Bendruomenės diena 2019
Karjeros diena 2019
Bendruomenės diena 2018
Bendruomenės diena 2017
Bendruomenės diena 2016
Karjeros diena 2016
Karjeros diena 2014
Padėkos diena 2014m.
Padėkos dienos šventė
Archyvai

Archive for spalio, 2016

  ,,Konstitucija saugo Lietuvos valstybę ir kiekvieno iš mūsų laisvę. Ji primena apie pareigą gerbti žmogų ir jo teises, ginti savo šalį. Konstitucijos egzamino dalyviai savo pavyzdžiu rodo, kad pagarba valstybei prasideda nuo pagarbos jos įstatymams“.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė

     Jau dešimtus metus iš eilės Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėja Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite ir partneriais – DELFI ir LRT, visus Lietuvos piliečius kvietė laikyti Konstitucijos egzaminą 2016. Jis buvo organizuojamas atskiroms tikslinėms dalyvių grupėms: moksleiviams, studentams, teisinį išsilavinimą turintiems asmenims, likusiems piliečiams ir nuteistiesiems asmenims.

     Mūsų progimnazija Konstitucijos egzamine dalyvavo  aštuntą  kartą. Šiemet norą patikrinti savo žinias išreiškė 34  5 – 8 kl. mokiniai.

     I konstitucijos egzamino etape, kuris vyko rugsėjo 27 dieną, pasisekė trims: Linui Derviniui, 6c kl.,  Smiltei Urbonaitei, 6c kl. ir Agnei Semėnaitei, 7c kl.

     Lietuvos  Konstitucijos egzamino  II etapas vyko spalio 11 d. Šis etapas buvo sėkmingas vėl visiems trims: Linui Derviniui, 6c kl.,  Smiltei Urbonaitei, 6c kl. ir Agnei Semėnaitei, 7c kl.

     Spalio 25 d. po trečios pamokos visi mokiniai sugužėjo į aktų salę paminėti Konstitucijos dieną. Renginio vedėjai citavo žymių Lietuvos politikų mintis apie Konstitucijos žinojimo vertę, demonstruodami skaidres priminė LR Konstitucijos bei trumpą Lietuvos istorijoje organizuoto Konstitucijos egzamino raidą.   Progimnazijos direktorius įteikė padėkas I ir II LR Konstitucijos etapų nugalėtojams bei palinkėjo sėkmės dalyvaujant būsimuosiuose LR Konstitucijos egzaminuose.

Istorijos mokytoja Ramunė Skripskaitė Li

dsc_0914s

                 Spalio 20 dieną  visos trys penktos klasės  išvykome į „Paukščių kaimą“ ir Ignalinos baseiną. Tai buvo mūsų  pirma ekskursija, kurios metu galėjome bendrauti ir dar labiau susidraugauti  su kitų klasių mokiniais.

                      „Paukščių kaime“ mus pasitiko šeimininkė – pelėda. Vaišinomės pačių šeimininkų surinktų vaistažolių arbata, krimtome gardžius pelėdos iškeptus sausainius. Atsakinėjome į klausimus apie paukščius ir jų gyvenimą. Teisingai atsakę į klausimus gavo laimės plunksnelę. Drauge su šeimininku kepėme kiaušinienę, kuri vadinosi „Pirato akis“.

Po to  atsidūrėme didžiausiame Lietuvoje lizde. Rašėme kodinius laiškus laimės paukštei, kuriuos vėliau palikome lizde.  Didžiulį įspūdį mums paliko pažintis su gyvūnais: įvairiais naminiais paukščiais, stručiais, alpakomis, asiliuku, poniu, ožkytėmis.

Dėkojome šeimininkams už šiltą priėmimą ir po šių linksmų akimirkų keliavome į baseiną.

                                                         Rūta Vilkuotytė, 5a klasė

 

     Ketvirtadienį, spalio 20 d., klasių auklėtojos Irena Čebruk ir Aušra Kurpienė suorganizavo mums pažintinę ekskursiją į  Medininkų pilį ir Pasieniečių mokyklą.

