Archive for kovo, 2015
Šiais metais mūsų mokykos mokytojai, mokiniai bei jų tėveliai vėl aktyviai įsijungė į veiksmo savaitę „BE PATYČIŲ 2015“. Šiemet šios savaitės vyksmas suspindo kitokia spalva. Grupėse ir namuose vaikai piešė piešinius draugui, kūrė savaitei skirtus draugystės šūkius. Džiugino tai, kad abejingų nebuvo. O savaitės pabaigoje, kovo 26 dieną, Švenčionių pradinėje mokykloje vyko draugystės rytmetys ,,Kas stiprina draugystę“. Rytmečio tikslas – parodyti, kad draugystė – mokinių tarpusavio santykiai, kuriems būdinga bendra patirtis, panašios vertybės ir artimi tikslai. Draugai mielai būna kartu. Jie nesiekia vienas kitam pakenkti. Jų polinkiai paprastai irgi būna gana artimi, ir jiems patinka užsiimti pačia įvairiausia bendra veikla. Draugai taip pat padeda vienas kitam, pradedant gero linkinčiu patarimu ir baigiant bendrai įveikiamais rimtais sunkumai
Rytmetyje dalyvavo penkios komandos: Švenčionių pradinės, Adutiškio ir trys pradinukų komandos (3A, 3B ir 4 klasių) iš mūsų mokyklos. Komandos pristatė namų darbus, atliko dešimt užduočių, kurios buvo pakankamai sudėtingos, bet įdomios. Komandos turėjo kurti eiles, vaidinti, dainuoti, dalyvauti judriuosiuose žaidimuose. Kompetentinga komisija įvertino mūsų pastangas, kiekviena komanda gavo padėkos raštą, saldžią dovaną. Grįžome į klases gerai nusiteikę ir supratę, kad draugystė paprastai vertinama todėl, jog draugas turi tendenciją linkėti tau to, kas yra tau geriausia, jaučia tau tam tikrą simpatiją, yra tau garbingas, o leisdami laiką kartu, užsiimdami bendra veikla stipriname mūsų draugystę.
Pradinio ugdymo mokytoja Danutė Šlamienė
VĮ Švenčionėlių miškų urėdijos ryšių su visuomene specialistė Onutė Gylienė, ekologinio klubo vadovė Oksana Gončarova
2015 m. kovo mėnesį aš, Dagnė Maslianikaitė, dalyvavau konkurse ,,Švari kalba – švari galva". Iš 16 000 konkurse dalyvavusių moksleivių į II etapą pateko 120. Tarp tų laimingųjų buvau ir aš, todėl kovo 16d. aš ir mano lietuvių kalbos mokytoja Vita Petkevičienė vykome į Vilnių, nes ten vyko antrasis šio konkurso etapas. Pirmiausia nuvažiavome į Vilniaus kooperacijos kolegiją, kur atlikome II etapo užduotis. Sekėsi pakankamai gerai, tačiau iki pergalės šiek tiek trūko. Vėliau vykome į LR prezidentūrą, kurioje buvo apdovanoti laimėtojai. Prezidentūros Baltojoje salėje visus pasveikino LR prezidentė Dalia Grybauskaitė bei kiti įžymūs asmenys, jie įteikė dovanas ir palinkėjo visąlaik branginti ir saugoti savo gimtąją kalbą, kuri yra viena iš unikaliausių pasaulyje.
Šis konkursas paliko neišdildomą įspūdį ir norą tobulėti.
Dagnė Maslianikaitė, 5c klasė
Kovo 11–oji – tai viena ryškiausių ir šviesiausių Lietuvos istorijos akimirkų ir viena jautriausių patirčių. Šios dienos siela jau 25-erius metus išlieka kiekvieno Lietuvos piliečio širdyje. Būtent 1990 m. kovo 11–ąją Lietuvos Respublikos Aukščiausia Taryba, reikšdama Tautos valią, paskelbė, kad yra atkuriamas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos valstybės suvenerių galių vykdymas, ir Lietuva vėl tapo nepriklausoma valstybe.
