Bendruomenės diena 2019
Karjeros diena 2019
Bendruomenės diena 2018
Bendruomenės diena 2017
Bendruomenės diena 2016
Karjeros diena 2016
Karjeros diena 2014
Padėkos diena 2014m.
Padėkos dienos šventė
Archyvai

Archive for rugsėjo, 2018

Penktokų pažintinė ekskursija į progimnazijos muziejų

Reikia būsimosioms kartoms palikti tai, kas praeityje buvo gera, ir atrasti naujų dalykų, jei jie naudingi mūsų laikais.

(Kinų filosofas)

 

Š. m. rugsėjo 21 d. vyko penktokų pažintis su progimnazijos muziejumi., kuriame sukaupta daugybė eksponatų, mokyklos istorija, vyksta edukaciniai užsiėmimai.

Apsilankę jaukiame ir turtingame mūsų muziejuje, mažiausieji progimnazistai įdėmiai klausėsi „Jaunojo muziejininko“ būrelio narių, septintokių Dianos Janavičiūtės ir Gitanos Jurkuvėnaitės pasakojimo apie muziejaus veiklą, jame esančių eksponatų paskirtį. Penktokai aktyviai atsakinėjo į klausimus, labai susidomėję apžiūrinėjo eksponatus, spėliojo, kam jie gali būti skirti.

Ekskursijos pabaigoje mokiniams buvo išdalinti nuotraukų albumai, kurie sukėlė didelį susidomėjimą. Visi vaikai nuotraukose surado pažįstamų žmonių. Vieni atpažino savo brolius, seseris, kiti – draugus, pažįstamus ar mokytojus.

Buvo smagu stebėti smalsius ir linksmus penktokų veidus. Tikimės, jog jie taps aktyviais muziejaus lankytojais ir noriai dalyvaus įvairiose veiklose, o galbūt kai kurie iš jų ir patys taps jaunaisiais progimnazijos muziejininkais.

                                                                                                            Jaunieji muziejininkai

Švenčionys šimtmečio kelyje

Rugsėjo 21 dieną 7b ir 7c klasės vyko į Nalšios muziejaus inicijuotą renginį-ekskursiją „Švenčionys šimtmečio kelyje“, kuris prasidėjo parodų ir eksponatų apžiūra Nalšios muziejuje. Aplankėme 3 parodas: religinę, istorinę bei Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtą parodą.

 Religinėje parodoje apžiūrėjome kunigų apsiaustus, daiktus, naudojamus per mišias, bažnyčios varpą, sužinojome, kad kiekviena veikianti bažnyčia turi savo medalį.

 Istorinėje parodoje mums parodė senuosius Lietuvos pinigus, rankraščius, salėje galėjome apžiūrėti Švenčionių vaistažolių fabriko arbatų kolekciją. Sužinojome, kad prie Lietuvos ekonomikos daug prisidėjo žydų tauta.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtoje parodoje apžvelgėme plakatus, kuriuose buvo aprašyta Kauno laisvės alėja, minimos datos ir kiti įsiminti įvykiai, nutikę per pastarąjį šimtmetį.

Vėliau patraukėme po Švenčionių miestą aplankydami kultūrinio paveldo objektus, menančius Švenčionių krašto istoriją. Nalšios muziejaus istorikė Nadežda Spiridonovienė prie kiekvieno kultūrinio paveldo paminklo papasakodavo apie šimtmečio įvykius ir su jais susijusių žmonių likimus. Spėjome aplankyti tarpukario laikotarpio lenkų ir lietuvių gimnazijų pastatus, koplyčią, skirtą XIX a. sukilėlių atminimui, žydų gimnazijos pastatą, švenčioniškio lenkų kilmės lakūno F. Žvirkos gimtąjį namą, mergaičių pensionatą ir autobusų stoties teritorijoje likusius siaurojo geležinkelio bėgius.

Kitus Švenčionių miesto kultūrinio paveldo objektus nusprendėme aplankyti kitos ekskursijos metu, nes mūsų mieste gausu istorinių paminklų, apie kuriuos mes net nežinome esant.

