Lapkričio 25–26 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ jau šeštą kartą vyko respublikinė švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2016“. Parodoje, kurios pagrindinė tema – Gera Mokykla, lankėsi ir mūsų progimnazijos mokinių ir mokytojų grupės. Net dvi dienas ,,švietimo idėjų mugėje”, taip parodą jos atidaryme pavadino švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas, mūsų progimnazijos inovacijoms neabejinga komanda domėjosi, kaip kurti  gerą mokyklą, kurioje visi dirba ir mokosi su džiaugsmu.

Pagrindiniame parodos renginyje „Geros mokyklos forumas“, kuriame dalyvavo direktorius Jurij Semaško, direktoriaus pavaduotoja Irena Stuglienė, mokytojas Antanas Vasiliauskas,  buvo aptariami pamatiniai besikeičiančios mokyklos klausimai: kaip ugdyti brandžias, atsakingas, nuolatinio tobulėjimo siekiančias ir ateities pokyčiams pasirengusias asmenybes, kaip mokyklą paversti gyvu organizmu, kuriame patiriamas prasmingas, įkvepiantis, atradimų kupinas mokymasis ir vyksta geranoriškas bendradarbiavimas? Svarstyta, kaip tikslingai panaudoti gausėjančią intelektinės ir technologinės bazės pasiūlą, kodėl šiuolaikinė mokykla turi nuolat keistis ir „save išrasti“? Galų gale, kokia turėtų būti mokykla, kad jį būtų Gera Mokykla?

Parodoje veikė „Atradimų laboratorijos“, kurios kvietė pasinerti į kūrybinę tiriamąją veiklą. Smalsūs ir žingeidūs mūsų mokiniai ir mokytojai atliko įvairius gamtos mokslų eksperimentus, suprato, ką slepia oranžinė morkos spalva, iš naujo atrado inžineriją ir mechatroniką, praktiškai išbandė virtualios realybės kūrimo galimybes ir kt. Kadangi parodoje buvo 8 laboratorijos, tad širdžiai mielą užsiėmimą atrado kiekvienas. Įdomios ir naudingos medžiagos surado patirtimi besidalijančių valstybinių švietimo centrų, verslo įmonių, nevyriausybinių organizacijų stenduose, organizuotuose mokymuose, konsultacijose.

Refleksijos progimnazijoje metu mokiniai sakė, jog jiems labai patiko veikla „Stebėk, tyrinėk, atrask“ laboratorijoje.  ,,Stebėjome įdomius eksperimentus – kaip sukurti lietaus debesis, tirštą rūką, išgauti didžiulį sauso ledo muilo burbulą, išsiaiškinti, kodėl balionas, padėtas ant lapo su daug smeigtukų, nesprogsta, kaip vanduo palenda po kolba. Mokėmės pieštukais pradurti pilną maišelį vandens taip, kad vanduo neištekėtų, įsitikinome, jog atmosferos slėgis tikrai egzistuoja. Šios tiriamosios veiklos paskatino dar labiau domėtis supančia aplinka, stebėti, tyrinėti ir atrasti sau naujus, nežinomus, bet naudingus ir įdomius dalykus”, – patirtimi dalijosi mokiniai. Taip pat jie akcentavo ir didžiavosi, kad parodoje, apžiūrinėdami mokyklų įrangą, technologijų priemones, jautėsi daug žinantys, turintys patirties, nes, anot mokinių, „mūsų progimnazijos edukacinėje laboratorijoje mes jau beveik metus mokomės dirbti su robotais, 3D projektoriumi, naudojame daugiafunkcines staklytes, o pamokose naudojamės interaktyviomis lentomis“. Tačiau mokiniai buvo žingeidūs, smalsūs ir nepraleido pro akis naujų vadovėlių, interaktyvių mokymosi įrankių, kurie, jų manymu, dar labiau praturtintų mūsų turimų priemonių bazę. Paskatinti naujovių ir atradimų, mokiniai ,,kvietė” mokytojus kartu eksperimentuoti, mokytis tiriant, dar plačiau taikant inovatyvias technologijas. Tokių idėjų kupini į refleksiją rinkosi ir mokytojai. Jie, savo ruožtu, dalijosi mintimis apie mokymo naujoves, demonstruotas alternatyvias ir tradicines ugdymo metodikas ir ugdymo priemones, pristatytus naujus ugdymo projektus.  Kalbant apie mokyklų įrangą, mokytojai sakė, jog didelės nuostabos nebuvo, nes nemažai dalykų, kurie buvo parodoje, yra mūsų progimnazijoje. Nepaisant to, jog mokytojai jau dirba inovatyviai, sėkmingai naudojasi interaktyvaus mokymo ir mokymosi galimybėmis, parsivežė daugybę naujų idėjų, kurių viena tuoj pat imta įgyvendinti – ruošiamasi tradicinį skambutį pakeisti muzikiniu automatiniu skambučiu.

Tikimės, jog pasitikėjimas, ryžtas, entuziazmas veikti drąsiai, tęsti pradėtus darbus ir imtis naujausių kūrybiškų ir netikėtų iniciatyvų, bus svarus indėlis į progresyvios, kuriančios, atsakingos ir klestinčios Geros progimnazijos kūrimą.

2024 m. balandžio mėn.