Bendruomenės diena 2019
Karjeros diena 2019
Bendruomenės diena 2018
Bendruomenės diena 2017
Bendruomenės diena 2016
Karjeros diena 2016
Karjeros diena 2014
Padėkos diena 2014m.
Padėkos dienos šventė
Archyvai

Archive for sausio, 2014

     Jaukią sausio 28 dienos popietę kalbai ir žodžiui meilę jaučiantys 5-12  klasių mokiniai susirinko į Meninio skaitymo konkursą, skirtą K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms.

    Po skambių ir įtaigių žodžių iš Just. Marcinkevičiaus poemos ,,Donelaitis“,  renginio vedėjai Maksim Jemeljanov (8a kl.) ir Žaneta Rackevičiūtė (12 kl.) ant scenos pakvietė skaitovus. Nors jie ir bandė slėpti nerimą, blizgančios, nerimstančios akys arba trypčiojanti koja išdavė, kad konkurso dalyviai nerimauja. Bet nerimas ir baimė buvo tikrai nepagrįsti, nes visi dalyviai pasirodė šauniai! Troškimą dar raiškiau, meniškiau skleisti literatūros kūrinio audinyje slypinčias prasmes ir grožį stiprino skaitomos  K. Donelaičio ,,Metų“ ištraukos.

    Konkurso komisiją  – direktoriaus pavaduotoją Vijolę Montrimienę, rusų kalbos mokytoją Fainą Naidionovą ir skaityklos vedėją Liliją Rutkovskają –  iš visų 25 skaitovų labiausiai pakerėjo:

Erika Chvedevičiūtė, 8b kl. – I vieta ( mokytoja I.Stuglienė),

Karolis Paškevičius, 5b kl. – I vieta (mokytoja A.Kurpienė),

Aurimas Gaidys, 6b kl.  – II vieta (mokytoja M.Krasovskaja),

Brigita Stakelytė, 5a kl. – II vieta (mokytoja A.Kurpienė),

Viktorija Mirončuk, 8b kl. – III vieta (mokytoja I.Stuglienė),

Diana Šišiūtė, 6b kl.  – III vieta (mokytoja M.Krasovskaja).

     Smagu, jog šiemet konkurse dalyvavo daug mokinių. Nepaisant to, kad kai kuriems pritrūko sceninės laikysenos, drąsos, pasitikėjimo savimi, įtaigesnio bendravimo su klausytojų sale, o kitam, žiūrėk, kliuvo ir prastai išmoktas tekstas, jie visi stengėsi  perteikti žodžio grožį ir prasmę.

     Patys geriausi skaitovai atstovaus mokyklai rajono meninio skaitymo konkurse vasario 7d. Sėkmės jiems!

     2014 m. sausio 9 d. mokykloje įvyko susitikimas su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Seimo nariu Zbignevu Jedinskiu bei jo žmona, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos nariu Vaclovu Vilkoit, Lietuvos lenkų sąjungos viceprezidente Irena Bejnar bei Lietuvos lenkų sąjungos Švenčionių miesto skyriaus pirmininke Danuta Gulevič. Atvykusius svečius džiaugsmingai pasitiko mokyklos direktorius Jurijus Semaško ir ugdymo karjerai koordinatorė Liudmila Semaško.

    Šventinis šurmulys prasidėjo 15 val. Lenkų kalbos būrelį lankantys mokiniai aktyviai ruošėsi šiai dienai. Kalėdinės popietės metu vaikai noriai deklamavo naujametinius eilėraščius, minė mįsles apie žiemą, dainavo daineles. Renginiui įpusėjus buvo pristatytos kelios dainų ir pasakų inscenizacijos.

    Šventės pabaigą vainikavo bendrai atliekama daina „Aleliuja“. Būrelio vadovė visiems vaikams padalino dovanas, kurias skyrė rėmėjas – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos narys Vaclovas Vilkoit. Seimo narys Zbignevas Jedinskis, padėkojęs mokyklos vadovybei ir mokiniams už renginį, palinkėjo, kad Kalėdinės popietės lenkų kalbos būrelyje ateityje taptų gražia tradicija.   

Lenkų kalbos būrelio nariai

     Mokytojai dažnai galvoja apie netradicinių pamokų organizavimą, kai norima sudominti mokinius, atkreipti dėmesį į praktinius dalykus. Ypač populiarios yra mokomosios ekskursijos, kurios leidžia supažindinti vaikus su itin reikšmingais kultūros, mokslo ir meno objektais, saugomais muziejuose, eksponuojamais parodose.  Pravesti tokį būrelio ,,Matematikos kaleidoskopas“ užsiėmimą neformalioje aplinkoje suteikė galimybę  Vilniaus Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras, kur buvo pristatyta interaktyvioji  paroda  ,,Matematika gyvai“.