 Aušrinė Labogaitė, 7c kl ir Akvilė Balinskytė, 7b kl.

Judumo savaitės renginiai progimnazijoje

 

Kiekvieną rugsėjį visoje Europoje organizuojama Judumo savaitė, kurios tikslas – raginti žmones daugiau judėti, sveikiau gyventi ir sportuoti, atsisakyti automobilio ir pasirinkti alternatyvius keliavimo būdus. Europos judumo savaitė yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje, jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija siekiama skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones bei paskatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas. Progimnazijos bendruomenė kasmet aktyviai prisijungia prie šios iniciatyvos ir organizuoja Judumo savaitės renginius.

Dėl besikeičiančių gyvenimo sąlygų ir tobulėjančių technologijų mūsų gyvenime vis mažiau fizinio aktyvumo. Mokykloje mokiniai daugiau laiko sėdi, grįžę namo žiūri televizorių ar žaidžia kompiuteriu. Toks pasyvus gyvenimo būdas mažina gyvybingumą, darbingumą, dėl to dažnai apninka prasta nuotaika. Mes visi žinome apie judėjimo svarbą mūsų sveikatai. Tačiau žinoti nepakanka. Reikia tikėti ir daryti! Teigiama, kad gerai savijautai ypač tinka rytinė mankšta. Judumo savaitės metu mokiniai turėjo puikią progą tuo įsitikinti patys. Kiekvieną dieną mokiniai pradėjo ne tik nuo „labas rytas“, bet ir nuo žaismingos rytinės mankštos, kurią vedė 6c, 7b, 7c klasių mergaitės. Mankšta padėjo vaikams būti žvalesniems, aktyvesniems ir kūrybingai nusiteikusiems tolimesnėms dienos veikloms.

Rugsėjo 17–18 d. buvo skirtos futbolui. Progimnazijos stadione vyko futbolo varžybos. Tarpusavyje rungėsi 5–6 klasių mokinių komandos, iš kurių nugalėjo 6b ir 7–8 klasių komandos, iš kurių nugalėtojais tapo 8c klasės mokinių komanda.

Rugsėjo 19 d. – judėjimo ir šypsenų galia. Mokiniai puikiai nusiteikę susirinko į linksmąjį bėgimą. Dalyviai buvo pasipuošę įvairiausiais kostiumais, apsiaustais, kepurėlėmis, kaukėmis ir balionais. Kūno kultūros mokytojas Karolis Builys visus dalyvius kvietė prie spalvingos ir sėkmei nuteikiančios 6c klasės mokinių paruoštos starto linijos. Nors ne vienas pavargo bebėgdamas, bet visiems buvo smagu dalyvauti tokioje linksmoje rungtyje. Bėgimo nugalėtojais tapo : Ričardas Gaidys, 5c kl., Nedas Kalnas, 6a kl. ir Brigita Miloševičiūtė, 6c kl., Emilij Januševskij, Artur Podnebesnov, 7a kl. ir Aurimas Sakovič, 8c kl.

Progimnazijos bendruomenės nariai dalyvavo akcijoje ,,Judu-gyvenu“, žingsniamačiais ir žingsniamačio mobiliąja programėle telefone skaičiavo savo per dieną nueitus žingsnius ir juos fiksavo. Penktadienį susumavus rezultatus paaiškėjo, kad daugiausia žingsnių nuėjo ir akcijos nugalėtoju tapo 7b klasės mokinys Modestas Kulešas.

Penktadienis, rugsėjo 21-oji – diena be automobilio. Į progimnaziją mokiniai ir mokytojai galėjo atvykti pėsčiomis, dviračiais, paspirtukais, riedučiais ar riedlente ir smagiai praleisti pertraukas progimnazijos kieme. Transporto priemonės buvo registruojamos.

Visą savaitę mokiniai ir mokytojai pertraukų metu buvo vaišinami obuoliais ir jų sultimis. Šios akcijos iniciatoriai – 7c klasės mokiniai ir jų tėveliai bei mokytoja Oksana Gončarova. Mokiniai daugiau sužinojo apie vaisių naudą sveikatai.

