Archive for balandžio 16th, 2018
8 klasės mokiniams balandžio karjeros ugdymo pamokas vedė VĖJUS VIETRINAS
Vėjus Vietrinas yra labiausiai žinomas dėl savo žaibiškų pasiekimų kikbokso pasaulyje. Jis – jauniausias pasaulio kikbokso čempionas Lietuvos istorijoje. Vėjus Vietrinas visą laiką sportuodamas studijavo Highperformance psichologiją, stengdamasis viską pritaikyti praktikoje. Baigęs sporto karjerą Vėjus ėmėsi kurti skirtingus verslus, taip pat per šiuos metus apmokė daugiau kaip 2000 žmonių bei įkūrė internetinę highperformance metų mokymų programą – www.hsistema.lt
Vėjus Vietrinas yra pramintas pravarde „Uraganas“ , kurią gavo kikbokso pasaulyje, būtent todėl, kad savo karjeroje yra nė karto nepralaimėjęs ir beveik 90 proc. kovų laimėjęs nokautais. Šiuo metu Vėjus yra vis dar jauniausias WAKO ir WKN pasaulio čempionas Lietuvos kikbokso istorijoje.
Paklaustas, kaip jam pavyko pasiekti tokių laimėjimų, ir kokia jo paslaptis, svečias tik šyptelėjo ir trumpai atsakė – „psichologija“.
Liudmila Semaško, ugdymo karjerai mokytoja
Kovo 22 d. progimnazijos 7–8 klasių mokiniai kartu su ugdymo karjerai mokytoja Liudmila Semaško ir matematikos mokytoja Irena Čebruk dalyvavo edukacinėje išvykoje į Thermo Fisher Scientific Baltics įmonę. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai buvo supažindinti su naujausiais biotechnologijų pasiekimais. Mokiniams buvo parodytos mokslinių tyrimų ir gamybos laboratorijos. Jie turėjo galimybę pamatyti, kaip kuriami produktai, kurie plačiai naudojami tiriant genų sandarą, raišką ir įvairovę, kuriant naujus įgimtų, paveldimų ir užkrečiamųjų ligų diagnostikos metodus.
Thermo Fisher Scientific Baltics“ gamina ir pasaulio rinkose platina daugiau nei 760 produktų gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai. Vilniuje kuriamos produkcijos yra eksportuojama į 70 pasaulio šalių. Lietuvoje šiuos produktus naudoja šalies universitetai, mokslo institutai, medicinos ir diagnostikos įstaigos, veterinarijos, maisto tyrimų centrai ir institutai, biotechnologijos kompanijos. Įmonė bendradarbiauja su šalies aukštojo mokslo įstaigomis, jos darbuotojai dalyvauja mokymo programų sudarymo procese, skaito paskaitas, vadovauja studentų baigiamiesiems darbams, disertacijų rengimui.
Bendrovės laboratorijose stažuojasi ir baigiamuosius darbus rengia studentai. Bendrovė bendradarbiauja su Vilniaus kolegija, kuri rengia pirmuosius šalyje biotechnologijos specialistus su aukštuoju koleginiu išsilavinimu.
Mokinių mintys apie išvyką į įmonę:
Kasparas Masevičius, 7b kl. – „Tai mane skatina gerai mokytis, įstoti į universitetą ir įsidarbinti šioje kompanijoje.“
Gabrielė Lipnickaja, 8c kl. – „Buvome ekskursijoje į ,,Thermo Fisher Scientifik‘‘ kompaniją. Buvo be galo įdomu, sužinojome daug naujo ir tai padėjo geriau suprasti, ko norim gyvenime, kokią profesiją rinktis. Man buvo labai įdomu klausytis apie tai, kaip atskiria DNR ląstele ir koks kruopštus darbas tai yra. Kai mums pasakė, kad už 1g sausos medžiagos turėtume užmokėti 15 mln., buvom šokiruoti, bet kai supratom, kad kompanija turi 50 filialų skirtingose šalyse, viskas tapo aišku. Su vadove lankėme skirtingas laboratorijas, jauni mokslininkai parodė ir paaiškino, kaip vyksta distiliavimo procesas. Buvo taip įdomu, jog nepastebėjau, kaip greit pralėkė laikas ir teko grįžti namo. Noriu pasakyti nuoširdų ačiū progimnazijos direktoriui ir mokytojoms, kurios organizavo šią išvyką.“
Liudmila Semaško, ugdymo karjerai mokytoja
Kiekvienais metais kovo 22 dieną visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų.
Vanduo mums yra kasdieninis ir įprastas dalykas, sveikatos pagrindas, būtinas žmogaus organizmui. Žmogus gali išgyventi savaites be maisto, bet tik kelias dienas be vandens. Deja, dažnai mes jo nevertiname – nesusimąstydami kuo ramiausiai pilstome į kairę ir į dešinę.
Mūsų klasės mokiniai kartu su tėveliais progimnazijoje organizavo akciją „Vanduo. Kas jis?”, parengė informacinį stendą apie vandens svarbą ir taupymą.
Pertraukų metu vyko viktorina „Vanduo – gyvybės šaltinis“. Mokiniams buvo dalijami sveikatos priežiūros specialistės Irenos Januševskajos parengti lankstinukai „Nepaprastos paprasto vandens galios“. Skaitykloje buvo rodoma vaizdinė medžiaga apie vandens švarumą, vyko diskusija, aktyviausi akcijos dalyviai buvo vaišinami negazuotu natūraliu mineraliniu vandeniu.
Labai džiaugiamės, kad akcijos idėją palaikė progimnazijos direktorius Jurij Semaško, kuris akcijos metu diskutavo su mokytojais, mokiniais ir jų tėveliais apie vandens taupymą.
Tokie renginiai skatina sąmoningą požiūrį į vandenį ir ugdo tinkamą suvokimą apie vandens svarbą kiekvienam iš mūsų.
Rūta Vilkuotytė, 6A klasės mokinė
6C klasės mokiniai progimnazijoje inicijavo 2018 metų Europos medžio, tarp kurių buvo ir Lietuvos medis ,,Raganų eglė“, balsavimą – rinkimus.
2018 metų Europos medžio konkurso laureatas buvo paskelbtas Briuselyje kovo 21 d., siekiant pažymėti Tarptautinę miškų dieną, globojant Europos Parlamento (EP) nariui, EP Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto vicepirmininkui Pavel POC.
Mes labai džiaugiamės, kad Jūs radote laiko dalyvauti 2018 metų Europos medžio konkurse. Taigi štai ir jie – karščiausia spaudos naujiena!
Pirmoji vieta – Švilpiko kamštinis ąžuolas, Portugalijos Respublika;
Antroji vieta – Senoviniai Cabeza Buey skirpstai, Ispanijos Karalystė;
Trečioji vieta – Ąžuolas ,,Belgorod’o miškų vyresnysis“, Rusijos Federacija.
Nors konkursas jau baigėsi, mes tikimės, kad Jūs ir toliau liksite gretose tų, kurie padeda medžiams, augantiems ne tik kaimynystėje, bet ir visame pasaulyje.
Lauksime visų progimnazijos medelių sodinimo akcijoje ,,100-mečio ąžuolų alėja”.
Aušrinė Labogaitė, 6C klasė