   Ši paroda yra visiškai naujas  Goethe‘s  instituto projektas, gimęs bendradarbiaujant su pirmuoju pasaulyje interaktyviu matematikos muziejumi „Mathematikum“ Gysene. Parodoje „Matematika gyvai“ demonstruojama eilė ypač pasiteisinusių eksperimentų iš Gyseno ekspozicijos, susidedančios iš daugiau nei 160 eksponatų, kuriuos galima išbandyti bei išspręsti. Ši paroda nėra skirta tiktai apžiūrėjimui. Tai paroda, kurioje reikia pačiupinėti, kažką veikti, spręsti galvosūkius.

     Mokiniai  turėjo galimybę paliesti ir išbandyti 20 eksponatų: dėjo dėliones ( raidė T, tangramas), statė tiltus, suko galvą ties kauliukų žaidimais, stebėjo rutulių lenktynes, pūtė nuostabius muilo burbulus, vaikščiodami takeliu braižė kreives ekrane, eksperimentavo su veidrodžiais  ir tuo pat metu- lyg visiškai tarp kitko- užsiėmė matematika. Prizai, kuriuos buvo galima  gauti pirmiesiems, teisingai atlikusiems eksperimentus, skatino vaikus lenktyniauti  tarpusavyje. Kai kuriems padėjo matematikos žinios, kai kurie galvojo logiškai, darė išvadas iš savo klaidų, kai kuriems reikėjo mokytojos pagalbos. Kiekvienas  rado labiausiai patikusi eksperimentą.

      Pabuvoję parodoje ir aktyviai atlikę užduotis, mokiniai padarė išvadas, kad  matematikos mokslas, pasirodo, gali būti ne tik nuobodus ir sunkus, bet ir žaismingas. Jie suprato, kad matematika yra tai, ką galima paliesti, kuo tikrai galima mėgautis , nes visas gyvenimas pilnas šio mokslo. Užsiėmimo metu matematikos suvokimas buvo  perteikiamas per ranką, galvą ir širdį. Visa tai paskatino mokinius   naujai pažvelgti į šį nuostabų ir paslaptingą mokslą.

       Netradicinis būrelio užsiėmimas suteikė mokiniams daug džiaugsmo ir naujų impulsų būrelio užsiėmimams mokykloje.

                                                                         Irena Čebruk, matematikos mokytoja

       Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti iniciatyva sausio 13 dieną pamokas mokykloje pradėjome Laisvės gynėjų dienai paminėti skirta pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“.

       8 valandą ant langų uždegtos žvakutės ir nutilęs klegesys mokykloje, simbolizavo pagarbą žuvusiems, apgintos laisvės šviesą, laisvės idėjų pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą. Vėliau visi rinkomės į aktų salę, norėdami paminėti sausio 13 – osios įvykius. Buvo skaitomos eilės, demonstruojamos nuotraukos, skambėjo dainos.

       Perskaičius žuvusiųjų už laisvę pavardes, jie pagerbti tylos minute.

      Tikime, kad istorinių įvykių minėjimai mūsų mokykloje – gyvi ir prasmingi.

 Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vijolė Montrimienė

 

     Sausio 3 d. 6B ir 7L klasių mokiniai kartu su klasės auklėtojomis atvykome į šventinį Vilnių. Katedros aikštėje pasigrožėjome Kalėdine egle.

    Kadangi esame neabejingi  savo šalies istorijai ir  jos vertybėms, todėl aplankėme Valdovų rūmus.

     Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijos visiems paliko didelį įspūdį. Pamatėme autentiškus rūmus, unikalius archeologijos radinius, taip pat susipažinome su vėlyvosios gotikos, renesanso, ankstyvojo baroko epochų Europos taikomosios dailės vertybėmis – baldais, gobelenais, žemėlapiais ir kt.

     Sužinojome apie rūmuose  buvusius meno stilius (nuo gotikos iki baroko), pamatėme seniau naudotus kardus, karūnas, monetas, taipogi ir rūmų kambarių įrengimą ir, žinoma, daug sužinojome apie  rūmų valdovus.

    Didžiausią įspūdį paliko trečiajame rūmų aukšte įrengtos menės, kurių  sienas puošia gobelenai, koklinės krosnys, baldų kompozicijos. Įsivaizdavome, kokie renginiai galėjo vykti šiose salėse.

    Po ekskursijos jautėmės pakylėti.

    Pasigrožėję sostine, sėdome į autobusą ir, gerai nusiteikę ,patraukėme namo.

Ekskursijos dalyviai

 

 

        Daug juoko ir šurmulio buvo mūsų mokykloje gruodžio 27 dieną – vyko ilgai lauktos Kalėdinės popietės. Mokiniai palydėjo 2013 metus linksmai ir išradingai.

