Archive for spalio 9th, 2015
Netikėtą, bet labai malonią staigmeną ketvirtadienio popietę pateikė muziejininkystės būrelio mokinės ir jų vadovės, mokytojos L.Semaško ir O.Rimašienė. Ši šauni gimtojo krašto ir tautos istorija besidominti ,,Jaunųjų muziejininkų” grupelė progimnazijos administraciją ir etatinius darbuotojus pakvietė į ekskursiją ,,Lietuvos kunigaikščiai”.
Tautiniais rūbais pasipuošusios 6 kl. mokinės renovuotą progimnazijos trečio aukšto koridorių, kurį puošia didžiuliai Lietuvos kunigaikščių portretai, pavertė edukacine vieta ir ekskursijos dalyviams papasakojo apie svarbiausius Lietuvos kunigaikščius. Mergaitės nors ir šiek tiek jaudindamosi, bet labai atsakingai ir, svarbiausia, įdomiai kalbėjo apie Mindaugą, Gediminą, Jogailą, Kęstutį, Algirdą, Vytautą, apie šių kunigaikščių valdymo laikus ir įtaką valstybei. Mokinės gyrėsi, kad muziejuje yra parengtos skaidrės, kurios jų pasakojimą dar papildytų teorine ir vaizdine medžiaga, ir kvietė ,,užsiregistruoti“ į edukacinę pamokėlę muziejuje.
Maloniai nustebinti šios ekskursijos dalyviai džiaugėsi ,,Jaunųjų muziejininkų“ aktyvumu, iniciatyvumu, išradingumu, negailėjo padrąsinančių patarimų ir neslėpė džiaugsmo, kad buvo pirmieji projekto ,,Lietuvos kunigaikščiai“ dalyviai.
Irena Stuglienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Laukuos artojai sėja brandų grūdą,
Kad geras derlius džiugintų visus.
Ir tu, o Mokytojau, tokio būdo –
Į tą laukų artoją panašus.
Jaunon širdin tu sėji protą, gėrį
Ją nuo audrų ir saugai, ir gini.
Priimki šiandien rudeninę gėlę
Ir ačiū, kad dėl mūsų gyveni.
Tam, kad rastų geriausią skambesį, mokytojui tenka kiekvieną dieną ,,derinti stygas“ ir daug dirbti. Kasdienis mokytojo darbas sunkus ir, manau, be galo varginantis, nes mokytojas turi prisiimti atsakomybę už mūsų, dažnai nerūpestingų ir ne visada atsakingų, išsilavinimą ir patį ugdymą. Tačiau maloniausia, ko gero, kad šis darbas atsiperka. Be mokytojų pasiaukojimo nei vienas iš mūsų neišeitume į platųjį pasaulį, o gyvenimas nebūtų toks turiningas ir įdomus.
Spalio 5 dieną mūsų progimnazijoje tradiciškai buvo paminėta Tarptautinė mokytojų diena. Tą dieną, vos tik peržengę progimnazijos slenkstį, mokytojai buvo pasitikti aštuntokų sveikinimais, gėlėmis ir krepšiu obuolių su palinkėjimais. Atėjusių į klases auklėtojų laukė staigmenos: išpuoštos klasės rudeniniais lapais, gėlėmis ir sveikinimais, užrašytais ant lentų. O po keturių pamokų aštuntokai pakvietė mokytojus į progimnazijos muziejų, kuriame vyko mokinių koncertas. Mokiniai pasveikino savo mokytojus pačiomis gražiausiomis dainomis, eilėmis ir labai subtiliai išsakė mintis apie tai, kokiomis savybėmis pasižymi tikras mokytojas. Renginį papildė šilti mokyklos svečių: Švenčionių pasienio užkardos vado A. Andriulionio ir Progimnazijos tarybos pirmininko A. Januševskio sveikinimai bei progimnazijos direktoriaus žodžiai ir padėkos mokytojams.
Dar kartą ačiū Jums, mokytojai, už teikiamas žinias, pasiaukojimą, kantrybę. Tegul Jūsų išmintis puošia Jūsų sielas ir uždega norą dalintis savo dvasiniais lobiais su mokiniais.
Greta Bartaševičiūtė, 8c kl. mokinė
Spalio 3 d. Jaunųjų muziejininkų ir Etnokultūros būrelių nariai buvo nuvykę į nuostabią pažintinę kelionę aplankyti Bernardinų istorinį – architektūrinį ansamblį ir Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminariją. Kelionę inicijavo Švenčionių Visų Šventųjų bažnyčios vikaras Marijan Apriško ir Jaunųjų muziejininkų būrelio vadovė Liudmila Semaško.
Savo kelionę mes pradėjome Kunigų seminarijoje. Joje mus maloniai pasitiko klierikas Renatas Švenčionis, kuris išsamiai papasakojo apie seminarijos istoriją, jos įkūrimą ir atkūrimą, kuris buvo visai neseniai, t.y. 1993 m., Vilniaus arkivyskupo metropolito Audriaus Juozo Bačkio dėka. Ypatingai sužavėti likome seminarijos koplyčia, kuri savo paprastumu, šiuolaikiškumu ir ypatingu grožiu išsiskiria iš visų prieš tai matytų. O koplyčioje esantys daiktai, turintys savą simbolinę reikšmę, kurią mums atskleidė klierikas, kuria šventumo ir net paslaptingumo atmosferą. Taip pat buvome nuvesti į auditorijas, kur mokosi seminaristai. Iš smalsumo pasiteiravome, koks jų dienos tvarkaraštis, kokių dalykų mokosi, kaip vyksta atranka į Kunigų seminariją ir kaip jie praleidžia savo laisvalaikį. Buvome nustebę, kad klierikai ne tik uoliai sportuoja sporto salėje, bet ir rengia futbolo, krepšinio ir tinklinio turnyrus tarp seminaristų.
Taigi daug sužinoję apie klierikų gyvenimą seminarijoje ir atsisveikinę su klieriku Renatu Švenčioniu, nuskubėjome į Vilniaus senamiesčio širdį, kur prie Bernardinų bažnyčios mūsų jau laukė gidė. Ji mus supažindino su pačios bažnyčios istorija, bernardinų (pranciškonų) ordino ir jo įkūrėjo Šv. Pranciškaus Asyžiečio istorija. Tačiau įdomiausi mums pasirodė bažnyčios požemiai ir palėpė. Požemiai mus sužavėjo savo paslaptingumu, senoviškumu, o palėpėje galėjome mėgautis nuostabiai gražia Vilniaus panorama.
Visa ekskursija mums tikrai neprailgo. Į gimtuosius Švenčionis grįžome kupini įspūdžių ir geros nuotaikos. Už tai dėkojame mūsų vikarui Marijan Apriško, be kurio ši ekskursija nebūtų įvykusi ir nebūtų tokia nuostabi.
Ekskursijos dalyviai