Bendruomenės diena 2019
Karjeros diena 2019
Bendruomenės diena 2018
Bendruomenės diena 2017
Bendruomenės diena 2016
Karjeros diena 2016
Karjeros diena 2014
Padėkos diena 2014m.
Padėkos dienos šventė
Archyvai

Archive for spalio, 2017

 

                Progimnazijoje labai didelis dėmesys skiriamas mokinių ugdymui karjerai. Ugdymo karjerai pamokų metu su mokytoja Liudmila Semaško kalbam apie įvairias profesijas,  rajone veikiančias įmones ir galimybes kurti verslą ir kt. Tai ir paskatino mūsų klasę kartu su klasės auklėtoja Lilija Rutkovskaja  apsilankyti žuvininkystės tarnybos Žeimenos poskyryje, kuris yra Pabradės seniūnijoje, Meškerinės kaime. Pažintinės ekskursijos į žuvų pasaulį metu supratome, jog dėl žmogaus veiklos, dėl klimato kaitos mūsų artimiausioje aplinkoje, gamtoje, vandenyse stebima daug žymių pokyčių, kuriuos reikia kontroliuoti, stabdyti, keisti. Žuvininkystės tarnyba, pasitelkdama mokslą ir inovacijas, rūpinasi, kad Lietuvos vandens telkiniai išliktų pilnaverčiai, turtingi įvairiausių žuvų ne tik šiandien, bet ir rytoj. Žuvininkystės tarnybos vaidmuo yra itin svarbus.

              Išvykos metu specialistai mus pakvietė į Žuvivaisos cechą – (tai žuvų veisimas, paauginimas bei jų perkėlimas iš vienų žuvininkystės vandens telkinių į kitus, taip pat reproduktorių gaudymas ir laikymas žuvų išteklių atkūrimo, palaikymo, gausinimo tikslais), kuriame mums pravėrė mokslo apie žuvų biologijos langelį, papasakojo, kaip veisiamos ir auginamos lašišos ir kiršliai, kaip auga žuvys uždarosios vandens apytakos sistemos sąlygomis, paaiškino, kokiu pašaru jas maitina (ir leido pamaitinti) , papasakojo kokių žinių reikia turėti dirbant tokį darbą, kiek darbuotojų dirba, kokios perspektyvos ir galimybės.

 

                                                               Edilija Činčikaitė, 6A klasė

 

     Šių mokslo metų spalio mėnuo progimnazijos bendruomenei, o ypač mokiniams buvo ypatingas – vyko Švenčionių progimnazijos mokinių prezidento rinkimai. Šie rinkimai, galima sakyti, buvo itin sėkmingi. Jie mums – pilietiškumo ir atsakomybės už savo progimnaziją mokykla.

     Į mokinių prezidendo postą kandidatavo net 5 kandidatai: Rokas Petrovičius, 6a klasė, Aušrinė Labogaitė, 6c klasė, Mantas Palažija, 7c klasė, Akvilė Balinskytė, 6b klasė, Smiltė Urbonaitė, 7c klasė. Visi kandidatai prieš pradėdami agitacinę veiklą susipažino su mokinių prezidento rinkimų nuostatais, buvo sudaryta rinkimų organizavimo grupė bei rinkimų komisija. Ir tada šaunioji penkeriukė kibo į darbus. Kabino plakatus (dydžiu bei spalvomis jie nenusileido vienas kitam), pasitikėdami savo suburtos komandos jėga naudojosi progimnazijoje esančio mikrofono privalumais, lankėsi klasėse ir aktyviai bei įtaigiai skelbė savo tikslus bei pažadus, kuriuos jie stengtųsi įgyvendinti tapę mokinių prezidentu.

