Archive for lapkričio 22nd, 2017
Lapkričio 14 d. Švenčionių progimnazijoje 7–8 klasių mokiniai susitiko su žurnalistu, dokumentinių-istorinių filmų kūrėju Rimu Bružu. Paskaita-seminaras „Istorijos perimetrai“ buvo skirtas atkurtos Lietuvos 100-mečiui paminėti. Svečias pasakojo apie sudėtingą mūsų valstybės kūrimosi laikotarpį, kai formavosi Lietuvos Respublikos sienos (1918–1939 m.): istorinės sostinės Vilniaus ir Vilniaus krašto praradimas, Palangos ir Šventosios prijungimas, Klaipėdos uosto ir krašto iškovojimas Lietuvai. Šie istoriniai įvykiai atksleidžia jaunos valstybės ryžtą kovoti už išlikimą, už teisę būti, nepaisant sudėtingų ir dažnai nepalankių aplinkybių. Susitikimo pradžioje parodytos nuotraukos, liudijančios apie baisius įvykius Ukrainoje, atskleidė tai, jog deklaracijos valstybių nesukuria, jos iškyla ir išlieka atsidavusių, jų labui ir bendram tikslui dirbančių žmonių dėka.
Susitikimo pabaigoje, mokiniams uždavus klausimus, papasakojo apie savo profesiją: kodėl pasirinko režisūrą, žurnalistiką. Pasidalino mintimis apie meilę motociklams ir kaip jis gavo savo pirmąjį ,,ristūną”.
Buvo labai įdomu sužinoti tiek daug naujos informacijos ir pažvelgti į istorijos vingius kitu kampu. Įdomu pažinti savo krašto istoriją, prisiminti svarbiausius istorinius įvykius, permąstyti valstybės kelią ir įvertinti nuveiktus darbus, pažinti valstybės kūrėjus ir suprasti vykusius procesus, juos peržvelgiant atrasti tuos tvirtus saitus, siejančius kiekvieną lietuvį su savo valstybe, skiepyti meilę ir pagarbą šalies istorijai
Smiltė Urbonaitė, Dovydas Čepas, 7c klasė
Trečiadienio rytą, lapkričio 15 d., gausus būrys mokinių iš 6A, 6C, 6B ir 8R klasių, lydimi klasės auklėtojos Lilijos Rutkovskajos, Oksanos Gončarovos, istorijos mokytojos Renės Petronienės bei 6C klasės tėvų atstovės Ingos Kaušinienės vyko į pažintinė ekskursiją Vilniuje. Pirmiausia visi kartu apsilankėme Iliuzijų muziejuje, kuriame išklausę instruktažą ėjome apžiūrėti visų kambarių. Veidrodžių kambarys, Disko kambarys, Apverstas butas, Iliuzijų kambarys – visi jie buvo įspūdingi. Nusifotografavę ir pilni įspūdžių ėjome į Lietuvos Nacionalinį muziejų. Čia mes dirbome grupelėse, o kiekviena grupė gavo skirtingas temas. Ekspozicijoje pasinėrėm į didingą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikotarpį, mums papasakojo apie didįjį Žalgirio mūšį, apžiūrėjome Žalgirio mūšio schemą. Taip pat galėjome pasimatuoti riterio šalmus ir palaikyti kalaviją. Nacionalinių kostiumų ekspozicijoje turėjom galimybę pamatyti visų penkių etnografinių regionų – Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos – valstiečių tradicinius šventadieninius drabužius.
Labai dėkojame auklėtojoms, istorijos mokytojai ir lydinčiai mamai už šaunią ekskursiją. Muziejuje praleistas laikas primena apie Lietuvos istorijos gražius puslapius. Gautas žinias galėsime panaudoti pamokų metų.
Aušrinė Labogaitė, 6C klasės seniūnė