Archive for birželio, 2018
Kasmetinis, jau tradicija tapęs projektas „Metų klasė“ mokykloje startavo prieš 6 metus. Švenčionių progimnazijoje ugdymo karjerai mokytoja Liudmila Semaško, skatindama mokinių mokymosi motyvaciją, kūrybiškumą, siekdama, kad mokiniai geriau vienas kitą pažintų, pasiūlė rinkti geriausią metų klasę. Idėja patiko daugeliui mokinių ir mokytojų. Taip gimė projektas ,,Metų klasė“. Tai neeilinis projektas – į jį įtraukiama visa progimnazijos bendruomenė, o trunka jis visus metus ir skatina bendruomeniškumą, aktyvų dalyvavimą įvairiuose renginiuose ir progimnazijos gyvenime. Progimnazijoje besimokančios klasės visus metus stengiasi nevėluoti į pamokas bei jų nepraleisti, laikytis drausmės, organizuoti ir dalyvauti renginiuose ir taip kaupti taškus, atitinkančius projekto vertinimo tvarką ir kriterijus, o viso to siekiama dėl bendro tikslo – „Metų klasės“ titulo, nes tai ne tik garbė ir didžiulė motyvacija, skatinanti tobulėti, bet ir viena nuostabiausių dviejų dienų pažintinių išvykų.
Mokslo metų pabaigoje darbo grupė susumavo rezultatus ir geriausia 2017–2018 mokslo metų klase paskelbė 6a (klasės auklėtoja Lilija Rutkovskaja). Nuo nugalėtojų šiek tiek atsiliko taip pat įvairiose veiklose aktyviai dalyvavę 7c klasės mokiniai (klasės auklėtoja Svetlana Pavlovič). Atidžiau paanalizavus rezultatus paaiškėjo, jog daugiausia taškų savo klasėms pelnė tie mokiniai, kurie garsino mokyklą olimpiadose, sporto varžybose bei įvairiuose konkursuose. Labai svarbi buvo pačių mokinių inicijuota veikla, bendradarbiavimas su tėvais, socialiniais partneriais. Nugalėtojai buvo apdovanoti ne tik „Metų klasės“ titulu, progimnazijos direktoriaus Padėkos raštu, pereinamąja taure, bet ir specialiu projekto „Metų klasė 2018“ prizu – dviejų dienų nemokama išvyka į Lietuvos pajūrį, kuri už geriausius šiais mokslo metais pasiektus rezultatus atiteko 6a klasei ir 7c klasei.
Į išsvajotąjį pajūrį iš Švenčionių išvykome birželio 18-tą dieną. Kelionėje mus lydėjo ir mūsų saugumu rūpinosi auklėtojos bei ugdymo karjerai mokytoja Liudmila Semaško ir matematikos mokytoja Irena Čebruk. O į kelionę išslydėti ir palinkėti gero kelio atvažiavo progimnazijos direktorius Jurij Semaško.
Klaipėdoje laiko veltui neleidome – vos atkeliavę, keltu nuvykome į Kuršių Neriją. Kuršių Nerija – pusiasalis, skiriantis Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Kuršių nerija – nuostabi vieta ne tik gamtos mylėtojams, bet ir pripažintas bei mėgstamas pajūrio kurortas – Neringa. Po pažintinės ekskursijos vakarop įsikūrėme Šventojoje ir dar spėjome pasivaikščioti pajūriu ir pasimaudyti. Ilgai prisiminsime ekskursiją po Kuršių Neriją. Didelį įspūdį paliko apsilankymas Gintaro muziejuje Palangoje. Edukacinės pamokėles metu sužinojome gintaro atsiradimo istoriją, išmokom atpažinti tikrą gintarą, sužinojome, kaip renkamas gintaras, kokių turi gydomųjų savybių.