      Į mokyklą susirinko gausus būrys žmonių: mokiniai, jų tėveliai, kaimynai ir giminės. Vaikai ilgai ruošėsi šventei, todėl programa buvo įdomi. Kalėdinės popietės – viena iš seniausiųjų mokyklos švenčių, ji ypatinga, nes čia galima šokti, vaidinti, dainuoti, deklamuoti eilėraščius .

    5-6 klasių mokinių Kalėdinėje popietėje dalyvavo Kalėdų senelis (Deividas Muchlia) su Snieguole (Ernesta Činčikaitė), kurie stebėjo nuotaikingus klasių pasirodymus. Netikėtai šventėje pasirodė Raganaitė (Vaidilė Pauliukėnaitė) su Slibinu (Justas Sažinas), kurie norėjo pavogti Snieguolę, tačiau šventės dalyviai įminė visas jų mįsles, tad Snieguolė pasiliko su Kalėdų seneliu. 5C ir 5B parodė vaidinimus , 6D ir 5C šoko , kitos klasės dainavo, grojo. Tvyrojo šventinė nuotaika.

      7-12 klasių Kalėdinėje popietėje pagrindiniai veikėjai buvo Gomesas (Igoris Karklelis) ir Mertišė (Žaneta Rackevičiūtė) iš visiems puikiai žinomo kino filmo ,,Adamsų šeimynėlė“.

     Salė ošė džiaugsmu ir jaunatviška energija, scenoje šėlo Grinčas, šokėjai, robotai. Buvo demonstruojamas Madų šou. Skambėjo Kalėdinės ir Naujametinės dainos. Popietėje kiekviena klasė pasirodė labai originaliai, vienas už kitą geresni pasirodymai žavėjo publiką. Neišsenkanti kiekvienos klasės energija  sukūrė džiugią, šventišką nuotaiką. Visi išsiskirstė linkėdami puikių 2014- ųjų, Arklio metų, naujos energijos, tikrų atradimų, drąsių idėjų, svarbių laimėjimų, atvirumo viskam, kas nauja!

Šventės organizatoriai

     Adventas – tai didysis laukimas, tai metas, kada tiesiami nauji keliai, atnaujinami nutrūkę, užžėlę, susiaurėję, duobėti ir akmenuoti, tai šilumos takeliai į širdis, tai simboliai nutrūkusios draugystės, bendravimo, buvimo kartu.

      Gruodžio 19 d.(2A), 20 d.(2B, 3, 4L, 4R)  pradinių klasių mokiniai pakvietė savo tėvelius, senelius į advento rytmečius pabūti kartu, pabendrauti, prisiminti, kad mūsų seneliai šv. Kalėdų laukdavo nuo pat gruodžio mėnesio pradžios, o kad ilgais žiemos vakarais nebūtų nuobodu, jie mįsles mindavo, žaidimus žaisdavo, Kalėdų dainas dainuodavo.

     Kadangi krikščionybė Kalėdas sutapatina su kūdikėlio Jėzaus gimimu žemėje, tai manoma, kad Kalėdos – naujo gyvenimo pradžia. Iš tiesų, ar gali būti gražesnė paslaptis už tą, kuri visiems neša viltį atgimti, pasikeisti, pradėti viską iš naujo.

      Pindami Advento vainiką, vaikai pasakojo apie Advento, Kūčių tradicijas ir papročius, kartu su tėveliais žaidė advento žaidimus, minė mįsles, dainavo Kalėdų dainas, pasikeitė dovanėlėmis ir pasveikino savo artimuosius, gausiai susirinkusius į rytmečius. Klasėse vyravo rami, jauki, draugiška atmosfera. Tėveliai ir vaikai liko patenkinti, džiaugėsi organizuotais renginiais.

Danutė Šlamienė, 3L kl.mokytoja

 

 

Rekvizitai

Švenčionių progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Lentupio g. 32,
LT-18126 Švenčionys
Tel. (8 387) 51 732
El.p. info@svprogimnazija.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 190505971

Pamokų laikas

Visomis savaitės dienomis, išskyrus trečiadienį
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.05-11.50  (20 min)
5. 12.10-12.55  (20 min)
6. 13.15-14.00 (5 min)
7. 14.05-14.50  (5 min)
8. 14.55-15.40

Trečiadieniais
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.30-12.15  (45 min)
5. 12.35-13.20  (20 min)
6. 13.40-14.25 (5 min)
7. 14.30-15.15  (5 min)

Tvarkaraščiai

Pamokų tvarkaraštis I pusm.

Neformaliojo švietimo tvarkaraštis
Mokyklinių autobusų tvarkaraštis

Valgiaraščiai

Mokamas maitinimas

Nemokamas maitinimas

Nuorodos

Naudinga informacija:

Olweus(OPKUS)

Dienynas

Elektroninis pažymėjimas

 

Vaikų linija

Tėvų linija

Perspėjimas ir informavimas

Informacinė sistema

Švietimo naujovės

Rajono aktualijos

2014 m. sausio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Gru   Vas »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031