Archive for vasario, 2015
Vasario 25 dieną, 13 val., mokyklos aktų salėje vyko 5 klasių mokinių susitikimas su Švenčionių rajono policijos komisariato atstovais tema ,,Saugumas visada pravers“. Renginį organizavo 5R klasės mokinės Viktorijos Kolesovos tėvelis, Švenčionių rajono policijos komisariato Kelių policijos poskyrio specialistas Dmitrij Kolesov.
Susitikimo metu Kelių policijos poskyrio specialistas Dmitrij Kolesov pakomentavo pagrindines Kelių eismo taisykles, kurių turi laikytis visi eismo dalyviai. Priminė, kad dviratininkai privalo dėvėti ryškiaspalves liemenes su atšvaitais arba važiuoti su įjungtais žibintais važiuojamąja dalimi, nepriklausomai nuo paros meto. Taipogi nuo šiol vaikai galės legaliai važinėti dviračių takais, kartu sudaryta galimybė vaikams nuo 8 metų amžiaus važinėti kartu su suaugusiuoju ir važiuojamąja dalimi.
5R klasės mokinys Maksim Dalgeda
Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Diana Stūglienė paaiškino apie nepilnamečių iki 16 metų atsakomybę už jų daromus teisės pažeidimus mokykloje, priminė, kad už nereguliarų mokyklos lankymą, viešosios tvarkos pažeidimus, vagiliavimą mokykloje jiems gali būti taikomos auklėjamojo poveikio priemonės, o jų tėvams gresia baudos.
5R klasės mokinė Karina Dalgedaitė
Patys mokiniai labiausiai domėjosi administracine atsakomybe už pažeidimus, susijusius su chuliganišku elgesiu, patyčiomis mokykloje. Mums buvo akcentuota, kad ir už vieną pasakytą žodį, kuris įžeidžia kitą žmogų, galima taikyti administracinę atsakomybę, o kiekvienu atveju policija atsižvelgia į sunkinančias ir lengvinančias aplinkybes.
5R klasės mokinė Viktorija Kolesova
Man labai patiko susitikimas. Sužinojau labai daug naujos informacijos. Mes paruošėm lektoriams medalius ir renginio pabaigoje įteikėm. Lauksiu kitų susitikimų ir ekskursijos į Švenčionių policijos komisariatą.
5R klasės mokinys Leontijus Saveljevas
Labai džiaugiamės ir esame dėkingi, kad 5R klasės tėveliai savo iniciatyva organizuoja veiklą mokyklos bendruomenei, kartu su vaikais aktyviai dalyvauja mokyklos renginiuose, vyksta į ekskursijas, organizuoja socialines praktikas.
5R klasės auklėtoja Oksana Gončarova
Sausio mėnesį 6B klasės mokiniai kartu su jaunaisiais muziejininkais nusprendė supažindinti pradinukus su senoviniais matavimo vienetais, vartojamais Lietuvoje. Surinko medžiagą, sugalvojo matematinius uždavinius ir pravedė pamokas trečiokams bei ketvirtokams. Pamokų metu vaikai sužinojo apie senovinius talpos matavimo vienetus, tokius kaip: pūras, kvorta, gorčius. Muziejuje pamatė, kaip atrodo biralų tūrio vienetas – statinė, svorio matavimo prietaisas – bezmėnas. Pradinukai daug įdomaus sužinojo apie linus ir jų matavimus svarais, pundeliais, pamatė, kąip atrodo linai ir ką iš jų galima išausti. Pamokos pabaigoje sprendė linksmas ir įdomias užduotis, atsakinėjo į klausimus. Už teisingus atsakymus buvo apdovanojami saldžiais prizais.
Pradinių klasių mokytojos ir mokiniai dėkoja mokytojai Irenai Čebruk ir 6B klasės mokiniams už įdomias ir informatyvias pamokas bei gerai praleistą laiką. Tikimės ir daugiau tokių užsiėmimų.
Vilma Subačienė, pradinių klasių mokytoja
Laisvė – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui, laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę“.