Žmogaus aktyvumas, iniciatyvumas palieka pėdsaką ne tik jo paties, bet ir aplinkinių gyvenimuose, visuomenėje. Mes dėkojame progimnazijos direktoriui už veiklumą, bendruomeniškumo skatinimą ir investiciją į mūsų ateitį ir, aišku, už labai įdomią kelionę į pajūrį.
Rokas Petrovičius, 6A klasė
Visus mokslo metus progimnazijoje vyko projektas-konkursas ,,Metų klasė-2018“. Birželio pradžioje komisija pateikė rezultatus. Mes, 6C klasės mokiniai, laimėjome III vietą ir už tai buvome apdovanoti pažintine ekskursija į Anykščius, kurią suplanavome birželio 18 d. Kartu su mumis važiavo 8C klasė (laimėję IV vietą) ir progimnazijos sportininkai. Taigi susirinko linksma komanda. O mus lydėjo mokytojai: Oksana Gončarova (6C klasės auklėtoja), Alina Bura (8C klasės auklėtoja), Karolis Builys (kūno kultūros mokytojas).
Puikiai nusiteikę atvykome į vieną gražiausių šiaurės Lietuvos miestų – Anykščius. Atvykę pirmiausia aplankėme Arklio muziejų. Tai lietuviškos atminties saugykla, kuri įprasmina žmogaus ir arklio draugystę. Vėliau smagiai pasivaikščiojom labirintais ,,Labirintų parke“ , kuris yra vienintelis tokio tipo parkas Lietuvoje ir, matyt, Baltijos šalyse. Taip pat pirmąkart išvydome apverstą namą, jis mums pasirodė labai įspūdingas.
Labiausiai įsiminė Medžių lajų takas, kuris vingiuoja 300 m. ir tolygiai kyla iki 21 m. aukščio. Pasigrožėjome iš viršaus Anykščių šileliu, smagu buvo matyti taip arti medžių viršūnes. Drąsiausieji užlipo net į apžvalgos bokštą, kurio aukštis 34 metrai. Apačioje mūsų laukė pramoginis traukinukas, visi draugiškai išvykome nuo Lajų tako iki Dainuvos slėnio. Pūtė šiltas vėjas, lydėjo gera nuotaika, dalinomės savo įspūdžiais. Deja, tai pažintinės išvykos pabaiga.
Dėkojame už nuostabią pažintinę išvyką progimnazijos administracijai ir tikimės ateinančiais mokslo metais išlaikyti savo pozicijas.
Linkime visiems šiltos, linksmos vasaros!
6c klasės mokiniai
Saulėtą birželio 15 d. progimnazijos aktų salėje susirinko visi mokiniai, mokytojai, tėveliai, kad vienas kitu pasidžiaugtų prieš prasidedant vasaros atostogoms. Nepastebimai atskubėjo mokslo metų baigimo šventė. Trumpam atsisveikinsime su mokykla, nutils šurmulys, ilsėsimės, keliausime, džiaugsimės visais vasaros teikiamais malonumais.