Judumo savaitė baigėsi. Susumavus rezultatus Judriausios klasės titulą pelnė: 5-6 klasių tarpe – 6c kl., o 7-8 klasių – 7a kl. Antras vietas užėmė – 6a, 6b ir 8c kl. , trečias vietas užėmė – 5a, 5c ir 7b kl. Sveikiname nugalėtojus ir prizininkus.

Mokiniai bei kiti progimnazijos bendruomenės nariai aktyviai dalyvavo Judumo savaitės renginiuose. Sužinojo apie tai, kaip svarbu yra judėti, sveikai maitintis, tinkamai leisti laisvalaikį, būti atsakingais už savo ir aplinkinių žmonių sveikatą.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vijolė Montrimienė

Švenčionių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje

                      Naujų mokslo metų pradžios proga visą rugsėjo mėnesį Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Švenčionių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai kvietė į „Pakeltų vartų“ dienas. Mes, 5c klasės mokiniai, naudodamiesi puikia galimybe susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija, rugsėjo 18 d. lydimi klasės auklėtojos Rimantės Nekraševičienės apsilankėme Švenčionių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Sutikti buvome labai draugiškai. Pareigūnai mums papasakojo apie ugniagesio gelbėtojo profesiją, savo tarnybą bei jos atliekamą darbą. Mes daug klausinėjome apie šios profesijos įgijimo galimybes, pareigūnų naudojamą techniką bei su profesija susijusius iššūkius. Vėliau susipažinome su gesinimo įranga bei technika, išbandėme deguonies baliono sunkumą, pamatėme transporto priemones iš vidaus ir, be abejo, išbandėme sudėtingą gesinimo žarnos naudojimą.

Šio apsilankymo metu ne tik išmokome kaip elgtis ištikus nelaimei, bet ir sužinojome, kokia sunki ir atsakinga ugniagesio gelbėtojo profesija. Labai ačiū pareigūnams už galimybę prisiliesti prie jų kasdienybės, už pasiaukojimą ir drąsą gelbstint žmonių gyvybes.

5c klasės mokiniai

 

 

Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos paminėjimas pilietine iniciatyva „Atminties kelias“

 

,,Nejausti skausmo, reiškia nebūti žmogumi“.

                                                          (Žydų tautos išmintis)

                                          

                      Artėjant rugsėjo 23-iajai, Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai, mūsų Švenčionių progimnazija įsitraukė į  pilietinę iniciatyvą „Atminties kelias“. Šia iniciatyva buvo siekiama aplankyti masines žydų žūties vietas, einant pėsčiomis keliu, kuriuo į mirtį buvo varomi nekalti žmonės.

                      Visą savaitę istorijos mokytojos Ramunė Skripskaitė Li ir Renė Petronienė  pamokų, klasių valandėlių metu pasakojo apie Švenčionyse ir jų apylinkėse gyvenusią žydų bendruomenę ir masinį žydų naikinimą Antrojo pasaulinio karo metu – Holokaustą. Pokalbiai pamokose, klasių valandėlėse ir netgi per pertraukas padėjo mums suvokti, kodėl minime šią datą, kodėl svarbu žinoti apie įvykdytus nusikaltimus ir mąstyti apie tai, kad, kas įvyko Holokausto metu, nepasikartotų.

                      Išgirstos istorijos nepaliko nė vieno abejingo, o 7b ir 8c klasių mokiniai ant surinktų lauko akmenėlių užrašė Švenčionyse ir Švenčionėliuose  gyvenusių nužudytų žydų vardus ir pavardes. Šiuos akmenis, kaip atminties simbolius, 7b klasės mokiniai klasės valandėlės metu, rugsėjo 20 dieną, atnešė ir padėjo ant paminklų, skirtų Holokausto aukoms atminti – vieno, esančio žydų kapinėse, prie pat Švenčionių progimnazijos, kito –  Švenčionių miesto parke (buvusiame žydų gete).