     Aktyvūs buvo ir rinkėjai – studijavo agitacinių plakatų turinį, dalyvavo diskusijose. Nemažai dėmesio susilaukė kandidato Roko Petrovičiaus komandos plakatai, kurie pirmieji puikavosi progimnazijos koridoriuose. Visi kandidatų plakatai dvelkė nuoširdumu ir išradingumu. Agitacinės savaitės metu surengti debatai sulaukė gausaus mokinių tarybos narių ir klasių seniūnų susidomėjimo. Per debatus, vykusius spalio 23 dieną, visi kandidatai turėjo galimybę prisistatyti ir papasakoti apie savo, kaip būsimo mokinių prezidento, veiklos planą. Taip pat jie atsakinėjo į rinkėjų klausimus. Nemažai buvo pateikta klausimų, susijusių su mokymosi rezultatais ir gebėjimu suderinti mokslus su atsakingomis mokinių prezidento pareigomis, renginių organizavimu, progimnazijoje iškilusių problemų sprendimu. Nors kandidatai ir labai jaudinosi, tačiau debatai padėjo mokiniams apsispręsti, kuris iš visų penkių labiausiai geba atstovauti jų interesams. Praūžus debatams ir pasibaigus agitacinei savaitei, kandidatams rinkimų dieną, spalio 26-ąją, buvo uždrausta bet kokia agitacinė veikla, nes to reikalavo rinkimų reglamentas.  Tad viskas jau buvo rinkėjų rankose.

     Atėjo svarbiausioji – spalio 26 diena, kai progimnazistai turėjo teisę balsuoti už savo favoritą. Rimtai ir atsakingai jie vienas po kito metė į balsadėžę balsavimo biuletenį su pažymėta vieno iš penkių kandidatų pavarde. Balsavo mokiniai taip aktyviai, kad buvo pasiektas rekordas –savo nuomonę išreiškė net 240 progimnazijos mokinių iš 276! Sugadinti tik 7 biuleteniai. Visa tai parodo atsakingą mokinių ir juos ugdančių mokytojų be klasių auklėtojų požiūrį į rinkimus bei patį balsavimą, norą išsirinkti tinkamą atstovą.

     Rinkimų komisijai suskaičiavus balsus paaiškėjo, jog Švenčionių progimnazijos mokinių prezidentu išrinktas 6a klasės mokinys Rokas Petrovičius. Jis surinko 154 rinkėjų balsus.

    Visi šie rinkimai nebūtų praėję sklandžiai be rinkimų organizavimo grupės, kuriai pirmininkavo progimnazijos direktorius Jurij Semaško, o veiklą koordinavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vijolė Montrimienė. Daug dirbo ir grupės nariai: direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Stuglienė, bibliotekininkė Nijolė Dabrienė, rinkimų komisijos pirmininkė Kornelija Gučaitė, sekretorė Karina Adamovičiūtė ir komisijos nariai: Greta Lipinskaitė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vijolė Montrimienė ir bibliotekininkė Nijolė Dabrienė. Kruopščiai parengti balsavimo biuleteniai, rinkėjų sąrašai bei rinkimų patalpa.

     Spalio 27 d. visi mokiniai ir mokytojai susirinko į jaukią progimnazijos aktų salę, kurioje vyko naujojo mokinių prezidento Roko Petrovičiaus inauguracija. Pirmiausia progimnazijos direktorius padėkojo buvusiam mokinių prezidentui Natui Burokui už progimnazijos vardo garsinimą, vertybių puoselėjimą bei atstovavimą mokinių interesams atliekant progimnazijos mokinių prezidento pareigas. Paskui Natas perdavė garbingų ir atsakingų pareigų simbolį Rokui ir palinkėjo sėkmės. Naujasis mokinių prezidentas už palaikymą dėkojo mokiniams, administracijai, klasės auklėtojai bei visiems mokytojams. Padrąsinantis progimnazijos direktoriaus žodis bei sveikinimas, klasės draugų palinkėjimai nuteikė Roką dirbti sąžiningai, dorai, kūrybingai, ginti mokinių teises, spręsti progimnazijoje iškilusias problemas, eiti teisingu keliu.

 

     Sveikiname naujai išrinktą Švenčionių progimnazijos mokinių prezidentą!

