Archive for vasario, 2017
Šį trečiadienį, 2017 m. vasario 22 d., vykdydami karjeros ugdymo projektą mūsų progimnazijos 6C klasės mokiniai, vadovaujami mokytojų Liudmilos Semaško ir Svetlanos Kostinos, buvo nuvykę į Vilnių.
Viešėdami sostinėje aplankėme Vilniaus universiteto Senuosius rūmus, kurie užima Vilniaus senamiesčio kvartalą tarp Universiteto, Šv. Jono, Pilies ir Skapo gatvių. Nuo Vilniaus universiteto įkūrimo 1579 m. iki šių dienų rūmai plėtėsi, keitėsi pastatų stiliai ir paskirtis.
Mokiniai sužinojo, kad Vilniaus universiteto biblioteka, įkurta 1570 m., iki šių dienų išliko autentiškose erdvėse. Kartu su visais senojo universiteto pastatais ir kiemeliais ji sudaro vieningą, įspūdingą ir nepakartojamą Vilniaus senamiesčio architektūrinį ansamblį, reprezentuojantį Lietuvos mokslo ir kultūros pažangos istoriją. Mokiniai su įdomumu apžiūrėjo bibliotekos Pranciškaus Smuglevičiaus, Joachimo Lelevelio ir Baltąją (observatorija) sales.
Sėdėdami vadinamoje „Profesorių“ skaitykloje, grožėjomės renesanso laikotarpio freskomis, klausėmės įdomaus pasakojimo apie bibliotekos istoriją. Po to apžiūrėjome observatoriją ir kilome į observatorijos palėpę, pro kurios langelius atsivėrė nuostabus senamiesčio vaizdas.
Pasivaikščioję po garsiuosius universiteto kiemelius, apsilankėme Šv. Jonų bažnyčioje. Mokiniai susidomėję apžiūrėjo šiuo metu rūmuose veikiančią pirmųjų bibliotekos knygų ekspoziciją, išklausė įdomią informaciją apie jos istoriją.
Pakeliui namo linksmai aptarinėdami išvykos įspūdžius ir nusipirktas lauktuves, mokiniai teigė, kad ekskursijoje gautos žinios apie istorinį Vilniaus universitetą bus įdomios ir jų artimiesiems .
Mokytoja Liudmila Semaško
Švenčionių progimnazijos meno kolektyvas „Šaltinėlis“ vasario 15 dieną su koncertine programa dalyvavo Vidutinės kultūros centro renginyje Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga. Ten mus šiltai pasitiko bendruomenės seniūnė. Bendruomenės centre koncerto metu tvyrojo linksma ir draugiška atmosfera, kurią kūrė susirinkusiųjų draugiškumas ir, žinoma, linksmas mūsų klegesys.
Koncertas puikiai pasisekė, „Šaltinėlis“ pristatė nuotaikingą šventinę programą, kurioje skambėjo prasmingi poezijos posmai ir istorijos skaitiniai, dainos, scenoje sukosi šokėjai, pasipuošę lietuvių liaudies tautiniais kostiumais. Žiūrovai džiaugėsi mūsų pasirodymu bei įteiktomis trispalvėmis. Renginiui pasibaigus, netrūko plojimų bei šiltų padėkos žodžių.
Prasminga ir smagi koncertinė išvyka – tai galimybė garsinti Švenčionių progimnazijos vardą mūsų rajone.
„Šaltinėlio“ narė Agnė Semėnaitė
Mūsų šalies istorijoje gausu svarbių, pasididžiavimo vertų ir minėtinų datų, tačiau dalis jų yra ne šiaip garsios, bet pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį.
Šiai iškiliai datai skirtas renginys vasario 15 d. progimnazijos aktų salėje prasidėjo visų susirinkusiųjų giedamu Lietuvos valstybės himnu. Vėliau renginio vedėjai Goda ir Mantas pasveikino susirinkusius mokinius ir mokytojus ir pakvietė kartu pakeliauti Lietuvos valstybės istorijos puslapiais. Mokiniai per poeziją, istorijos skaitinius ir vaizdus ekrane lydėjo žiūrovus nuo vienos Lietuvos įsimintinos datos prie kitos, taip papasakodami Lietuvos kaip valstybės gimimą ir įsitvirtinimą Europos žemėlapyje. O istorijos mokytojos Renės Petronienės priminta istorija apie tai, kaip buvo pasirašytas Nepriklausomybės aktas, skelbiantis, kad Lietuva atstatanti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę, buvo tokia jautri ir džiaugsminga!
Renginyje šventinę nuotaiką sukūrė dainos, liaudiški ir šiuolaikiniai šokiai, nuotaikinga Renatos Sliesoraitytės istorija gražia tarmiška kalba ir kiekvieno rankoje ,,plevėsuojanti” trispalvė, kuriomis renginio pabaigoje, skambant mokinių choro atliekamai G. Paškevičiaus dainai ,,Mano kraštas”, papuošėme savo Lietuvą.
Šis Vasario 16-osios minėjimo meninis ir edukacinis potyris sužadino daug pasididžiavimo Lietuva ir jos laisvais žmonėmis visų mūsų širdyse. Šią popietę kūrėme šventę sielai, ausims, akims ir širdžiai. Svarbiausia, kad skirstėmės pakylėti, praturtinti ir didžiuodamiesi, kad esame laisvos Lietuvos piliečiai, mokantys švęsti gražią Laisvės šventę.
Norėdami daugiau sužinoti apie Lietuvos pinigų istoriją, mes su progimnazijos Jaunųjų muziejininkų būreliu ir jo vadovėmis Liudmila Semaško ir Irena Čebruk vasario 8 d. nuvykome į Lietuvos banko pinigų muziejų. Muziejaus darbuotoja išsamiai papasakojo apie pinigus ir natūrinius mainus, kurie buvo prieš pinigų atsiradimą. Mes atidžiai klausėmės, atsakinėjome į užduodamus klausimus, rinkome taškus už teisingus atsakymus, už kuriuos vėliau gavome dovanėles. Daug kas muziejuje buvo įdomu, bet viena įsimintiniausių akimirkų buvo ta, kai pamatėme Į Gineso rekordų knygą įtrauktą didžiausią iš centų pastatytą piramidę. Ją pastatė 4 studentai per keletą savaičių iš daugiau kaip 1000 dviejų centų monetų. Ekskursijos pabaigoje mums leido pasijusti kalviais ir visi išsikalėme sau po vieną skatiką.
Mums ši išvyka į Pinigų muziejų buvo ne tik įdomi, bet ir labai naudinga, nes mes progimnazijos muziejuje vykdome projektą ,,Pirmieji Lietuvos pinigai“.
Jaunosios muziejininkės – Justina Godlevskytė, Kamilė Butkūnaitė, Agnė Semenaitė