     Medininkų pilis – tai vienas iš istorinių Lietuvos objektų, kurį verta aplankyti ir kuriame mes praleidome nuostabias bei įsimintinas akimirkas.  Medininkų pilyje mūsų laukė labai šaunus gidas, kuris papasakojo apie Lietuvoje funkcionavusius pinigus. Dar labiau gidas sudomino galimybe patiems pasigaminti pinigų iš modelino. Po kelių minučių kruopštaus darbo mes jau turėjome originalių monetų, kurios liko mums kaip suvenyras. Vėliau gidas mus supažindino su pačia pilimi ir jos ekspozicijomis. Džiugu buvo pamatyti, kad šioje pilyje kabo ir mūsų kraštiečio  Giedriaus Kazimierėno tapybos darbas. Įspūdingos pasirodė sidabrinių įrankių, įvairių kitų dirbinių bei buvusio Lietuvos prezidento Algirdo Brazausko medžioklės kolekcijos. O pakilus į patį viršų atsivėrė platus panoraminis apylinkių vaizdas.

     Kupini istorinių žinių mes nuskubėjome į visai naują, šiuolaikišką Pasieniečių mokyklą. Ten mūsų  žinios dar labiau pasipildė, išbandėme ir tam tikrus savo gebėjimus. Įdomu buvo pamatyti anksčiau  niekur nematytus karinius įrenginius, susipažinti su pasieniečių darbo specifika bei rankose palaikyti tikrus ginklus. Keletas iš mūsų net pagalvojo, kad pasieniečio profesija yra būtent ta, kurios jie norėtų siekti.

Justina Godlevskytė, 8B klasės mokinė

 

 

    Pamatyti aplink mus esančias šiukšles, atkreipti dėmesį į atliekų rūšiavimą bei perdirbimą, skatinti mąstyti „žaliai“, ugdyti komandinį darbą ir bendruomeniškumą – tai svarbiausi tikslai, kuriuos sau ir visiems konkurso dalyviams kelia konkurso „Kamštelių vajus 2016“ organizatoriai.

     Kas yra „Kamštelių vajus“? – tai  švaros ir ekologijos konkursas visoms Lietuvos ugdymo įstaigoms, bendruomenėms ir šeimoms. Jo tikslas – šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą. Mūsų progimnazijos bendruomenė jau trečią kartą aktyviai dalyvavo šiame konkurse, kuris šiais metais jubiliejinis – penktasis.  Labai greitai mūsų renkamų kamštelių aruodas pilnėjo, nes į šį procesą įsitraukė visa progimnazijos bendruomenė: mokiniai, jų tėveliai bei kiti šeimos nariai, aktyviai kamštelius rinko mokytojai ir netgi jų šeimos. Pernai surinkome 301 kg plastikinių kamštelių ir tapome ketvirtos vietos laimėtojai,  šiais metais – 350 kg. Surinktų plastikinių kamštelių kiekis įspūdingas! Džiaugiamės, kad darbo vaisiai atnešė rezultatų – garbinga antroji vieta  nacionaliniame konkurse. Finalo metu trylikoje Lietuvos miestų buvo įrengti kamštelių surinkimo punktai ir viso surinkta 6852 kilogramai plastikinių kamštelių. Mes savo kamštelius vežėme į Vilnių (1625 kg, iš kurių mūsų 350 kg.)

    Saulėtą sekmadienio popietę 5a, 6b, 6c ir 8b klasių atstovai (mokiniai, aktyviausiai  rinkę kamštelius) vyko į Vilnių, finalinį renginį, kurio metu mūsų progimnazijos bendruomenei buvo įteikta padėka ir iškovotas prizas. Renginio metu  vyko ekodirbtuvės, kuriose aktyviai dalyvavo ir mūsų mokiniai ir pagamino įvairiausių dirbinių, beje, taip pat iš kamštelių!  Aplankėme meninių darbų, pagamintų iš plastikinių kamštelių, parodą.

      Akivaizdu, jog beveik viską, kas išmetama kaip šiukšlės, galima prikelti antram gyvenimui. Tokį požiūrį į aplinkos tausojimą ir stengiamės diegti dalyvaudami projekte „Kamštelių vajus“. Įsitikinome, jog ši iniciatyva ugdo vaikų atsakingumą, puoselėja jų kūrybiškumą, supažindina su svarbiomis ekologijos problemomis, moko komandinio darbo ir stiprina bendruomeniškumą.

