Įdomi pažintinė išvyka į Etnokosmologijos muziejų
Lapkričio 22 d. mes, 8a klasės mokiniai, dalyvavome edukaciniame užsiėmime ,,Etnokosmologija – ryšiai su kosminiu pasauliu“ Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje. Užsiėmimą pradėjome nuo Lietuvos mokslo šimtmečiui skirtos parodos, kurioje sužinojome Lietuvių kilmės mokslininkų, tyrinėjusių kosmosą ir dirbusių NASA centre pavardes. Daugiau kaip šimtas lietuvių kilmės mokslininkų ir inžinierių yra įtraukti į NASA kosmoso veiklas ir kosmoso misijas. Muziejaus gidas papasakojo apie kosmonautus, kurie garsino Lietuvą. Tai Aleksej Jelisejev, lietuviško kraujo turintis JAV astronautas Karolas ,,Bo“ Bobko, Rimantas Stankevičius. Įdomu buvo sužinoti daugiau informacijos apie Lietuvą kaip kosminę valstybę, apie lietuviškus dirbtinius Žemės palydovus, apie jų tyrimus.
Ekskursijos metų pamatėme pačių įvairiausių Visatos vaizdų, nuo išryškinančių mūsų planetos unikalumą, iki tolimiausių galaktikų. Kalbėjome apie Mėnulį, pakartojome fizikos dėsnius, skaičiavome savo kūno svorį Mėnulyje, atsakinėjome į klausimus. Be abejo, nepamiršome ir matematikos., nes ekskursijos vadovas papasakojo apie žmonijos ryšius su Kosminiu pasauliu (senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai). Sužinojome, kad ilgio vienetą metru pirmasis pavadino Vilniuje kurį laiką gyvenęs italų fizikas ir mechanikas Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Jono Kazimiero sekretorius Titas Livijus Buratinis.
Apžiūrėję ekspozicijas pakilome į 30 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę. Iš čia atsivėrė įspūdingas vaizdas: matomi 6 ežerai, Labanoro girios panorama. Po ekskursijos pasivaikščiojome ir apžiūrėjome lauko ekspoziciją, pasigrožėjome muziejaus dailininkės Marijos Kakarienės gėlynais, aplankėme kalendorinį akmenų ratą.
Mes dėkingi progimnazijos direktoriui už puikią galimybę praplėsti savo akiratį, papildyti savo žinias.
8a klasės mokiniai