     Rokai, žinok, jog mes ne tik lauksime tavo sumanymų ir gerų veiklos rezultatų, bet ir tau padėsime –„VISI UŽ ROKĄ, ROKAS UŽ VISUS“!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vijolė Montrimienė

 

     Spalio 19 d. 5b ir 6b klasių mokiniai, šių klasių auklėtojos, mokytojo padejėja Andžela ir dvi mamytės Rosita Balkevičienė ir Edita Krinickaitė vyko į dviejų dalių ekskursiją. Pirmoji dalis buvo susijusi su karjeros ugdymu, o antroji su Lietuvos praeitimi. Kelionės tikslas – susipažinti su pievagrybių apdirbimo ir gaminimo tecnnologija ir aplankyti pirmąją Lietuvos sostinę Kernavę.

     Išvyka pradėjome nuo UAB „Baltic Champs“ pievagrybių auginimo fabriko Širvintose.  Apsilankę Širvintų pievagrybių auginimo fabrike, sužinojome, kad UAB „Baltic Champs“ kompanijos ir verslo užuomazgos prasidėjo nuo 1994–1997 m. Toliau vyko intensyvi grybų auginimo verslo plėtra, o jau nuo 2002 m. kompanija tapo didžiausia grybų augintoja Baltijos valstybėse ir vienintele grybienos auginimo terpėje gamintoja Baltijos šalyse. Beje, „Baltic Champignons“ kompanija 2010 m. buvo apdovanota Lietuvos metų gaminio aukso medaliu.

     Fabrike dirba įvairių specialybių darbuotojai: technologai, skynėjai, fasuotojai, svėrėjai. Auginami rudieji bei baltieji pievagrybiai. Didžiąją dalį savo produkcijos bendrovė realizuoja Pabaltijo ir Skandinavijos rinkose, eksportuoja į Rusiją

     Stebėdami pievagrybių augimo kameras, skynėjų, svėrėjų, fasuotojų darbą ir klausydami technologo pasakojimo apie pievagrybių auginimą, laikymą, priežiūrą, skynimą, mokiniai sužinojo, kaip auginami grybai ir kiek kruopštumo reikia dirbant šį darbą. Buvo suteikta galimybė paragauti skynėjų duonos ir buvo leista prisiskinti po indelį pievagrybių.

     Po to apsilankėme šios įmonės konservavimo cechuose. Mokiniai stebėjo pievagrybių konservavimo procesą. Dar švieži jie buvo paruošti ir supakuoti į pakuotę, kuri išlaiko puikų pievagrybių skonį.

     Antroji ekskursijos dalis susijusi su mūsų šalies istorija.  Kernavėje mokiniai apsilankė Archeologijos ir istorijos muziejuje. Čia jie susipažino su Kernavės miesto istorija nuo akmens amžiaus iki XIV a.  Apsilankė penkiuose piliakalniuose bei rekonstruotoje gyvenvietėje.

     Nuoširdžiai dėkojame Nojaus mamytei Rositai Balkevičienei, suorganizavusiai pirmąją ekskursijos dalį – į UAB „Baltic Champs“ pievagrybių auginimo fabriką Širvintose.

 

Ernesta Li, 5b klasė, Indrė Bečelytė, 6b klasė

 

         Šių metų spalio 18 d. aštuntų klasių mokiniai, lydimi mokytojų Oksanos Gončarovos (biologijos, chemijos mokytoja metodininkė) ir Svetlanos Kostinos (biologijos vyresnioji mokytoja)  svečių teisėmis dalyvavo parodų rūmuose „LITEXPO“,  kuriuose vyko pirmosios Nacionalinės „Žaliosios olimpiados“ finalas ir aplinkosauginiai renginiai.  Mūsų progimnazistai turėjo galimybę stebėti 12 komandų kovą dėl kelionės į Vokietiją. Po įnirtingo finalo vyko konferencija  ,,Atliekų prevencija ir tvarkymas Lietuvoje“, skirta mokytojams, o tuo metu mokiniai galėjo susipažinti su eko menininkų veikla. Dirbtuvių erdvėje galėjome pamatyti, kaip iš atliekų, pasitelkiant kūrybiškumą,  gimsta netikėtai gražūs, originalūs daiktai ir galimybė juos vėl panaudoti. Labiausiai mums patiko demonstracija, kaip patiems iš sulūžusios riedlentės pasidaryti raktų pakabuką. „Mėnulio akmens dirbtuvės“ atskleidė, kaip iš antrinių žaliavų pagaminti muzikos instrumentą. Besidomintys robotika galėjo valdyti pačių  pagamintus robotus. Aktyviausi moksleiviai turėjo galimybę susikurti sirgalių atributiką. Parodos salės gale, dirbtuvėlėje, gaminome  dėžę iš panaudotų laikraščių ir popierių. Dirbtuvių erdvėje gavome daug įdėjų, kaip efektyviai ir įdomiai tvarkyti ar pakartotinai panaudoti atliekas mokyklos bei namų aplinkoje.