     Dėkojame visiems dalyvavusiems projekte „Kamštelių vajus“ ir sveikiname daugiausia kamštelių surinkusias klasių bendruomenes:

KLASĖ REZULTATAS/ KG VIETA
5A 30.121  
5B 13.355  
5C 11.290  
6A 3.575  
6B 71.895 II
6C 76.598 I
7A 16.431  
7B 19.149  
7C 8.050  
7R 3.655  
8A 24.644  
8B 31.142 III
8C 16.585  
VISO: 350  

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vijolė Montrimienė

      Spalio 12 d. progimnazijoje vyko  5 klasių mišrių komandų kvadrato varžybos. Varžybose dalyvavo trys komandos – 5A klasės, 5B ir 5C.

Atkakliai ir ryžtingai komandos varžėsi tarpusavyje. 5A klasės mišri komanda buvo stipriausia ir nugalėjusi visus varžovus šventė pergalę. 5B klasė užėmė antrąją vietą, 5C klasė –trečiąją. Visos komandos buvo apdovanotos progimnazijos direktoriaus diplomais.

      Sveikiname visus žaidėjus ir linkime sėkmės kitame ture!

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vijolė Montrimienė

     Džiaugiamės, kad mūsų trijulei – Smiltei Urbonaite, 6c kl., Linui Derviniui, 6c kl., Agnei Semėnaitei, 7c kl. –   pavyko įveikti ir II LR Konstitucijos egzamino etapą. Šių mokinių darbai išsiųsti Konstitucijos egzamino vertinimo komisijai, kurios pirmininkas – LR Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

      Vertinimo komisija susumuos rezultatus ir išrinks prizininkus. Tikimės, jog tarp geriausiųjų bus ir mūsų progimnazijos mokiniai!

 

     Spalio 5-oji – tarptautinė Mokytojo diena. Švenčionių progimnazijoje šią gražią rudens šventę organizuoja vyriausieji mokiniai – aštuntokai. Padedami klasių auklėtojų, muzikos mokytojos Jolitos Budrytės, pavaduotojos ugdymui Vijolės Montrimienės, mokiniai suorganizavo puikią šventę: anksti ryte pasitiko mokytojus  su rudeninių gėlių puokštelėmis ir  obuolių pintinėmis, po trijų pamokų mokytojus pakvietė į aktų salę ir dovanojo pačius gražiausius žodžius, džiugino nuoširdžiai ir skambiai atliekamomis dainomis, romantiškais šokiais. Kiekvienas mokytojas gavo mažą, spalvotą, mokinių rankomis padarytą dovanėlę su siurprizu.

     Tradiciškai mokytojus pasveikino progimnazijos direktorius Jurij Semaško ir įteikė padėkos raštus už kūrybingą, prasmingą ir nuoširdų darbą mokytojai Onai Jakubianec, Oksanai Gončarovai, Alinai Burai, Aušrai Kurpienei, Svetlanai Pavlovič, psichologei Svetlanai Kostinai, specialiajai pedagogei, logopedei Svetlanai Fedatenkovai, direktoriaus pavaduotojai ugdymui Irenai Stuglienei. Sveikatos, entuziazmo, kūrybiškumo, iniciatyvumo, nepritrūkti noro motyvuoti ir skatinti mokinius ieškoti žinių, augti ir tobulėti mokytojams linkėjo niekada šios šventės nepamirštantis Progimnazijos tarybos pirmininkas Anatolij Januševskij, Švenčionių rajono tarybos narys Zenonas Zenkevičius, kandidatas, dalyvaujantis Seimo rinkimuose, Vytautas Vaitkevičius,  Švenčionių užkardos vadas Algirdas Andriulionis, Reškutėnų tradicinių amatų centro Etninės veiklos skyriaus vedėja, etnologė dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė.

     Pasibaigus šventei progimnazijoje, mokytojai skubėjo į puošnią Švenčionių kultūros centro salę. Čia susirinkusius į rajoninę mokytojų dienos šventę sveikino Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius, Kultūros ministras Šarūnas Birutis, Švenčionių komisariato pareigūnai. Labiausiai pasižymėjusiems ir geriausių rezultatų pasiekusiems mokytojas meras įteikė garbingus apdovanojimus. Iš mūsų progimnazijos padėkos raštu buvo apdovanota anglų kalbos mokytoja, 6c klasės auklėtoja Svetlana Pavlovič. Labai džiaugiamės ir sveikiname!