Į vasaros atostogas progimnazija išlydėjo 201 penktų–septintų klasių mokinį ir 81 aštuntoką, kuriems rugsėjo pirmosios skambutis skambės jau kitoje mokykloje. Mokslo metų finalinę šventę pradėjo direktorius Jurij Semaško. Jis apibendrino prabėgusius mokslo metų rezultatus, padėkojo mokiniams, kad stengėsi mokytis, aktyviai dalyvavo organizuojamuose renginiuose. Tėveliams, kad palaikė savo vaikus ir visą laiką buvo kartu su mumis. Taip pat padėkojo mokytojams už jų nuoširdų darbą, kantrybę ir gražų bendravimą su mokiniais. O vienas tokio darbo pavyzdžių – 6, 8 klasių Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo rezultatai, kurių vidurkis yra didesnis nei šalies mokyklų. Nuotaikingoje mokslo metų pabaigos šventėje, kuri vyko pirmiausia 5–7 kl., o paskui 8 kl., padėkos raštus už puikų ir labai gerą mokymąsi, aktyvią visuomeninę veiklą direktorius įteikė 59 progimnazistams. Specialus projekto „Metų klasė 2018“ prizas – dviejų dienų nemokama išvyka į Lietuvos pajūrį – už geriausius šiais mokslo metais pasiektus rezultatus atiteko 6a klasei (klasės auklėtoja Lilija Rutkovskaja) ir 7c klasei (klasės auklėtoja Svetlana Pavlovič), vienos dienos kelionė – šiais metais į Anykščius – 6c klasei (klasės auklėtoja Oksana Gončarova) ir 8c klasei (klasės auklėtoja Alina Bura)
Išlydint aštuntokus, jų klasių auklėtojai: Laimutė Gumovskaja (8a), Aleksandr Podnebesnov (8b), Alina Bura (8c) ir Ala Manačina (8r) pirmiausia pakvietė savo auklėtinius į atsisveikinimo pamoką, vėliau palydėjo juos į salę, kur laukė tėveliai, mokytojai ir mokiniai. Aštuntokus sveikinęs direktorius išreiškė viltį, kad jie iš Švenčionių progimnazijos tikrai turės ką pasiimti, nes čia sutiko daug žmonių, su kuriais ieškojo įvairių prasmių. Šventėje dalyvavo ir mokinius sveikino Švenčionių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Čepukova, Švenčionių seniūnė Ina Sinienė, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos direktorė Rima Razmienė, Švenčionių pasienio užkardos pareigūnė Irina Avinienė, Valstybinių miškų urėdijos Švenčionėlių regioninio padalinio vadovas Giedrius Grincevičius, kuris kartu su viešųjų pirkimų inžiniere Ona Gyliene įteikė padėkas aktyviausiems „miško bičiuliams“. Kalbėjusieji svečiai linkėjo mokiniams nenustoti ieškoti gėrio ir grožio, naujų potyrių, prasmingos, turiningos, saulėtos vasaros ir svajonių išsipildymo. Aštuntokų klasių auklėtojų vardu kalbėjo Laimutė Gumovskaja, tėvelių vardu – Dovilė Maslianikienė kartu su dukra Dagne, progimnazijos mokinių prezidentas. Palinkėta ieškoti ir surasti tai, kas stebintų, teiktų džiaugsmą ir būtų smagu tuo džiaugsmu dalintis su kitais. Tačiau visų kalbėjusiųjų išsakyta pagrindinė mintis yra ta, jog kad ir kur aštuntokai besimokytų, svarbu siekti savo svajonių, o turint savo asmeninės karjeros planą, kuris pradėtas kurti progimnazijoje, siekti jame numatytų tikslų ir neprarasti mokymosi motyvacijos. Daug gražių žodžių apie progimnaziją išsakė patys mokiniai, kurie šventės pabaigoje kartu su klasių auklėtojais į dangų paleido trispalvius balionus su savo svajonėmis. Visos šventės metu šventinę nuotaiką kūrė progimnazijos meno kolektyvas „Šaltinėlis“, šventės vedėjai.
Mokslo metai baigėsi. Baigėsi atnešę daug pasiekimų, džiaugsmo, malonių rūpesčių. Pailsėkite, paaukite, džiaukitės ir daug šypsokitės…
Kyla į dangų aštuntokų svajonės!
Linkime visiems turiningos, linksmos, šiltos ir saugios vasaros!
Paskutinė mokslo metų savaitė mokiniams tikrai neprailgo, nes ji buvo skirta klasių bendruomenių projektinei, kultūrinei, pažintinei, sportinei, turistinei veiklai. Kiekvieną dieną vyko įvairūs užsiėmimai, kurių metu mokiniai kartu su mokytojais, tėveliais ir socialiniais partneriais pagilino ir praktiškai panaudojo žinias, įgytas pamokų metu. Taip pat tai buvo neatsiejama mokinio asmenybės ugdymo dalis, stiprinanti savarankiškumą, kūrybiškumą, iniciatyvumą, pilietiškumą, lavinanti vaizduotę, komunikabilumą.
