Bendruomenės diena 2019
Karjeros diena 2019
Bendruomenės diena 2018
Bendruomenės diena 2017
Bendruomenės diena 2016
Karjeros diena 2016
Karjeros diena 2014
Padėkos diena 2014m.
Padėkos dienos šventė
Archyvai

Archive for vasario, 2014

     Švenčionių  vidurinėje mokykloje daug dėmesio skiriama mokinių karjeros ugdymui. Praeitais mokslo metais mokykla pradėjo įgyvendinti naują ugdymo karjerai veiklą – „šešėliavimą“. Tai galimybė mokiniams praleisti darbo dieną su organizacijos darbuotoju stebint jo kasdienį darbą. Apie penkiolika mokinių jau pasinaudojo unikalia proga vieną dieną pabūti mokytojų, mokyklos psichologų, socialinių pedagogų, logopedų, administracijos atstovų, vadybininkų, serviso ar kitų profesijų darbuotojų „šešėliais“.

    Niekas neabejoja, kad sėkmingam karjeros keliui mokiniai turi pradėti ruoštis dar mokykloje. Paskutiniu metu tam skiriamas vis didesnis dėmesys. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras visoje Lietuvoje įgyvendina projektą, kuriuo siekiama sukurti ir išplėtoti darnią karjeros paslaugų sistemą bendrajame ugdyme. Įgyvendinant šį tikslą teikiama konkreti pagalba mokiniams įvairiuose karjeros plėtojimo etapuose.

     Švenčionių vidurinėje mokykloje aktyviai su mokiniais šiais klausimais dirba ugdymo karjerai koordinacinė grupė. Ji padeda mokiniams išmokti sistemingai kaupti žinias, lavinti gebėjimus, ugdytis kompetencijas, padėsiančias rinktis studijų kryptį, profesinę veiklą bei planuoti savo vietą darbo rinkoje. Tuo tikslu organizuojami susitikimai su įvairių profesijų atstovais, rengiamos ekskursijos į įvairias įmones ir organizacijas.

    Šiais mokslo metais tęsiama naujo pobūdžio veikla – „šešėliavimas“, kviečianti  dalyvauti visus 10–12 klasių mokinius. Pirmiausia jų prašoma užpildyti karjeros planą, išdėstyti savo motyvus, kokią profesiją planuojama rinktis, kokių gebėjimų mokinys mano turįs. Tada, atsižvelgdami į mokinio pageidavimus, mes ieškome jo pasirinktos profesijos atstovo, kuris sutiktų praleisti dieną ar kelias su mokiniu ir išsamiau supažindintų su savo darbu.

     2013-2014 m. m. „šešėliavimo“ veiklą išbandė apie penkiolika mokinių. Jie turėjo progą darbo dieną  praleisti su mokyklos darbuotojais ir UAB „Ausegra“ serviso atstovais. Kalbinti mokiniai tikino, jog tai buvo nepaprastai įdomi patirtis, padėjusi dar tvirčiau apsispręsti dėl studijų pasirinkimo.

    Mokiniai sakė, jog nauja patirtis buvo reikalinga ir įdomi bei padėjo suprasti, jog jie iš tiesų nori dirbti tokį darbą. „Buvo labai naudinga iš arti pamatyti mokytojo, socialinio pedagogo,  mokyklos psichologo, logopedo darbą“- dalijosi įspūdžiais ,,Šešėliavimas“ projekto dalyviai.

