Archive for gegužės 12th, 2014
Gegužės 5-9 d. Kalbų ir socialinių mokslų metodinė grupė organizavo metodinę savaitę, skirtą Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Tai buvo ne tik smagiai praleistas laikas, nes mokinius kvietė viktorinos, varžytuvės, konkursai, ekskursijos ir kt., bet ir naujų sėkmingo mokymo(-si) metodų ir mokinius motyvuojančių būdų, darbo kitaip ieškojimas.
Ruošiantis renginiams, išleistas stendas – kvietimas, bylojantis apie ilgus ir sunkius spaudos draudimo lotyniškais rašmenimis metus, bei kviečiantis leisti į gyvenimą Žodį – sveiką, skambų, laisvą ir šviesų, nešantį žinias ir puoselėjantį kultūrą, perduodantį taikaus bendravimo jausmą ir toleranciją.
Gegužės 5 d.
Savaitės renginiai prasidėjo ,,Dailyraščio karaliaus“ rinkimu. Visi mokiniai ir mokytojai buvo kviečiami pademonstruoti kruopštumą, atidumą, originalumą dailiojo rašto konkurse. Organizatoriai sulaukė labai daug darbų, todėl atrinkti laimėtojus buvo sunku. Kriterijai, nulėmę pergalę – teksto aiškumas, tolygumas, darbo estetika, atidumas, taisyklingumas. Įvertinimų sulaukė ir ,,Dailyraščio karaliaus“ titulą pelnė šie mokiniai: D.Papukaitė (6a kl.), A.Gaidys (6b), V,Uzielaitė (6c), A.Matukaitė (6d), V.Michnevič (6r), V.Pavlova (7r), K.Los (8a), V.Mirončuk (8b), V.Shyrko (10), D.Kožokar (11) ir pradinių klasių mokytoja – R.Juškienė. Manome, kad dailios rašysenos gebėjimus mokiniai ir toliau tobulins. Linkime jiems sėkmės!
,,Laisvę spaudai“ – tai tema dar vieno šią dieną vesto konkurso – viktorinos. Istorijos mokytojos R.Skripskaitė Li ir R.Petronienė bei lietuvių kalbos mokytoja M.Krasovskaja viktorinoje dalyvauti kvietė 6-ų klasių mokinius. Visos komandos, o jų buvo net penkios, rungėsi tarpusavyje atsakinėdamos į klausimus, atlikdamos įvairias kitokias užduotis. Varžydamiesi, o tuo pačiu ir bendradarbiaudami, mokiniai pasitikrino senąsias žinias ir įgijo naujų. Greičiausios ir sumaniausios viktorinoje buvo 6d ir 6c kl. komandos.
Gegužės 6d.
Truputis jaudulio ir labai daug pastangų ir pirmasis žingsnis žengtas! Taip galima pasakyti apie 6a kl. mergaičių I.Lipnickaitės, M.Burkauskaitės, sesučių T. ir N. Petrovų edukacines pamokėles mokyklos muziejuje. Mergaitės kartu su istorijos mokytoja R.Skripskaite Li, talkinant muziejaus vadovei L.Semaško, vedė įdomias pamokas, kurias pavadino ,,Iš praeities lobynų“. Pradinių klasių mokiniai, kuriems ir organizavo pamokas – ekskursijas jaunosios gidės, džiaugėsi naudingai ir, svarbiausia, įdomiai praleistu laiku.
Konkursas – ,,Raštingiausias penktokas“. Visos trys 5 – os klasės kartu su lietuvių kalbos mokytoja A.Kurpiene nusprendė išrinkti patį raštingiausią penktos klasės mokinį. Susikaupę, atsakingai mokinukai sėdo rašyti ir jiems pavyko – raštingiausiu penktoku, tiksliau penktoke, tapo L.Čugunovaitė, 5b klasės mokinė!