Projektinės veiklos metu, kurios tikslas bendradarbiaujant su įvairiomis organizacijomis, įmonėmis, valdžios ir savivaldos institucijomis teorines pilietiškumo žinias įprasminti projektinėje veikloje, tobulinti pažintines kompetencijas ir ugdytis vertybines nuostatas, buvo aplankyta 13 įvairių įmonių ir organizacijų. Tai „Švenčionių vaistažolės“, UAB „Firidas“, bankas „Swedbank“, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Visuomenės sveikatos biuras, Švenčionių pasienio užkarda, Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Švenčionių savivaldybė, Sirvėtos regioninis parkas, Švenčionių apygardos teismas, lopšelis-darželis „Liepaitė“, viešoji biblioteka. Vizitų metu mokinių grupės domėjosi jų veikla, istorija, karjeros galimybėmis, išbandė save įvairių profesijų atstovų vietoje. Kupini įspūdžių ir žinių, mokiniai reflektavo savo veiklą, diskutavo, kūrė aprašus bei projektų pristatymus. O pristatymų dieną pateikė labai informatyvius, įdomius, spalvingus projektinių darbų aprašus, įtaigiai, o kartu ir nuotaikingai pasakojo apie tai, ką jie veikė, ką pamatė ir sužinojo lankydamiesi iš anksto susitartose ir jau minėtose organizacijoje. Visi mokinių projektiniai darbai bus panaudoti ugdymo karjerai pamokose, klasių valandėlių metu, be to, galės pavartyti kiekvienas, kuris norės daugiau sužinoti apie vieną ar kitą įstaigą. O projektinių darbų vertinimo komisija atidžiai išklausiusi visus pristatymus, kuriuose dalyvavo ir kai kurių įmonių atstovai, išnagrinėjusi projektinių darbų aprašus, geriausiai 5–6 klasių grupėje įvertino 5c ir 5a klasių darbus, 7–8 klasių grupėje – 7a klasės darbą. Labai džiugu, kad kai kurios klasės (6a, 6c, 7c) vykdė tęstinius arba pasirinko savanorystę propaguojančius projektus. 8c klasės dėka pradėtas kurti elektroninis progimnazijos metraštis. Dabar belieka laukti naujų mokslo metų, kai sėkmingiausių projektų autoriai galės pasinaudoti sąžiningu ir kruopščiu darbu pelnyta galimybe – išvyka, o mokiniams labiausiai patikusių projektų temos bus plėtojamos toliau.
Viena nepamokinės savaitės diena atsižvelgiant į progimnazijos mokinių tarybos siūlymą buvo skirta progimnazijos futbolo turnyrui. Jame kiekvienos klasės komanda rungėsi dėl geriausios futbolo komandos vardo. Diena buvo graži, saulėta, netrūko sirgalių, o tuo labiau noro nugalėti, tad turnyras prabėgo nepastebimai greitai. Nepaisant to, kad visos komandos buvo gana stiprios ir lygiavertės, nugalėtojus pavyko išsiaiškinti: 5–6 kl. grupėje I vieta – 6c klasė, 7–8 kl. grupėje – 7c klasės komanda.
Ketvirtadienis progimnazijoje buvo edukacinių išvykų, turistinių žygių diena. Tai puiki galimybė mokiniams pažinti save, išbandyti savo jėgas, mokytis komunikuoti, bendrabarbiauti, dirbti komandoje įvairiomis sąlygomis. Kiekviena klasės bendruomenė, t. y. mokiniai, klasės auklėtojas, tėveliai ir netgi socialiniai partneriai, patys nusprendė, kokia veikla jiems būtų įdomiausia, naudingiausia ir prasmingiausia. Tad vieni tądien vyko į kelionę po Panemunės pilis, kiti į Reškutėnų tradicinių amatų centrą, Sirvėtos regioninį parką, Švenčionių pasienio užkardą, dar kiti keliavo po gimtojo miesto apylinkes, grožėjosi nuostabia gamta, mokėsi saugiai ir turiningai leisti laiką gamtoje, pastebėti ir įvertinti jos teikiamą naudą. Istorinių, gamtos paminklų tyrinėjimas, futbolas, tinklinis, maudynės, gamtos tyrinėjimas, laistymasis vandeniu laike tirpte ištirpo. Netrūko gerų emocijų ir įspūdžių. Susėdę prie bendro stalo aptarė mokslo metus, pasidalijo savo mintimis, problemomis ir džiaugsmais.