 

                             Dagnė Maslianikaitė, 8c klasė

 

 

      Spalio 16 d. 5C klasės mokiniai lankėsi progimnazijos muziejuje. Čia jie susipažino su daugybe senovinių namų apyvokos reikmenų. Sunku įsivaizduoti, jog šiandien kas nors iš mūsų turėtų tokių įdomių rakandų kaip gelda, senovinis laikrodis, lygintuvas, kuris būdavo įkaitinamas į vidų pribėrus karštų anglių, linų apdirbimo įrankiai ir kt. Ar buvo įdomu ir kokia iš to nauda? Štai ką mano patys vaikai: „Mums šie daiktai jau nebeaktualūs, kadangi mėgstame šiuolaikinį ir modernų gyvenimo būdą. Tačiau smagu, kad mūsų progimnazijos muziejus saugo šiuos daiktus ateinančioms kartoms. Tokiu būdu sužinome, kas buvo svarbu ir reikalinga mūsų protėviams, sužinome savo tautos istoriją“.

 Augustė Ivanova, 5C klasė

 

 

     Mūsų Švenčionių progimnazijos moksleiviai yra neabejingi ir aktyviai domisi šalies politiniu gyvenimu, vietos savivalda. Spalio 13 d. grupelė aštuntokų ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vijolė Montrimienė lankėsi Švenčionių rajono savivaldybėje, kur mokiniai turėjo galimybę pažinti savivaldybės gyvenimą iš arčiau.

     Mus maloniai pasitiko Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Inga Varnienė. Jos palydėti į posėdžių salę, klausėmės mero Rimanto Klipčiaus pasakojimo apie savivaldybės struktūrą ir jos veiklą.  Turėjome galimybę pasėdėti tarybos narių kėdėse ir užduoti mums rūpimus klausimus. Rajono savivaldybės administracijos skyrių vedėjai pristatė pagrindines skyrių funkcijas. Galėjome „pasimatuoti“ naujas profesijas ir trumpam įsijausti į skirtingus savivaldybės darbuotojų vaidmenis: mero, mero pavaduotojo, savivaldybės administracijos direktoriaus, skyrių vedėjų  ir tarybos narių. Galiausiai lankėmės ekskursijoje po savivaldybės pastatą.

      Neįprastai paminėję jaunimo savivaldos dieną grįžome namo pilni įspūdžių ir naujų žinių apie vietos savivaldą.

 

Dagnė Maslianikaitė, 8c klasė

 

 

        Mūsų progimnazijos bendruomenei susitikimai su žinomais  žmonėmis svarbūs ir įdomūs, nes, pasak mokinių, plečia akiratį, įkvepia, skatina tobulėti.  Spalio 10 d. aktų salėje vyko pats reikšmingiausias savaitės įvykis – susitikimas su mėgstamu TV laidų  vedėju, žurnalistu, populiariu rašytoju bei vertėju Andriumi Tapinu. Susitikime su šiuo įdomiu žmogumi dalyvavo 5-8 klasių progimnazistai, mokytojai bei administracijos atstovai. Tai buvo valandos trukmės renginys, kuris jo dalyviams neprailgo, o norėjosi jame pabūti dar ilgiau ir pasidžiaugti šmaikštaus,  charizmatiško,  intelektualaus svečio vizitu.