Šventė buvo puiki. Nuoširdžiausiai dėkojame visiems jos organizatoriams!

Gražių ir kūrybingų Jums metų, mieli kolegos!

 

 

    Kasmet, rugsėjo paskutinį penktadienį, kartu su visomis Europos Sąjungos valstybėmis švenčiame „Tyrėjų naktį“ ir pasineriame į mokslo, tyrinėjimų ir atradimų gelmes. Šiais mokslo metais  moksliniams bei savęs pažinimo ieškojimams skyrėme visą savaitę ir rugsėjo 26 – 30 d. organizavome Jaunojo tyrėjo savaitės veiklas.

    Savaitė prasidėjo mokinių diskusija „Ar galima atspausdinti tikrą žmogų? 3D spausdintuvo ir kitos mokslo galimybės“. Integruotoje informacinių technologijų ir robotikos pamokoje mokytoja Alina Bura su penktų klasių mokiniais diskutavo apie mokslo galimybes, kūrė įvairias strategijas, susipažino su progimnazijos edukacinės laboratorijos galimybėmis.

    Kūrybinė – praktinė veikla „Vaizdas pro mikroskopą“, vykusi rugsėjo 27 d. atskleidė mokiniams tai, ko paprastai mes nematome. Ekologinio klubo „Žuvėdra“ ir būrelio „Jaunieji miško bičiuliai“ nariai mikroskopu tyrinėjo  augalinės ląstelės sandarą, o jaunieji fotografai, t.y. „Fotografavimo meno“ būrelio nariai įamžino vaizdus, kuriuos matė pro mikroskopą. Visų veiklų metu mokiniams ir jų biologijos mokytojai Oksanai Gončarovai didžiausias pagalbininkas buvo vaizdo kamera.

    Būti smalsiais ir žingeidžiais skatino integruotos  robotikos ir ugdymo karjerai pamokos „Kūrybiškumo dirbtuvės – edukacinė laboratorija“. 28 d. septintų klasių mokiniai talkinant informacinių technologijų mokytojai Alinai Burai ir ugdymo karjerai mokytojai Liudmilai Semaško diskutavo apie ugdymosi naudą edukacinėje laboratorijoje, kuri skatina kiekvieno – ir mokinio, ir mokytojo – kūrybiškumą, sugebėjimą kelti naujas idėjas, mąstyti savarankiškai, greitai orientuotis sudėtingoje situacijoje, lengvai ir netipiškai spręsti. Mokiniai džiaugėsi, kokia patraukli, informatyvi gali būti veikla progimnazijoje ir kokios ypatingos sąlygos kiekvienam mokiniui prisiliesti prie naujausių technologijų.

    5 – 8 klasių komanda dalyvavo Švenčionėlių miškų urėdijos organizuotoje „Grybų šventėje“. Renginio metu visos komandos turėjo prisistatyti ir atlikti įvairias užduotis „Klausimų stotelėse“. Komisijai suskaičiavus visus taškus, mūsų progimnazijos komanda „Musmirės“ užėmė II vietą. Smagu, jog renginyje mokiniai buvo aktyvūs, linksmi. Jie, pasak mokinių, ne tik pademonstravo savo žinias, išmonę, kūrybiškumą, bet ir daug ką sužinojo bei linksmai praleido laiką.

    29 d. jaunieji progimnazijos muziejininkai su būrelio vadovėmis Liudmila Semaško ir Irena Čebruk iškeliavo apžiūrėti Molėtuose įsikūrusios astronomijos observatorijos ir Etnokosmologijos muziejaus. „Pirmiausia apsilankėme Etnokosmologijos muziejuje – tai pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Muziejaus esmė – žmogaus ir žmonijos ryšių su kosminiu pasauliu atspindys ir pasireiškimas tautos gyvenimo tradicijose. Muziejuje susipažinome su istoriniais ir etnografiniais eksponatais, atspindinčiais žmonių pažiūras į dangų ir pasaulį. Po apsilankymo muziejuje keliavome į Molėtų astronomijos observatoriją, kuri priklauso Teorinės fizikos ir astronomijos institutui. Observatorijoje susipažinome su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis bei teleskopais, nuostabiais spalvotais planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų vaizdais. Pasibaigus paskaitai ėjome apžiūrėti 165 cm skersmens teleskopo – didžiausio mokslinės paskirties įrenginio Šiaurės Europoje. Netoli teleskopų bokštų yra šventųjų mitologinių akmenų rinkinys. Tai dubenuotieji akmenys, senovėje naudoti saugoti gydomajam Perkūno vandeniui. Ant observatorijos pietinės sienos pamatėme įrengtą saulės laikrodį. “, – dalijosi įspūdžiais išvykos dalyviai.