Kupini neeilinės savaitės įspūdžių visi – mokiniai, mokytojai, tėvai – laukė atskubančios mokslo metų pabaigos šventės.
Birželio 6 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ respublikinės varžytuvės „Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Varžytuvėse dalyvavo 100 mokinių ir mokytojų iš visų Lietuvos etnografinių regionų. Tarp jų – mūsų 6A klasės mokinė Renata Sliesoraitytė. Suprantama, kad rungtis tokiose varžytuvėse, kai šitiek dalyvių ir tokia kompetentinga vertinimo komisija, nelengva, bet mūsų Renata šaunuolė – ji užėmė III vietą. Sveikiname!
Varžytuvių vertinimo komisija: dr. Rasa Paukštytė-Šaknienė, Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja; dr. Aurelija Gritėnienė, Lietuvių kalbos instituto vyresn. mokslo darbuotoja; Gražina Kadžytė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto etnologė; Stanislovas Kavaliauskas, Vilniaus etninės kultūros centro direktoriaus pavaduotojas; Nijolė Marcinkevičienė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus Papročių ir apeigų poskyrio vadovė.
2018 m. birželio 1 d. Utenoje vyko Lietuvos vaikų lengvosios atletikos pirmenybės. Sėkmingiausiai pirmenybėse Utenoje pasirodė Emilij Januševskij 600 m. bėgimo rungtyje, užėmęs 1-ąją vietą.
Didžiuojamės ir sveikiname iškovojus pirmąją vietą! Linkime dar daug tokių įspūdingų ir sėkmingų startų !
Visi pripratome, jog pamokos vyksta mokyklos patalpose, o mūsų progimnazijoje jau tapo tradicija vesti integruotas pamokas netradicinėje aplinkoje – už progimnazijos ribų. Taigi birželio 8 dieną 6c klasės mokiniai keliavo į Molėtų astronomijos observatoriją, kur vyko dalykų dorinio ugdymo (mokytoja Liudmila Semaško) ir gamta ir žmogus (mokytoja Oksana Gončarova) integruota pamoka – Žvaigždės iš arčiau.
Sužinojome Molėtų observatorijos istoriją, išsiaiškinome pastatų paskirtį, apžiūrėjome teleskopus, kurių vienas yra didžiausias mokslinės paskirties įrenginys Šiaurės Europoje, susipažinome ir su daug kitų prietaisų, kuriais naudojasi mokslininkai dangui stebėti. Sužinojome apie Lietuvos astronautų darbus, atradimus. Pakeliui teleskopo link apžiūrėjome šventųjų akmenų ekspoziciją, stebėjome saulės laikrodį, išsiaiškinome, kaip jis veikia. Užsiėmimo metu visi buvome atidūs, žingeidūs, aktyviai atsakinėjome į klausimus, buvome pagirti observatorijos dėstytojo, jog mūsų žinios prilygo 7-8 klasių lygiui.
Pamoka visiems buvo įdomi, naudinga bei prasminga. Teorines žinias pritaikėme praktiniame užsiėmime. Dėkojame progimnazijos administracijai, mokytojoms už galimybę dalyvauti pamokose netradicinėje aplinkoje.