        Susitikimą A. Tapinas pradėjo su salėje susirinkusiais įsiamžinęs asmenukėje ir dėl to pelnęs jų simpatijas. Vėliau žinomas LRT  televizijos veidas pasidalijo paauglystės prisiminimais.  Pasirodo,  A. Tapinas ne tik vertė ,,Žiedų valdovą“, bet ir sportavo, buvo įkūręs radijo stotį, o už išdaigas ,,Auksinio proto“ vedėjas buvo sulaukęs ir nemalonių pasekmių.  A. Tapinas trumpai, bet įtaigiai papasakojo apie savo kūrybą.

        Žurnalistas,  vadindamas tai investicija į savo ateitį, dalijo jaunimui naudingus patarimus, kurie turėtų praversti siekiant karjeros: daugiau skaityti, mokytis užsienio kalbų, lavinti vaizduotę. ,,Už idėjas mokama daugiausia“, – teigė A. Tapinas ir pabrėžė, jog šiuolaikinėje visuomenėje nestandartiškai, kūrybiškai mąstantis, plataus akiračio žmogus yra vertinamas labiausiai.  Svečias negailėjo patarimų, kaip sėkmingai konkuruoti, išnaudoti globalizacijos teikiamas galimybes ir siekti užsibrėžtų tikslų. Žurnalisto nuomone, knygų skaitymas, saviugda, išsilavinimas  yra labai  svarbu kiekvienam žmogui, siekiančiam karjeros, norinčiam rasti vietą gyvenime. Ne sykį jis susirinkusiems akcentavo mintį, jog ,,tu tikrai gali pasiekti tai, ko trokšti.“

       Tapinas kalbėjo ir apie savanorystę. Pasak jo, žmogus yra be galo visuomeniškas, jis nėra savanaudis, todėl rūpinasi ne tik savo, bet ir visuomenės gerove. Tuo tarpu svarbi drąsa ir ambicija. ,,Todėl kiekvienas privalome kelti sau kuo aukštesnius tikslus ir neklausyti, ką sako aplinkiniai“, – pabrėžė svečias.

        Progimnazijos bendruomenę sužavėjo ne tik žurnalisto  charizma, bet ir įdomios įžvalgos. Andriaus Tapino mintys įkvėpė kurti ir atkakliai siekti savo tikslų. Svečiui už apsilankymą padėkojo  šeštos klasės mokinės ir įteikė gėlių bei progimnazijos suvenyrą.

Irena Stuglienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

      Rugsėjo 28 d. 7A ir 7B klasių mokiniai su mokytojomis Irena Čebruk ir Ona Jakubianec aplankė poeto Antano Baranausko išgarsintą Anykščių šilelį.

7A klasės mokinių mintys:

     ,,Mums labai patiko prie Puntuko akmens. Jis toks didelis ir gražus! Ne dažnai galima tokį pamatyti, nes akmuo – antras pagal dydį Lietuvoje. Ne veltui, pasak legendos, velnias norėjo šitą akmenį numesti ant Anykščių bažnyčios.‘‘

Lukas Blaževič, Dominykas Sakovič

     ,,O man labai patiko Lajų take, kuris  prasideda nuo kalvos, esančios netoli Puntuko akmens, ir, pamažu kildamas iki 21 metrų aukščio, vingiuoja palei medžių lajas. Tako pabaigoje pastatytas 34 metrų aukščio apžvalgos bokštas. Nuo bokšto viršūnės atsiveria vaizdas į Anykščių šilelį ir Šventosios upę. Taku keliaujantiems lankytojams įrengti informaciniai stendai, kuriuose aprašyta vietinė flora ir fauna. Buvo labai įdomu, todėl visiems patariu  nuvažiuoti ir pasivaikščioti  Lajų taku, kuris beprotiškai gražus rudenį. Nepaisant to, kad nulipti nuo bokšto buvo baisoka.“