    Apsilankę Vilniuje, automobilių aptarnavimo centre – UAB „Ausegra“, turėjo progą praleisti visą dieną su įmonės darbuotojais, stebėti jų kasdienį darbą, talkinti atliekant tam tikras užduotis. Įmonės vadovas Arvydas Gailiušas organizavo susitikimus su Volkswagen serviso partneriais Lietuvoje UAB „Rimtoma“ ir UAB „Asvela“ darbuotojais, kurie atlieka  automobilių, sunkvežimio, motociklų, keturračių ir kitų transporto priemonių variklio galvučių tikrinimą, variklio blokų šlifavimą, pilną galvučių remontą  ir daug kitų paslaugų. Stebėjosi, kad įmonės darbuotojai  naudoja  pažangiausias technologijas bei įrangą, yra kūrybingi, iniciatyvūs žmonės, siekiantys mokytis ir tobulėti. Todėl, norint atlikti sudėtingus  remonto darbus, reikia nuolat dalyvauti mokymuose ir kvalifikacijos kėlimo kursuose, gilinti technines žinias.

    Po to  supažindino su autoservisu, jo darbo pobūdžiu, kiekvienam mokiniui buvo pasiūlytas jį dominantis darbas. Vieni nuskubėjo prie mašinų keltuvų, kiti – prie kompiuterinės diagnostikos salės, dar kitus domino variklių, ratų remontas. Sužinojo, kaip pakeisti stabdžių kaladėles naujomis, kaip įpilti stabdžių skystį, kaip taisyklingai nuimti variklio stūmoklius. Ypač įdomu buvo prie naujų  automobilių modelių, sužinoti apie jų sandarą, stebėti, kaip atliekama kompiuterinė diagnostika.

    Mokiniai įsitikino, jog visos specialybės yra geros, tačiau  svarbiausia atrasti tą vienintelę, kuri teiktų džiaugsmą,  norą tobulėti ir siekti vis geresnių rezultatų. Aktyvus domėjimasis karjeros ugdymo organizuojamais renginiais bei veikla paskatins mokinius daug anksčiau pažinti ne tik savo norus, bet ir pasirinkti teisingą būsimos karjeros kelią.

 

Mokyklos karjeros koordinatorė Liudmila Semaško

      Mes, penktokai, esame labai aktyvūs, žingeidūs, viskuo domimės, todėl pasitarę nusprendėme   aplankyti Pinigų muziejų. Dalyvavimas edukaciniame užsiėmime „Bankininkystės ir pinigų istorija“ paliko nepakartojamą įspūdį, vyko praktiniai užsiėmimai su interaktyviomis mokomosiomis priemonėmis. Nustebino apžvalginė ekskursija daugiasluoksnėje muziejaus ekspozicijoje, kurioje susipina turtinga pinigų istorija ir šiandienos ekonominio gyvenimo aktualijos.

    Pinigų istorijai skirtoje salėje susipažinome su pinigų raida nuo seniausių jų formų – grūdų, kriauklių, kailių, gintaro – iki elektroninių pinigų. Ekspozicija suskirstyta lengvai įsimenamomis temomis, kurios atspindi esminius pinigų istorijos etapus.

     Ekspozicijos centre – senieji monetų lobiai ir juvelyriniai gaminiai su monetomis. Improvizuota monetų kalykla supažindina su skirtingomis monetų kalybos technologijomis: primityvūs kaldinimo įrankiai atgyja atkurto XV a. monetų kalėjo rankose, o šiuolaikiniai monetų gamybos procesai demonstruojami čia pat įtaisytuose ekranuose. Šioje salėje taip pat įrengtos interaktyvios svarstyklės, žmogaus kūno masę paverčiančios aukso ar kito metalo mase ir suskaičiuojančios jo vertę pasirinkta valiuta. Mus  pasvėrė, gavome kvitą, kuriame buvo nurodyta kaina, jei būtume iš  aukso, sidabro ar  platinos.

     Ta pačia tema mums prabyla ir meninės instaliacijos. Salės grindyse atsispindi nuolatinė pinigų kaita, o Europos perėjimą į naują epochą pažymi Leono Pivoriūno kompozicija. „Architektūrinė atodanga“ iš sunaikintų Europos Sąjungos valstybėse galiojusių nacionalinių pinigų. Joje lankytojai supažindinami su šiandien įvairiose valstybėse naudojamais banknotais ir monetomis.