                        Pilietinės iniciatyvos „Atminties kelias“ metu sužinojome daug faktų apie žydų istoriją. Pasidomėjome ir išsiaiškinome, jog  Švenčionių žydų kapinėse išlikę apie 400 paminklų. 1941 metų Vokietijos okupacinės kariuomenės valdžia dalį akmeninių paminklų panaudojo statybose, juodo marmuro paminklai buvo išvežti, o išlikę paminklai apdaužyti, išvartyti. 1993 metais paminkliniai akmenys, išmontuoti iš Švenčionių buvusios komendantūros ūkinio pastato pamatų, grąžinti į kapines. Vokietijos okupacinės valdžios įsakymu žydų kapinėse 1942 metų gegužės 20 dieną sušaudyta, manoma, 40 Švenčionių vyrų, suimtų įkaitais už sovietinių diversantų nužudytus vokiečių pareigūnus. Yra žinomos 25 aukos. 1944 metų antroje pusėje jų palaikai iš žydų kapinių perkelti į Švenčionių katalikų kapines.

                      Miesto centriniame parke esantis paminklas – vietinio drožėjo išdrožta ąžuolinė menora  ir informacinė lentelė primena apie šio parko vietoje buvusį žydų getą – vieną pagrindinių Lietuvoje, nes prieš karą Švenčionyse  klestėjo gausi žydų bendruomenė. Dabar iš geto nieko nebelikę, nebėra ir anksčiau gausios žydų bendruomenės – Holokausto metu apie aštuonis tūkstančiu Švenčionyse ir aplinkiniuose miesteliuose gyvenusių žydų buvo nužudyti.

                      Geriau pažinę savo ir žydų tautos kultūrą ir istoriją, rugsėjo 21 d. 8 c klasės mokiniai kartu su istorijos mokytojomis aplankė prie Švenčionėlių esančią masinę žydų kapavietę, 1.5 km į poligono pusę. ,,1941m. rugpjūčio viduryje Švenčionių apskrities policijos viršininkas majoras Petras Januškevičius valsčių policijos viršininkams išsiuntinėjo slaptą įsakymą dėl visų apskrities žydų suvarymo prie Švenčionėlių ir dėl žydų turto konfiskavimo.” Miškan prie Žeimenos buvo suvaryti žydai iš Švenčionių, Švenčionėlių, Senojo ir Naujojo Daugėliškio, Ignalinos, Linkmenų, Kaltanėnų, Dūkšto, Pabradės, Lentupio, Kiemeliškių, Adutiškio, Stajėtiškio, Mielagėnų, Ceikinių, Palūšės, Gaveikėnų, Vydžių, Kazėnų, Kabilninkų ir kitų vietovių. Buvo varomi žiauriai, neišvengiant ir susidorojimų vietoje. Mūsų vietovėje gyvenusių žydų vardus ir pavardes, kurie buvo nužudyti, mes, istorijos mokytojų padedami, radome Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus duomenų bazėje www.holocaustnames.lt 

                         Lankydamiesi žydų genocido aukų atminimo vietose Švenčionyse ir Švenčionėliuose garsiai perskaitėme ant akmenėlių užrašytų žmonių vardus ir pavardes ir sudėliojome abiejų miestų pavadinimus lietuvių ir jidiš kalbomis. Akmenys su žmonių vardais ir pavardėmis primins, jog nužudyti žmonės buvo ne skaičius, bet konkretūs žmonės su asmeninėmis istorijomis. Tai suteikė mums žinių, jog žydai ne tik turėjo savo tradicijas ir gyvenimo būdą, bet ir savo kalbą – jidiš, kuria vadino ir tą vietovę, kurioje gyveno.

 

 

   7b klasės mokinė Indrė Bečelytė ir 8c klasės mokinė Goda Novikaitė

 

Rūpintis tuo, kas aplink – progimnazijos bendruomenės savastis

 

Mokykla yra ne tik darbo vieta – tai antrieji namai. Kad mokymo ir mokymosi procesas vyktų sėkmingai, mokiniai turi jausti komfortą. Tam didžiulę įtaką daro mokyklos aplinka, kuri turi sukurti tokį mikroklimatą, kad galėtume jaustis saugūs, sveiki ir pilnaverčiai žmonės. Galime džiaugtis, kad Švenčionių progimnazijoje kuriasi erdvės, kuriose puikiai ir prasmingai vyksta tiek formalus, tiek neformalus ugdymas, kad erdvės skatina ne tik grožėtis, bet ir pažinti, ugdytis visus bendruomenės narius.