Nuo 1918 m. vasario 16-os dienos praėjo nemažai laiko, daug kas pasikeitė, bet nepasikeitė mūsų meilė ir tikėjimas Tėvyne. Vasario 16-oji yra mūsų laisvės simbolis. Ant tautos laisvės aukuro buvo paaukota daug žmonių gyvybių, iškęsta pažeminimų, kalėjimų, trėmimų, persekiojimų. Lietuvos nepriklausomybę galime bet kada prarasti, jei nebūsime vieningi, dori ir darbštūs.
Šios dienos proga mokykloje surengta daug įvairių renginių: spaudinių ir knygų paroda, mokinių kūrybinių darbų paroda, integruotos pamokos, konkursai, viktorinos, teminės klasės valandėlės, pilietinė akcija, tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinė savaitė, išleistas naujas laikraštuko „Mokinių balsas“ numeris, organizuota šventinė pamoka – minėjimas.
Penktadienį, vasario 13 dieną, penkta pamoka buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Į aktų salę susirinkę mokiniai ir mokytojai iškilmingą šventę pradėjo drauge giedodami Lietuvos Respublikos himną. Vėliau 3, 5-8 klasių mokiniai atliko meninę kompoziciją. Dialogo forma buvo priminti valstybinės šventės istoriniai faktai, demonstruojamos skaidrės apie to meto žymiausius visuomenės veikėjus, tautiškumo simbolius. Skambėjo dainos ir šokiai, skirti tik jai, Tėvynei.
Tikime, kad visiems mums užteks išminties, geros valios, ryžto ir tikėjimo žengti toliau laisvės keliu ir įveikti šiandienos ir rytdienos iššūkius.
Švenčionių vidurinė mokykla, atsižvelgdama į gyvenimo ir švietimo sistemos pokyčius, ieško naujų, inovatyvių ugdymo idėjų, vis daugiau dėmesio skiria informacinių komunikacinių technologijų plėtrai, jų darnai su ugdymo turiniu. Mokykloje siekiama mokomąją medžiagą pateikti taip, kad ugdymo procesas būtų integralus, skatinantis eksperimentuoti, būtų neatsiejamas nuo mokinio mąstymo, vaizduotės, savęs pažinimo.
Įgyvendindama šiuos tikslus, mokykla dalyvauja „Šviesos“ leidyklos projekte „Aktyviosios klasės sprendimas“. Projektas vykdomas bendradarbiaujant su „Alma littera sprendimai“, Ugdymo plėtotės centru, Mykolo Romerio universitetu bei projekto įrangos tiekėju „Promethean“. Projekto tikslas – susieti interaktyviąsias mokymo priemones su leidyklos aktyviuoju turiniu, didinti mokytojo darbo veiksmingumą, formuoti aktyvių mokytojų bendruomenę, naudojančią inovatyvias mokymo priemones ir metodus bei skleidžiančią gerąją patirtį.
Aktyvioji klasė – kas tai?
Aktyvioji klasė – interaktyvi, kompiuterinė sistema, leidžianti informaciją moksleiviams pateikti patogiau, paprasčiau ir efektyviau.
Interaktyviosios klasės sistema sudaryta iš kompiuterio, interaktyviosios lietimui jautrios mokyklinės lentos ir skaitmeninio vaizdo projektoriaus. Aktyviosios klasės sistema yra papildyta skaitmenine dokumentų kamera, suteikiančia moksleiviams galimybę lentoje išvysti skaitmeninį dokumento atvaizdą, kurį prireikus dar galima ir padidinti. Vienas svarbiausių Aktyviosios klasės priedų – 32 atsakymo pulteliai. Mokytojas kompiuteriu gali išsiųsti anketinius, testo, kontrolinio darbo klausimus į šiuos pultelius, o kiekvienas moksleivis, pasirinkęs atsakymo variantą, gali į šiuos klausimus atsakyti. Visi surinkti rezultatai parodomi kompiuteryje ir lentoje, kurioje galima stebėti, kurie moksleiviai jau atsakė, kurie dar ne, kokie yra apklausos rezultatai.
Visą šią sistemą užbaigia skaitmeninės pamokos, kurios kuriamos taip pat unikalia „Active Inspire“ programa. Mokytojai, baigę darbo su šia programa kursus, gali ne tik pasinaudoti „Šviesos“ sukurtomis interaktyviomis pamokomis, bet ir susikurti jas patys. Kad tai ne vienetinis ir ne baigtinis produktas, įrodo galimybė šią sistemą naudoti ir su visiems gerai pažįstama „Microsoft Powerpoint“ programine pateikčių įranga.