Antradienį vyko ir gimtosios kalbos varžytuvės ,,Kalba gimtoji lūposna įdėta“. Kalbos įgūdžius ir kūrybinius gebėjimus demonstravo 7 – 8 klasių komandos. Įdomios užduotys aktyvino mokinių mąstymą, plėtė ir turtino žodyną, mokė bendravimo, o darbas komandoje ir lietuvių kalbos mokytojų I.Stuglienės ir A.Slabodaitės-Stefanskajos bei sirgalių padrąsinimai stiprino pasitikėjimą savo jėgomis, skatino teigiamas emocijas. Varžytuvių nugalėtoja tapo 7l klasės komanda.
Gegužės 7d.
Minėdami Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną 6r, 7r, 10 kl. mokiniai ir rusų kalbos mokytojos F.Naidionova ir A.Manačina lankėsi spaustuvėje ,,Firidas“. Nuolat tobulėjančios ir moderniausias technologijas diegiančios UAB „Firidas“ darbuotojai supažindino mokinius su įmonės veikla spaudos srityje.
Kiek pastangų, žinių ir netgi drąsos pareikalavo mokytojos S.Pavlovič organizuota tarpklasinė anglų k. viktorina „ENJOY ENGLISH“! Renginyje dalyvavo penkios 6-ų kl. komandos. Jos turėjo paruošti prisistatymą, sugalvoti komandos pavadinimą, atsakinėti į klausimus ir atlikti kitas įvairiausias užduotis. Kadangi buvo ir vertinimo komisija, tai, be abejo, komandos varžėsi dėl prizų. Pirmą vietą viktorinoje laimėjo 6d kl. komanda, tačiau nenusiminė ir kitos, nes taip pat buvo apdovanotos diplomais ir padėkos raštais.
,,Įdomu ir naudinga“, – teigė 9-11 kl. mokiniai, kalbėdami apie trečiadienį vykusią konferenciją, kurioje savo pranešimus skaitė dvyliktokai. Visi susirinkusieji kartu su lietuvių kalbos mokytojomis I.Stugliene ir A.Kurpiene klausėsi mokinių pranešimų apie pilietiškumą skirtingų laikotarpių lietuvių literatūroje, tautiškumą, romano žanro tradicijas ir kt. Mokiniai nebuvo vien tik pasyvūs klausytojai, jie uždavinėjo klausimus, diskutavo.
Gegužės 8 d.
Mokyklos aktų salėje įvyko baigiamasis Kalbų ir socialinių mokslų metodinės savaitės renginys, skirtas 110 Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos metinėms. Po skambių mokinių skaitomų Just. Marcinkevičiaus žodžių apie kalbą, istorijos mokytoja R.Petronienė susirinkusiems 5-12 kl. mokiniams ir mokytojams priminė ilgus ir sunkius spaudos draudimo laikus ir tautos ryžtą einant laisvės keliu. Vėliau metodinės grupės pirmininkė I. Stuglienė apibendrino visos savaitės veiklą, skelbė konkursų, viktorinų, varžytuvių nugalėtojus, kuriems diplomus ir padėkas įteikė mokyklos direktorius J.Semaško, direktoriaus pavaduotojos ugdymui L.Archipova bei V.Montrimienė ir visiems staigmena tapę svečiai – italas Federiko ir Ana, viešnia iš Sankt Peterburgo. Buvo matyti, jog mokiniai džiaugėsi rezultatais ir buvo pasiryžę mylėti ir puoselėti savo kalbą, gerbti tautos istoriją.
Gegužės 9 d.
Metodinės grupės nariai rinkosi į savaitės veiklų aptarimą. Buvo kalbama apie tai, kaip visos savaitės metu įgytą gerąją patirtį panaudoti ugdymo procese, kaip aiškiau ir patogiau parengti sukauptą metodinę medžiagą, kuri, manoma, būtų naudinga ir kolegoms.
Taigi Kalbų ir socialinių mokslų metodinė savaitė – kūrybingumo, iniciatyvumo, veiklos kitaip savaitė – prabėgo greitai, tačiau tikimės, kad įspūdžiai, geros emocijos, įgytos žinios praturtino kiekvieną mokinį. O mes, kalbų ir istorijos mokytojos, įsitikinome: mūsų mokykloje tikrai yra šaunių, gabių, talentingų mokinių.
Kalbų ir socialinių mokslų metodinės grupės pirmininkė
Irena Stuglienė