    Apžiūrint į specialius stalčius sudėtus skirtingų valstybių apyvartinius banknotus video sienoje galima išvysti įvairios informacijos apie pasirinktąją šalį. Daug dėmesio skirta Lietuvos bankui – centriniam Lietuvos Respublikos bankui, kurio viena iš pagrindinių funkcijų yra pinigų emisija. Vitrinose išdėstyti eksponatai pasakoja apie šiuolaikinių lietuviškų pinigų gamybą, jų gamybos priemones, skirtingų gamintojų taikytus technologinius sprendimus, eksponuojami į apyvartą neišleistų banknotų pavyzdžiai. Ekskursijos vadovė  papasakojo apie banknotų apsaugą ir čia pat UV detektoriumi  pasitikrinome  savo turimus banknotus.

    Iš tiesų buvo labai smagu, gavome puikių dovanų. Ekskursijos metu susipažinome su muziejaus ekspozicijomis, geriau supratome turtingą  pinigų istoriją ir šiandienos ekonominio gyvenimo aktualijas, siūlome ir jums apsilankyti .

 Akvilė Krikštulytė  5C klasės mokinė

    Vasario 16 – oji – Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo diena. Šios dienos išvakarėse mokykloje vyko   minėjimas – koncertas. Renginys prasidėjo eilėmis apie Lietuvą, kurias deklamavo mažieji mūsų mokyklos bendruomenės nariai. Nuskambėjus Tautinei giesmei,  pranešimą apie Vasario – 16 – osios aktą, jo pasirašymo aplinkybes, signatarus ir reikšmę skaitė istorijos mokytoja Renė Petronienė.

  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Montrimienė pristatė koncertuoti atvykusius Švenčionių  Juliaus Siniaus meno mokyklos auklėtinius ir jų mokytojus, su kuriais seniai, nuoširdžiai ir glaudžiai bendradarbiaujame. Koncertas buvo išties įspūdingas : skambėjo dainos apie Lietuvą, širdį malonino saksofono garsai, akį traukė šauniai besisukančios  šokėjų poros, o Lietuvos vėliavos šventės pabaigoje dar labiau sustiprino tikėjimą  savo valstybe.

    Esame dėkingi Juliaus Siniaus meno mokyklos auklėtiniams ir jų mokytojams už šaunias akimirkas.

   Galvokime apie Lietuvą šiandien, gyvenkime joje šiandien, dirbkime, mokykimės, mylėkime, džiaukimės, šypsokimės, kurkime ir būkime laimingi šiandien, gyvendami savo Lietuvoje.

 

Mokyklos mokinių tarybos pirmininkė Svajūnė Dragūnaitė

   Vasario 12d. po darbo tėveliai skubėjo į mokyklą, nes vyko  tėvų susirinkimas tema:  ,,Sėkmingas vaiko mokymasis“.

   Šiais metais minimos lietuvių literatūros pradininko K. Donelaičio 300-osios metinės, todėl pieš susirinkimą buvo prisiminti pagrindiniai poeto gyvenimo faktai  ir kūrybos  bruožai.  Koncerto metu  skambėjo ištraukos iš Kristijono Donelaičio poemos ,,Metai“, mokiniai šoko ir dainavo.

     Po koncerto tėveliai rinkosi į  klases. Buvo aptarti aktualūs mokinių ugdymosi klausimai, I-ojo  pusmečio rezultatai, numatytos ateities gairės.  Tėveliai pritarė nuostatai,  kad  aktyvus jų domėjimasis ir dalyvavimas  ugdyme  motyvuoja juos dar geriau mokytis ir siekti geresnių rezultatų.

 

M. Krasovskaja, lietuvių kalbos mokytoja

 

    Vasario 11 dieną 11-12 klasių mokiniai vyko į Cirkliškio profesinio rengimo centrą, kur jų laukė susitikimas su Utenos kolegijos atstovais.