Progimnazijos parkas „Svajonė“ – graži vieta poilsiui, pasivaikščiojimams ir, žinoma, puiki edukacinė vieta. Čia galima tobulinti ekologijos žinias bei geriau pažinti aplinką. Idėja šalia mokyklos įkurti parką kilo seniai. Pirmieji medžiai buvo pradėti sodinti 1963 metais. Dabar parkas užima 3,74 ha plotą. Jame auga daugiau nei 3000 įvairiausių medžių ir krūmų: kalninių pušelių, beržų, ąžuolų, klevų, kaštonų, sidabrinių eglių, pocūgių, juodųjų pušų, kėnių, maumedžių, žilvyčių, liepų, raudonlapių klevų, dekoratyvinių kadagių, aronijų, jazminų, svyrančių blindžių, gudobelių ir kitų augalų. Visos progimnazijos bendruomenės puoselėjamame parke puikiai dera ne vieną mokinių laidą menantys plačiašakiai medžiai ir dar visiškai jauni medeliai, kurių alėja, skirta Lietuvos 100-mečiui, buvo pasodinta ir šiais metais. Savitai susodinti medžiai sudaro nedideles grupes, o mokiniai gali pažinti beveik visus šalies sumedėjusius augalus. Be to, parke savo namus kasmet suranda mūsų globojami sparnuočiai, nes mokinių ir jų tėvelių pastangomis kiekvieną pavasarį iškeliami inkilai, žiemą gaminamos lesyklėlės, kurios niekada nebūna tuščios. Taigi greta tokių medžių galima pravesti ne vieną pamoką gamtoje skirtingų klasių mokiniams.

Vykdydami įvairius bendrus projektus su VĮ valstybinių miškų urėdijos Švenčionėlių regioniniu padaliniu, Sirvėtos regioniniu parku kirba mintis pasodinti dar ne vieną ąžuoliuką, uosį, guobą, skroblą ar kitą lietuvišką medį, kurį ne visi pažįsta, ir pastatyti lentelę su aprašymu, sukurti virtualų pažintinį taką. O gal įrengti pojūčių taką, kuriam tereikia smėlio, akmenukų, šiaudų ar kitų pigių medžiagų? Tokių edukacinę prasmę turinčių idėjų – labai daug ir jos beveik nieko nekainuoja. Svarbiausia, kad yra bendra progimnazijos erdvių formavimo vizija, ir žingsnis po žingsnio keliaujama tikslo įgyvendinimo link.

