatos sekė Vakarų Europos tendencijas ir bandė nuo jų ne tik kad neatsilikti, bet net ir įterpti savų lietuviškų akcentų.
Taigi šios ekskursijos metu susipažinome su mums naujais ir dar negirdėtais dalykais, praplėtėme savo akiratį, pažinome naujas profesijas, atradome naujas įdomias Lietuvos istorijos subtilybes, kurios ne tik įdomios, bet ir verčia mus dar labiau didžiuotis savo tėvyne.
Švenčionių progimnazijos 7b klasės mokiniai