  Pradžioje Utenos kolegijos Medicinos fakulteto prodekanė Zita Zajančkauskienė supažindino mus su Utenos kolegijos programa, fakultetais, išsamiai papasakojo apie Medicinos fakulteto struktūrą.

    Tuomet mokinių dėmesį patraukė Sigita Stiplytė, kuri studijuoja aplinkos inžineriją. Ji papasakojo apie savo pasirinktą specialybę, padedant   savanorei  atliko ,,Mobilioji laboratorija“ bandymą, kuris padeda apskaičiuoti nitratų kiekį vandenyje.

   Taip pat mokinius maloniai nustebino iš Utenos kolegijos atvykusios studentės, studijuojančios kineziterapiją ir kosmetologiją. Jos nekantravo pasidalinti savo įgyta patirtimi, tad pakvietė savanorius išbandyti malonų rankų ir nugaros masažą, bei kerintį makiažą.

    Verslo ir technologijų fakulteto dekanė Regina Bagdonavičienė supažindino  su studijų kainomis ir stipendijomis, o taip pat su Erasmus programa, kuri leidžia studentams įgyti ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių kitose šalyse. Norintiems studijuoti Utenos kolegijoje pasiūlė užpildyti ketinimų protokolą, kurio pagalba pradėjus mokamas studijas, būsimieji studentai gaus net iki 10% nuolaidą.

    Po susitikimo dalijomės  įspūdžiais ir naudinga informacija.

Ž. Rackevičiūtė,12kl.mokinė

     Vasario 7 dieną Švenčionių vidurinės mokyklos 10-12 klasių mokiniai vyko į LITEXPO parodų centrą Vilniuje. Jame vyko įvairios paskaitos ir parodos, pristatančios universitetus, kolegijas, aukštąsias mokyklas Lietuvoje bei užsienyje.

    Šios išvykos tikslas buvo artimiau supažindinti mokinius su  esančiomis abiturientų galimybėmis. Mokiniai galėjo prieiti prie kiekvieno studento ar dėstytojo, pristatančio savo mokslo įstaigą, ir gauti atsakymus į visus jiems rūpimus klausimus. Jie buvo sužavėti mokslo įstaigų gausa ir savitumu. Taip pat galima buvo stebėti ir net prisijungti prie studentų, atliekančių įvairias praktines užduotis: socialinių, tiksliųjų mokslų srityse, bei meno, vizualių efektų kūrimo ir kovos menų programose. Visa  tai traukė moksleivių dėmesį.

    Dalis mokinių 11.00val. dalyvavo švietimo ir mokslo ministerijos organizuotoje konferencijoje ,,Visos pasirinkimo galimybės“, kurioje taip pat sužinojome daug naudingos informacijos ir likome patenkinti, jog turėjome puikią progą apsilankyti LITEXPO parodų centre.

                                                                    Ž. Rackevičiūtė, 12 kl. mokinė


     Seniai žinoma tiesa, kad kai norime kažką išmokti, mums tai ir sekasi. Motyvacija padaro mus aktyviais mokymosi proceso dalyviais, nes jaučiame smalsumą, užduodame klausimus. Perimdami naują informaciją ir mokydamiesi naujų įgūdžių, mes, Švenčionių vidurinės mokyklos bendruomenė, nuolatos kuriame įvairias strategijas ir mokymosi modelius, kurie sudarytų galimybę mokytis įdomiai ir kūrybiškai, sudomintų mokinius ir paskatintų juos  tolimesnei veiklai. Mes labai džiaugiamės, kad mokykloms skiriamas toks projektas, kaip „Jaunasis tyrėjas“, kuris atskleidžia įdomiąją mokslo pusę, skatina jaunimą tobulėti. Po profesionalių mokslininkų komandos vizito į mūsų mokyklą neabejojame, kad auga nauja Lietuvos mokslininkų karta, siekianti mokslo aukštumų.