Svarbus ir pačių mokinių dalyvavimas kuriant mokyklos aplinką. Nors didžiausias indėlis į parko sodinimą įdėtas ekologinio klubo „Žuvėdra“ ir „Jaunųjų gamtininkų“ narių, tačiau jį prižiūri ir tvarko visi mokiniai. Daug pastangų reikalauja ir progimnazijos gėlynai, kurių bendras plotas apie 750 m2. Juose ištisus metus žydi margaspalvės našlaitės, petunijos, serenčiai, įvairiarūšės rožės ir kitos gėlės. Šiais metais aštuntų klasių mokiniai pasirūpino, kad savo žiedais džiugintų puošniosios begonijos. Kadangi progimnazijoje yra lazerinio pjovimo ir graviravimo staklės, tai būrelio „Žvilgsnis į aplinką“ nariai nusprendė pagaminti lenteles, o ant jų patalpinti augalų pavadinimus lietuvių ir lotynų kalbomis ir užkoduotus aprašymus. Dabar šalia augalų ant medinių lentelių su QR kodais parsisiuntęs programėlę gali surasti svarbiausią informaciją apie augantį augalą. Gėlių žiedynais, įvairiausių formų akmenimis,  puošniais spygliuočiais ir žolynų kilimais puikuojasi skoningas alpinariumas, kuris, mūsų nuomone, yra parankiausia sodininkystės meno kūrybinė platforma, sudaranti puikias galimybes gamtos mylėtojų fantazijai reikštis. Šią „kalnų“ kompoziciją galima nuolat keisti, papildyti naujais augalais, skulptūriniais objektais, kitais vizualiniais ženklais ir formomis. Čia susipynusi gamta ir dailė, botanika ir geologija, kraštovaizdis ir urbanistika, grožis ir kūryba, pažinimas ir estetika, poilsis ir kūrybinė veikla. Štai visai neseniai, praėjusiais mokslo metais, šalia alpinariumo „įsitaisė“ vabzdžių viešbutis, pagamintas iš natūralių medžiagų ir užpildytas medžių žieve, šiaudais, kankorėžiais, kaladėlėmis su tuneliukais. Pastebėjome, jog įsikūręs vabzdžių viešbutis tapo ne tik puikia proga savo progimnazijos teritorijoje stebėti, kokie gyventojai apsigyveno sukurtame  namuke, bet ir dar vienu aplinką puošiančiu objektu.

Smagu, kad turime lauko klasę. Tai mokymosi vieta, pritaikyta judriems vaikams, tinkama dirbti ir birželio mėnesį. Lauko klasėje mokomasi įvairių dalykų: matematikos, kalbų, muzikos, gamtos, socialinių mokslų. Joje galima mokytis eksperimentuojant, remiantis praktika, būnant gamtoje ir jaučiant jos kvapus bei spalvas. Planuojama, kaip ją būtų galima patobulinti, išplėsti.

Mūsų progimnazijoje yra ne vienas žmogus, kuriam svarbu aplinkos grožis ir jaukumas, vaiko saugumas ir jo ugdymo galimybės. Ir ta entuziastų komanda palaipsniui vis didėja. Džiugu, kad edukacinių erdvių kūrimas tampa ugdymo procesu, kuriame dalyvauja visa progimnazijos bendruomenė.  Bendra veikla teikia kūrybos džiaugsmą ir pasitenkinimą rezultatais, skatina mokinius labiau saugoti mokyklos aplinką ir ja didžiuotis. Minėti maži darbai parke „Svajonė“, medžių alėjos, gėlynai, alpinariumas sukuria ugdytiniams ir progimnazijos bendruomenei malonią aplinką, kuria ugdymo ir saviugdos kultūrą. Atnaujintos vidinės erdvės stiprina darnios ir šiuolaikiškai dirbančios mokyklos bendruomenės įspūdį.

 

Irena Stuglienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Pasaulinė tvarkymosi diena saugomose teritorijose

Žmogaus elgesys gamtoje – jo sielos veidrodis.

V. Bergas

Gražų rugsėjo 15-os rytą, šeštadienį, Švenčionių progimnazijos 6a klasės mokiniai kartu su auklėtoja Oksana Rimašiene prisijungė prie tvarkymosi akcijos Sirvėtos regioniniame parke. Mūsų tikslas –  prisidėti prie gamtos švarinimo ir išsaugojimo.

World Cleanup Day – didžiausia tvarkymosi akcija pasaulyje, kurios metu šimtai milijonų savanorių  visame pasaulyje tvarko aplinką, surenka daug tonų šiukšlių. Švenčionių progimnazija, minėdama 100-tąsias valstybės atkūrimo metines, taip pat prisijungė prie šios pilietinės iniciatyvos. Gerai nusiteikę, mokiniai tvarkė krūmus, šakas, prie Ilgio ežero rinko šiukšles. Ši akcija privertė mus susimąstyti, kokią žalą gamtai daro neapgalvoti žmonių poelgiai. Tikimės, jog ateityje visi būsime sąmoningesni, labiau mylėsime mus supančią gamtą, ją puoselėsime ir saugosime.