Kovo 10 dieną, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, mūsų mokykloje vyko iškilmingas minėjimas. Į mokyklos aktų salę susirinko visa mokyklos bendruomenė. Minėjimo pradžioje skambėjo Lietuvos Respublikos himnas, buvo deklamuojamos gražiausios eilės tėvynei, priminti svarbiausi įvykiai kuriant Lietuvos Nepriklausomybę. Turėjome galimybę pamąstyti, ką reiškia gyventi laisvėje ir nepriklausomoje šalyje, nes buvo pristatytos veiklos, skirtos Kovo 11 – ajai paminėti: pilietinė akcija ,,Lietuvai ir man“, ekskursijos į Vilnių, lankymasis Jančiūnų pasienio punkte, išvyka į Pasieniečių mokyklą, jaunųjų šaulių pamokėlės ir kt. Vienas iš svarbiausių momentų renginyje – laiško Lietuvai skaitymas. Iš daugybės laiškų, kuriuos rašė mokiniai, buvo sukurtas vienas, o jame surašyti patys gražiausi žodžiai, skirti Tėvynei. Laišką Lietuvai papuošė nepakartojamos Lietuvos kraštovaizdžio fotografijos.
Su švente sveikinęs direktorius Jurij Semaško visiems linkėjo būti pilietiškiems, vieningiems, atsakingiems už save, už šalia esantį, už savo Tėvynę, ir mokiniams įteikė padėkas už pilietinę iniciatyvą, mokyklos vardo garsinimą rajone ir respublikoje. Renginyje dalyvavusi Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Inga Varnienė, pacitavusi mokinio mintis iš rašinio apie Švenčionis, apdovanojo mokinius ir jų lietuvių kalbos mokytojas leidinuku ,,Mano gimtasis kraštas“. Tame leidinyje, kurį globojo rajono meras Vytautas Vigelis, publikuojami patys geriausi mokinių kūrybiniai darbai, o 4 iš jų – mūsų mokinių. Mintimis apie Lietuvos valstybingumo kelią ir Kovo 11-osios reikšmę mums, mūsų istorijai dalijosi Švenčionių pasienio užkardos vadas majoras Algirdas Andriulionis. „Praėjo 25 metai. Tai daug ir labai mažai. Ką mums davė Kovo 11-oji? Kokie mes esame dabar? Ar mes dar vieningi? Ar mes išsaugosim tai, už ką kovojo mūsų protėviai, tėvai? Ar mes išsaugosim Lietuvą savo vaikams ir anūkams?“ – kalbėjo A. Andriulionis ir ragino mokinius nepamiršti trijų svarbių žodžių – Kilnumas, Ištvermė, Drąsa. Kaip padėką, o kartu ir sveikinimą, mokyklos direktorius renginyje dalyvavusiems svečiams įteikė įrėmintus simbolinius laiškus Lietuvai.
Nuskambėjus finalinei dainai, renginio vedėjai pakvietė visiems drauge į dangų paleisti balionus, kuriuose kiekviena klasė įdėjo savo laišką Lietuvai.
Po šventinio minėjimo mokykloje, dalyvavome renginiuose mieste: vienybės vėliavos iškilmingame išskleidime ir eisenoje miesto gatvėmis, iškilmingame minėjime, šv.Mišiose, koncerte Visų Šventųjų bažnyčioje, jaunimo pilietinėje akcijoje „Lietuvai ir man“ miesto parke.
Džiaugiamės prasmingai paminėję šią mums brangią šventę. Mes didžiuojamės savo šalies istorija, kuri padarė mus išskirtinius ir žinomus visame pasaulyje. Kur bebūtume, kartu kurkime mūsų ateitį!
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Stuglienė