     Galimybę susipažinti su mokslo naujienomis, sužinoti, kas vyksta mokslo kalvėje, ką ir kaip tiria mokslininkai, turėjome vasario 4 d. Mokyklos karjeros ugdymo darbo grupės narių dėka pas mus atvyko mokslininkų komanda, dalyvaujanti projekte „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimas ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ ir organizuojanti Tyrėjo dienas mokyklose. Šios nepaprastos dienos metu vyko 4 – ios skirtingos paskaitos, kurios buvo kartojamos įvairioms mokinių grupėms. Bendraudami su lektoriais, mokiniai ir mokytojai turėjo išskirtinę progą susipažinti su fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ir technologijos mokslo sričių tyrimais ir moderniausia jiems naudojama moksline įranga, ,,gyvai“ pamatyti, kaip ji veikia, sužinoti, kur galima ją taikyti.

     Viena iš bene įdomiausių paskaitų mokiniams buvo ,,Aš ir Visata“ , nes užsiėmimai vyko didžiuliame moderniame pripučiamame planetariume. Jame mokslininkai skaitė paskaitas apie gyvybės paieškas Visatoje, kosminius susidūrimus. Mokiniai sakė, kad buvo neįprasta, bet labai įdomu visą pamoką atsigulus stebėti planetariumo skliaute skriejančius dangaus kūnus ir klausyti astrofizikų pasakojimų apie Visatoje vykstančius procesus. Buvo akivaizdu, jog šios paskaitos sudomino net ir pačius didžiausius klasės triukšmadarius. Ko gero, nenuostabu, juk į planetariumą mokiniai užsuka ne kasdien, o kai kuriems toks apsilankymas – pirmasis.

     Mokiniai turėjo galimybę susipažinti ir su labai įdomia judesių registravimo sistema. Argi ne nuostabu, kai pats, apsirengęs specialia apranga su pritvirtintais judesių registravimo davikliais ir kompiuterio ekrane virtęs animuotu žmogeliuku, gali žaismingai pristatyti prietaisą, naudojamą medicinoje, karo pramonėje, robotikoje, kuriant kiną, kompiuterinius žaidimus ir kitose srityse. Kas gali būti smagiau už galimybę pabūti tikru mokslininku ir su mokslu susipažinti kitaip – ,,išlipant“ iš kasdienės rutinos.

     Daug nuostabos ir susižavėjimo šūksnių mūsų jauniesiems tyrėjams sukėlė greitaveikės kameros ,,pokštai“. Sprogstančio baliono ar krentančio vandens lašo sulėtinti vaizdai atskleidė niekada anksčiau nematytus, tiesiog plika akimi nepastebimus dalykus, o pačių pasiūlytas ir nufilmuotas labai greitas procesas, pavyzdžiui, čiaudėjimas – netgi ir nuoširdaus juoko.

     Ypatingas dėmesys skirtas mokslinėms paskaitoms, kurios buvo labiau orientuotos į pačius perspektyviausius, potencialiausius tyrinėtojus mokykloje. Kadangi norėjosi jų žinias ir tyrinėjimus kilstelėti į aukštesnį lygį ir paskatinti norinčius drąsiau įsitraukti į tyrinėjimą, todėl į paskaitas rinkosi motyvuoti ir gamtos mokslais susidomėję mokiniai.

     Tikimės, kad po Tyrėjo dienos kilęs entuziazmas ir iniciatyva virs į realius tiriamuosius darbus, nes visa Tyrėjo dienos komanda skatino mokinius kelti mokslinius klausimus ir siųsti savo sumanymus konkursui „Idėjų turnyras“. Išradingiausių ir darbščiausių konkurso dalyvių laukia prizai. O jei kiltų noras savo idėją įgyvendinti, mokslininkai taip pat pasiruošę padėti – tereikia ją pristatyti „Idėjų mugėje“.

