Archive for vasario 11th, 2019
Tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinė savaitė
Vasario 4–6 dienomis progimnazijoje buvo organizuota tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinė savaitė, kurios metu stengtasi parodyti mokiniams, jog kiekvienas mokslas yra įdomūs, patrauklus, susijęs su kasdieniniu gyvenimu. Tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinės grupės mokytojai taikydami aktyviuosius mokymo metodus bei žaidybinius elementus įtraukė mokinius į labai įdomią ir aktyvią veiklą.
Penktokai dalyvavo ,,Matematikos protmūšyje“, kuriame reikėjo ne tik matematinių žinių, bet ir loginio mąstymo. 8a klasės mokinių kartu su matematikos mokytoja Irena Čebruk kūrybiškai parinktas užduotis penktokai sprendė su dideliu užsidegimu, vieni – popieriuje, kiti ir praktiškai bandė įveikti užduotis. Sumanumu pasižymėjo visos penktų klasių komandos ir nei viena neliko be apdovanojimo. 6 klasių mokiniai dalyvavo konkurse ,,Matematikos labirintuose“, kurį parengė matematikos mokytoja Laimutė Gumovskaja. Aštuntokai dalyvavo projekte ,,Pitagoras ir jo nuopelnai matematikai“ . Jie rinko informaciją internete, bibliotekoje apie žymų matematiką ir filosofą Pitagorą, rengė pateiktis. Jų pristatymai vyko matematikos pamokose, kurių metu mokiniai sužinojo daug įdomių faktų apie Pitagoro teoremą, jos įrodymą, mokslininko gyvenimą. Šis projektas suteikė aštuntokams galimybę atskleisti savo kūrybiškumą.
Progimnazijoje daug dėmesio skiriama sveikos gyvensenos propagavimui. Biologijos mokytoja Lilija Rutkovskaja kartu su 7A klasės mokinėmis bei visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Irena Januševskaja surenge ir pravede viktoriną „Gyvenk sveikai “. Baigiantis renginiui visų 6 klasių mokiniai buvo apdovanoti dovanėlėmis bei padėkos raštais už aktyvų dalyvavimą.
Ugdymo karjerai mokytoja Liudmila Semaško 7a ir 7c klasių mokiniams organizavo įspūdingą integruotą pamoką su pasieniečiais Ignalinos rinktinės Švenčionių užkardoje. Mokiniai sužinojo apie 44 km ilgio sienos su Baltarusija ruožą, kaip ji saugoma, kokių žinių reikia pasieniečiui, kad galėtų dirbti kinologu, kokias specialiąsias priemones bei įrangą naudoja pasieniečiai darbe. Suprantama, kad tokios pamokas suteikia galimybę planuoti savo karjerą.
Džiugu, kad 5–8 klasių progimnazijos mokiniai aktyviai dalyvavo renginiuose. Bet dar smagiau, kad 7a, 7b, 8a, 8c klasių mokiniai puikiai bendradarbiavo su mokytojais: vedė renginius, ruošė pateiktis, užduotis. Tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitės tęsinys bus po atostogų. Penktokai dalyvaus filmo ,,Pasivaikščiojimas su dinozaurais“ peržiūroje ir viktorinoje, 7–8 klasių mokiniai susipažins su 3D filmais biologijos, matematikos bei fizikos pamokose, kurs matematinius kryžiažodžius informatikos pamokose. 8c klasės mokinių laukia išvyka į Reškutėnų amatų centrą.
Metodinė savaitės metu mokiniai buvo skatinama domėtis mokslu, ugdomi bendravimo, projektinio darbo gebėjimai. Tokios savaitės gilina mokinių žinias, stiprina motyvaciją mokytis tiksliųjų ir gamtos mokslų dalykus. Savaitės renginiai – tai puikus mokymo, mokymosi ir pramogų derinys, kuris skatina dar didesnį domėjimąsi mokslu, ugdo kūrybiškumą, suteikia žinių karjerai. Mokiniai parodė savo žinias, išradingai ir populiariai pristatė paslaptingą matematikos ir gamtos mokslų pasaulį.
Irena Čebruk, tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinės grupės pirmininkė