Atidarymas
2015 m. vasario 12 d. mokykloje buvo atidarytos dvi „Aktyviosios klasės“. Į atidarymo renginį atvyko Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vedėja D. Vigelienė, vyriausiasis specialistas P. Slabada, mokyklos socialiniai partneriai: Švenčionių pasienio užkardos vadas majoras A. Andriulionis, Švenčionėlių miškų urėdijos ryšių su visuomene atstovė O. Gylienė, mokyklos tarybos nariai: A. Januševskij, A.Gavrilova, Č.Lipnickis ir, be abejo, leidyklos „Šviesa“ atstovai: „Aktyvios klasės“ vadovė Lina Sergejevienė, Dalia Pilienė, švietimo sistemos koordinatorius Giedrius Narbutas.
Kaip ir dera, naujų technologijų kupinoje, kompiuterizuotoje klasėje simbolinė juostelė švytėjo naujoje, interaktyvioje lentoje. Vienu Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vedėjos D. Vigelienės ir mokyklos direktoriaus J.Semaško palietimu juostelė išnyko, o vietoj jos atsivėrė daug žadantis užrašas „Aktyvi klasė“.
Apie visą projektą pasakojo „Šviesos“ atstovė, „Aktyviosios klasės“ projekto vadovė Lina Sergejevienė. Ji ne tik pristatė Aktyviosios klasės galimybes, bet mokyklos direktoriui įteikė ir simbolines kabinetų užrašo lenteles, žyminčias, kad šios klasės aktyviosios.
Po svečių sveikinimų ir linkėjimų kuo greičiau išmokti kalbėtis modernaus mokinio kalba, vyko improvizuota pamoka „Keliauk per pamoką kitaip“. Interaktyviosios mokyklinės lentos privalumus išbandyti skubėjo ir mokiniai, ir mokytojai, ir netgi svečiai. Daugiausiai visiems azarto sukėlė įžymieji pulteliai.
Šiuo linksmu naujos sistemos išbandymu ir baigėsi iškilminga dalis. Dabar mokytojai dalyvaus technologiniuose ir metodiniuose mokymuose, po kurių turės galimybę panaudoti dar daugiau šios sistemos galimybių organizuojant inovatyvų, patrauklų ir įdomų ugdymo procesą.
Pasitinkant Vasario 16 – ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, šiandien mokykloje buvo organizuota pilietinė akcija „Pasveikink su Vasario 16 –ąja“. Visą savaitę kalbėdami apie šią kiekvienam piliečiui svarbią datą, mokiniai gamino trispalves: piešė, spalvino, klijavo…, o šiandien per antrą pamoką išėjo į miesto gatves ir pasveikino gyventojus su artėjančia švente. Smagu, kad visi, prie kurių priėjo mokiniai ir pasveikino bei įteikė vėliavėlę kaip meilės Lietuvai simbolį, dėkojo ir taip pat linkėjo santarvės, meilės, stiprybės.
Ši vienijanti, sutelkianti, kelianti pasididžiavimą pilietinė akcija – tai, visų pirma, pilietiškumo ugdymo pamoka mokiniams, ir, žinoma, kvietimas aktyviai dalyvauti atviros, stiprios ir klestinčios valstybės kūrime išlaikant ir stiprinant savyje meilę Lietuvai, pagarbą ir toleranciją kitiems.
palaimą,
kad sėkmingai gintume savo Tėvynę Lietuvą
bei dirbtume jos gerovei.“
Sausio 29 d. keturi mūsų mokyklos mokiniai rungėsi dėl geriausiojo skaitovo vardo rajone. Sveikiname 6 b klasės mokinį Karolį Paškevičių (mokytoja Aušra Kurpienė), kurio skaitomo J. Erlicko kūrinio „Laiminga pabaiga“ pavadinimas buvo pranašiškas – užimta III vieta. Džiugu, kad tarp geriausiųjų Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajono etape yra ir mūsų mokyklos mokinys!