     Šis renginys – Tyrėjo diena – buvo puiki proga pasinerti į nenuspėjamą mokslo pasaulį ir gyvai pabendrauti su mokslininkais. Be to, tai puiki galimybė pajusti mokslinio darbo žavesį, o gal net apsispręsti rinktis mokslininko profesiją. Mokiniai suprato, kad ne kiekvienas mokslininkas turi būti toks genijus kaip A. Einšteinas. Svarbiausia – darbštumas ir smalsumas. Dar Sokratas yra pasakęs: „Išlieka tik tos žinios, kurias atranda pats žmogus.“ Vadinasi, tai, ką sužinome, turime patikrinti, išbandyti praktiškai ir atrasti kaip savo. To mes ir mokome mokinius sudarydami kuo daugiau galimybių diskutuoti, skatindami išsakyti savo mintis, pateikti priešingą nuomonę, išbandyti teorinius dalykus praktiškai ir baigus mokyklą žinoti, kas labiausiai domina.

                                                                              Irena Stuglienė, mokytoja

   Vasario 2-oji yra Pasaulinė pelkių diena, todėl Švenčionių vidurinės mokyklos būrelio ,,Žuvėdra“ nariai vasario 3 dieną lankėsi Sirvėtos regioniniame parke.  Parko teritoriją aprodė ir daug įdomių dalykų papasakojo Sirvėtos regioninio parko darbuotojai ir būrelio vadovė Oksana  Gončarova.

   Sužinojome, kam reikalingos pelkės. Visiems buvo labai įdomu klausytis parko darbuotojų pasakojimų, kuriuos papildė  demonstruojamos skaidrės. Kalbėjomės apie Švenčionių krašto aukštapelkes ir žemapelkes, aiškinomės, kokia pelkių reikšmė lietuvių liaudies mitologijoje ir etnografijoje.  Po trumpos arbatos pertraukėlės dalyvavome  viktorinoje. Mes buvome suskirstyti komandomis ir atsakinėjome į pateiktus klausimus. Smagu  buvo  dirbti kartu. Vėliau vaikščiojome po užšalusią pelkę ir lipome į piliakalnį, iš kurio matėsi nuostabus miškas, ežeras ir net pelkė. Atsivėręs vaizdas paliko nepakartojamus įspūdžius.

   Noriu padėkoti visų būrelio „Žuvėdra“ narių vardu už puikią ekskursiją, kurios metu sužinojome daug naujų dalykų ir nuostabiai praleidome laiką. Tikimės dar ne kartą sugrįžti į Sirvėtos regioninį parką.

 

Svajūnė Dragūnaitė, 6B

Rekvizitai

Švenčionių progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Lentupio g. 32,
LT-18126 Švenčionys
Tel. (8 387) 51 732
El.p. info@svprogimnazija.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 190505971

Pamokų laikas

Visomis savaitės dienomis, išskyrus trečiadienį
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.05-11.50  (20 min)
5. 12.10-12.55  (20 min)
6. 13.15-14.00 (5 min)
7. 14.05-14.50  (5 min)
8. 14.55-15.40

Trečiadieniais
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.30-12.15  (45 min)
5. 12.35-13.20  (20 min)
6. 13.40-14.25 (5 min)
7. 14.30-15.15  (5 min)

Tvarkaraščiai

Pamokų tvarkaraštis I pusm.

Neformaliojo švietimo tvarkaraštis
Mokyklinių autobusų tvarkaraštis

Valgiaraščiai

Mokamas maitinimas

Nemokamas maitinimas

Nuorodos

Naudinga informacija:

Olweus(OPKUS)

Dienynas

Elektroninis pažymėjimas

 

Vaikų linija

Tėvų linija

Perspėjimas ir informavimas

Informacinė sistema

Švietimo naujovės

Rajono aktualijos

2014 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Sau   Kov »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728