Aušrinė Labogaitė ir Evelina Kaušinytė, 6c klasė
Gegužės 31- oji –PASAULINĖ DIENA BE TABAKO, kurios tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo bei pasyvaus rūkymo sukeliamų pavojų. Nėra nei vienos žmogaus organų sistemos, kuriai nekenktų rūkymas. Nekenksmingų cigarečių taip pat nėra. Šią dieną visi rūkantieji yra skatinami bent vieną dieną nerūkyti.
Švenčionių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras tradiciškai organizuojant akciją „Obuolys vietoj cigaretės“ pakvietė prisidėti prie organizavimo ir ypač aktyviai dalyvauti mūsų 6A klasę. Atvykus į Švenčionių miesto parką, mes susitikom su biuro direktore Daiva Vinogradova ir vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialiste Aloyza Aglinskiene, išklausėme informaciją apie vykdomą veiklą akcijos metu. Visuomenės sveikatos biuras – tai įstaiga, atsakinga už visų savivaldybės bendruomenių sveikatą, o ne vieno asmens sveikatą. Kaip padėjėjai, kad išsiskirtume iš kitų, apsirengėme geltonus marškinėlius, propaguojančius sveiką gyvenimo būdą, prisipūtėme balionus su akcijos užrašu, pasiėmėme krepšius su obuoliais, ėjome per mestą, dalijome atvirlaiškius, balionus, pasakojome apie rūkymo žalą, dalinom obuolius, skatindami prisijungti prie akcijos ir rinktis obuolį vietoj cigaretes. Obuolys buvo duodamas kaip sveikos gyvensenos simbolis, skatinantis nepradėti rūkyti arba mesti šį žalingą įprotį. Mes apsilankėme Švenčionių rajono savivaldybėje, Policijos komisariate ir kitose įstaigose, kalbinome miesto gyventojus. Visur buvom maloniai išklausyti, jei praeiviams kildavo klausimų, atsakinėjome ir siūlėme rūpintis sveikata bei iškeisti cigaretę į obuolį. Renginį vainikavo susitikimas su Ieva Zasimauskaitė-Kiltinavičiene, Eurovizijoje atstovavusia mūsų šalį. Turėjome galimybę dar ir iš jos išgirsti, kokią žalą daro rūkymas, ir užduoti klausimų.
Dėkojame Visuomenės sveikatos biurui už tokią vertingą patirtį, už kvietimą ir pasitikėjimą padėti organizuoti akciją.
Emilij Januševskij, 6A klasė
Gegužės 30 d. mes, 8r klasės mokiniai, su klasės auklėtoja ir tėveliais išvykome į Kaltanėnus. Mus labai maloniai sutiko Kaltanėnų turizmo ir sporto centro darbuotojai. Jie papasakojo apie edukacinę programą „100 žygių Lietuvai“, dalyvavom pažintinėje veikloje „Žeimenos krašto pažinimo takais“.
Mūsų grupė išvažiavo Iš Kaltanėnų turizmo centro dviračiais. Važiuodami suvokėm Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos ir senosios architektūros savitumą. Centro vadovas K. Lisauskas supažindino mus su Kaltanėnų kraštovaizdžio ypatumais, istorija ir papasakojo apie miestelį supančias upes bei ežerus, artimiausius kaimus. Atvažiavę prie Žeimenio ežero, įkūrėme stovyklavietę, laužavietėje uždegėme laužą, kepėme dešreles ir ilsėjomės. Po to baidarėmis plaukėme ežeru ir Žeimenos upe į Kaltanėnus.
Dieną mes praleidome aktyviai, išmokome įkurti stovyklavietę, elgtis gamtoje, plaukti baidarėmis, važiuoti dviračiais. Pažintinės išvykos metu ugdėmės bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, fizinę ištvermę, gebėjimą stebėti gamtą, gėrėtis pavasario pažadintos gimtinės grožiu, įtvirtinome važiavimo dviračiais bei plaukimo baidarėmis įgūdžius, sužinojome apie hidrologo ir geografo profesijas.
8r klasės mokiniai