Dėkojame progimnazijos administracijai ir Sirvėtos regioninio parko direkcijai, mūsų gidui  Mariui Semaška už suteiktą galimybę pabūti gamtoje, prisidėti prie įdomios, naudingos ir prasmingos akcijos, visiems kartu smagiai praleisti laiką.

Mylėkime ir saugokime gamtą

Viltė Lazukinaitė, 6A klasė

 

Prasmingai paminėta pasaulinė savižudybių prevencijos diena

Šių metų rugsėjo 8 d. Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Pasaulinei savižudybių prevencijos dienai paminėti Švenčionyse organizavo dviračių žygį. Kadangi dalyvavimą įvairiuose renginiuose, prevencijos veikloje už progimnazijos ribų mūsų bendruomenes narius visada aktyviai skatina progimnazijos direktorius Jurij Semaško, todėl gavę tokį pasiūlymą  prisidėjome ir mes: progimnazijos mokiniai, tėveliai, biologijos mokytoja, 7A klasės auklėtoja Lilija Rutkovskaja, kūno kultūros mokytojas Karolis Builys.

Visi žygio dalyviai, taip pat ir mes, startavome Švenčionių miesto parke ir važiavome maršrutu Švenčionys-Bėlio ežeras-Švenčionys. Žygio metu mus lydėjo du policijos ekipažai. Prieš išvažiuojant policijos pareigūnai pravedė saugaus važiavimo dviračiais instruktažą. Atvažiavus prie Bėlio ežero vyko pokalbis-diskusija su psichologu. Labai įdomu buvo dalyvauti diskusijoje, gauti įvairių ir naudingų patarimų renginio tema, išgirsti tėvelių, kurie labai aktyviai dalyvavo diskusijoje, nuomonę.

 Džiugiu, kad mes pasiryžome dalyvauti dviračių žygyje, nes laiką praleidom prasmingai: įgijome naujų žinių, pasportavom, prisiminėme važiavimo dviračiais taisykles, pasigrožėjome rudeniu alsuojančia gamta.

Gustė Kujalytė, 7a kl.

Rugsėjis…

Pradeda rudenį – dar žydintį, bet jau susimąsčiusį,

Dar saulėtų rytų voratinkliais pasidabinusį.

Dovanoja gražią ir prasmingą šventę…

Metai iš metų pasikartojančią ir kaskart vis kitokią…

 

Šiais žodžiais Mokslo ir žinių dienos šventę pradėjo mūsų progimnazijos mokinių prezidentas Rokas ir 6c klasės mokinė Justina. Su nauja pradžia jie pasveikino visus susirinkusius   – progimnazijos administraciją, mokytojus, mokinius, tėvelius ir svečius. Su nerimu, tvirtai įsikibę į klasių auklėtojų rankas pirmuosius žingsnius progimnazijoje žengė gražus pulkelis penktokų. Jiems šis rugsėjis pirmasis, kupinas naujų draugų, mokytojų, atradimų ir žinių. Aštuntokai pirmąkart pajuto, kad laikas lekia tikrai greitai. Rodos, dar vakar linksmai pokštavo bendraklasių būrelyje, su pagarba žvelgdami į vyresnius už save, o štai jau patys progimnazijoje vyriausi ir čia sutinkantys paskutinį rugsėjį. Progimnazijos direktorius Jurij Semaško  paskelbė Mokslo metų pradžią, sveikino ir linkėjo visai progimnazijos bendruomenei  ryžto, pasitikėjimo ir jėgų naujoms mintims ir veikloms bei pasiekimams, kvietė ir toliau kartu kurti modernią mokymosi aplinką, mokymo ir mokymosi džiaugsmą, visa tai, kas geriausia šiuolaikinėje mokykloje, kad mūsų vaikai irgi būtų geriausi, kūrybiškiausi ir laimingiausi. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Stuglienė, palinkėjusi progimnazijos bendruomenei sėkmingų ir prasmingų mokslo metų, perskaitė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės bei Lietuvos Respublikos Seimo narių, t. y. Gintauto Kindurio, Vytauto Rastenio ir Agnės Širinskienės sveikinimus.  