    Bendradarbiaujant su Švenčionėlių miškų urėdijos specialiste Onute Gyliene, penktadienį 5-ų klasių mokiniams buvo organizuotas protmūšis gamtamoksline tema. Mūšyje audringai varžėsi 3 komandos, kurios buvo paruošusios savo prisistatymus ir pavadinimus. Protmūšis buvo nelengvas iššūkis mokiniams, bet 5C klasės komanda įrodė savo pranašumą ir nugalėjo.

    Savaitės pabaigoje, penktadienį, 6c ir 8c klasių mokiniai vyko į Vilnių. Pirmiausia jie aplankė Karo technikos ir transporto muziejų, kuriame apžiūrėjo per šimtą Lietuvos kariuomenės technikos pavyzdžių, atspindinčių laikotarpį nuo 1990 metų iki šių dienų, o vėliau keliavo į VU Botanikos sodą, kuris ne tik didžiausias Lietuvoje, bet ir turtingiausias augalų kolekcijomis. Čia mokiniai pamatė gausiausias ir įspūdingiausias augalų kolekcijas, įvairių tvenkinių bei pavėsinių.  Labai įdomu buvo ir daug įspūdžių paliko Japoniškas sodas, kur vyravo harmonija, ramybė ir grožis. Ekskursijos dalyviai pastebėjo, kad VU Botanikos sodas įdomus ir kaip paveldo objektas. Kairėnuose yra IV-V a. kapinynas ir pilkapis, čia rasta vertingų žalvarinių dirbinių.

    Po įspūdingos ekskursijos po sodą, šeštokai skubėjo į praktinį darbą „Rudens vaisiai“. Užsiėmimo metu mokiniai mokėsi įvertinti pateiktų pavyzdžių  vaisių morfologiją ir ūkiškai vertingus požymius (dekoratyvumą, derlių, skonį ir skanumą). Aptarė vaisių ir juos brandinančių augalų pažinimą naudojantis žmogaus pojūčiais.

    Tuo metu aštuntokai ,,darbavosi“ augalų kolekcijose. Ekskursijos metu jie susipažino su augalų  įvairove ir vienos grupės augalų kolekcijoje vykdomais tyrimais.

    Jaunojo tyrėjo savaitė, kupina įvairiausių veiklų, prabėgo labai greitai. Smagu, kad kiekvienas joje dalyvavęs  susipažino su įtraukiančiais ir intriguojančiais moksliniais tyrimais, inovacijomis bei išradimais,  galėjo įsitikinti, kad viskas mūsų kasdieniniame gyvenime prasideda būtent ten, kur dirba mokslininkai.

.

Rekvizitai

Švenčionių progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Lentupio g. 32,
LT-18126 Švenčionys
Tel. (8 387) 51 732
El.p. info@svprogimnazija.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 190505971

Pamokų laikas

Visomis savaitės dienomis, išskyrus trečiadienį
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.05-11.50  (20 min)
5. 12.10-12.55  (20 min)
6. 13.15-14.00 (5 min)
7. 14.05-14.50  (5 min)
8. 14.55-15.40

Trečiadieniais
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.30-12.15  (45 min)
5. 12.35-13.20  (20 min)
6. 13.40-14.25 (5 min)
7. 14.30-15.15  (5 min)

Tvarkaraščiai

Pamokų tvarkaraštis I pusm.

Neformaliojo švietimo tvarkaraštis
Mokyklinių autobusų tvarkaraštis

Valgiaraščiai

Mokamas maitinimas

Nemokamas maitinimas

Nuorodos

Naudinga informacija:

Olweus(OPKUS)

Dienynas

Elektroninis pažymėjimas

 

Vaikų linija

Tėvų linija

Perspėjimas ir informavimas

Informacinė sistema

Švietimo naujovės

Rajono aktualijos

2016 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgs   Lap »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31