Labai džiugu, kad į šventę atvyko daug garbingų svečių – Švenčionių savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Čepukova, Švenčionių savivaldybės tarybos narės Janina Deveikienė ir Vida Rastenienė, Švenčionių parapijos klebonas Medardas Čeponis, Švenčionių pasienio užkardos pasienietė Ilma Gudaitytė, VĮ valstybinių miškų urėdijos Švenčionėlių regioninio padalinio vadovas Giedrius Grincevičius, Švenčionių miesto seniūnė ir progimnazijos tarybos narė Ina Sinienė,  progimnazijos tarybos pirmininkas Anatolij Januševskij bei VšĮ Globalaus švietimo iniciatyvos vadovas, respublikinių projektų, kurių renginiai vyksta ir progimnazijoje, vadovas Tomas Besevičius. Svečiai, dalindamiesi  užplūdusiais jausmais ir  mintimis, linkėjo progimnazijos bendruomenei sėkmingų mokslo metų, atkakliai siekti užsibrėžtų tikslų, gražaus bendradarbiavimo, nes progimnazija, pasak jų  – renovuota, graži, atvira naujovėms ir inovacijoms, svetinga – kaip šeima, kuri ugdo asmenybę bei kloja sėkmingo gyvenimo pamatus.

Gražūs, pasitempę, išdidūs aštuntokai ir jų vardu kalbėjęs Mantas visiems susirinkusiems linkėjo visada savyje matyti mąstantį žmogų, atvirą naujovėms ir žingeidų, mokėt pasidalinti, turėti daug nuoširdžių ir tikrų draugų. Motyvuojančios ir prasmingos aštuntokų mintys padrąsino ir penktokėlius, kurių nuoširdžiuose posmuose aidėjo ryžtas  keliauti mokslo ir žinių labirintais.

Išgirdę daug gražių linkėjimų mokiniai kartu su tėveliais, į šventę atvykusiais seneliais ir kitais artimaisiais bei mokytojais išsiskirstė po klases pirmajai šių mokslo metų pamokai ,,Skambėk, aidėk, mokyklos varpeli”. Kabinetuose, kuriuose vos sutilpo mokiniai, gausiai atvykę jų tėveliai ir kiti artimieji, dar kartą pasidžiaugta puikia mokymo ir mokymosi aplinka, ypač naujosiomis technologijomis, bendruomeniškumu, planuota klasės bendruomenės veikla, aptartos ugdymo(si) naujovės 2018–2019 m. m.

Mokslo ir žinių dienos šventė paliko daugybę įspūdžių, siekių, vilčių ir norų. Nė neabejojame, kad prasidėję nauji mokslo metai vėl suburs visus kibti į darbus, kurių sėkmė priklausys ne vien nuo įgytų žinių bei gebėjimų, bet ir nuo nuoširdžios bendrystės, draugiškumo bei noro dalintis turima patirtimi.

 

 

Rekvizitai

Švenčionių progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Lentupio g. 32,
LT-18126 Švenčionys
Tel. (8 387) 51 732
El.p. info@svprogimnazija.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 190505971

Pamokų laikas

Visomis savaitės dienomis, išskyrus trečiadienį
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.05-11.50  (20 min)
5. 12.10-12.55  (20 min)
6. 13.15-14.00 (5 min)
7. 14.05-14.50  (5 min)
8. 14.55-15.40

Trečiadieniais
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.30-12.15  (45 min)
5. 12.35-13.20  (20 min)
6. 13.40-14.25 (5 min)
7. 14.30-15.15  (5 min)

Tvarkaraščiai

Pamokų tvarkaraštis I pusm.

Neformaliojo švietimo tvarkaraštis
Mokyklinių autobusų tvarkaraštis

Valgiaraščiai

Mokamas maitinimas

Nemokamas maitinimas

Nuorodos

Naudinga informacija:

Olweus(OPKUS)

Dienynas

Elektroninis pažymėjimas

 

Vaikų linija

Tėvų linija

Perspėjimas ir informavimas

Informacinė sistema

Švietimo naujovės

Rajono aktualijos

2018 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bir   Spa »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930