  Dovydas Platov

     ,,Kaip reikia dirbti grupėje ir suteikti pagalbą vienas kitam, mes supratome Labirintų parke, kuriame pasiskirstę į grupeles ieškojome išėjimo iš skirtingų dydžių labirintų, iš  Tamsiojo kambario, kol galų gale nukeliavome į apverstą namą, kuriame pajutome traukos jėgą.“

 Eliotas Bartkevičius

     ,,O man labiausiai patiko rogučių trasoje.  Leisdamiesi linksmaisiais kalneliais pajutome naujas bei netikėtas emocijas.“

Gabija Bankauskaitė

      Kelionės pabaigoje aplankėme Laimės žiburį. Tai lietuvių literatūros klasiko Jono Biliūno kapas, ant kurio 1958 m. buvo pastatytas 14 metrų aukščio paminklas iš Anykščių apylinkės akmenų. Ant kalvos prisiminėme  jo ,,Brisiaus galą“, ,,Laimės žiburį“ ir nusprendėme  perskaityti daugiau šio įžymaus rašytojo kūrinių.“

Ugnė Ridikaitė, 7A klasė

  

 

        Tyrėjų naktis – išskirtinis renginys, kurio metu mokslininkai kviečia dalyvauti eksperimentuose, simuliacijose, paskaitose, diskusijose, parodose ir ekskursijose. Nors šių metų paskutinį rugsėjo penktadienį daugelis mokslo ir tyrimų laboratorijų atvėrė duris, kad pristatytų savo veiklą visuomenei, mes niekur nevykome, o nusprendėme su mokslu iš arčiau susipažinti savo progimnazijoje ir į svečius pasikvietėme Baltijos pažangių technologijų instituto mokslininką, doktorantą Vytautą Rafanavičių.

        Atvykęs svečias labai įdomiai papasakojo apie nanotechnologijas – taikomojo mokslo ir technologijų šaką, apimančią darbą su mažomis medžiagų dalelėmis – nanodalelėmis, matuojamomis nanometrais (viena milijardinė metro dalis) bei jų pritaikymą technologijose. Sužinojome, jog nanometras – itin smulkus matas. Tai viena milijardinė metro dalis, reiškianti 0,000 000 001 metrų arba vieną milijoninę milimetro dalį. Kitaip kalbant, vienas nanometras prieš obuolį atrodo taip pat kaip obuolys prieš Žemę.

         Mums sakė, jog prognozuojama, kad bus sukurti neįsivaizduojamai maži kompiuterių lustai ar mažytės mašinos, skirtos rasti ir pataisyti pažeistas arterijas mūsų kūnuose. Nanotechnologijos gali padaryti energiją švaresnę, pailginti mūsų gyvenimus ir patobulinti esamas technologijas. Ir jos jau atsiranda. Rinkoje jau yra daugiau nei 1000 produktų, naudojančių nanomedžiagas: daugelis kosmetikos priemonių, aliejiniai dažai, dantų pastos, kompiuterių procesoriai ir kt. 

         Bendraudami  su mokslininku sužinojome, jog tokios sudėtingos mokslo šakos atstovas dar turi laiko ir savo mėgstamam užsiėmimui – skraidymui.

         Taigi susitikimas su Vytautu Rafanavičiumi buvo labai įdomus. Ilgai prisiminsime šią pamoką apie mums dar mažai žinomas ir suprantamas mokslo galimybes, o ypač pamokos pabaigoje svečio pasakytą frazę, jog visko galima išmokti, nors kartais ir atrodo, kad to padaryti neįmanoma.

 

      Rugsėjo 26 d. – Europos kalbų diena. Ši šventė, mūsų progimnazijoje jau tapusi tradicija, minima kiekvienais metais. Europos kalbų dienos tikslas – informuoti visuomenę apie Europoje vartojamas kalbas, remti kultūrinę ir lingvistinę įvairovę bei skatinti kalbų mokytis visą gyvenimą.

     Šiais  metais progimnazijoje Europos kalbų dienai skirta veikla buvo neįprasta –mokiniai kartu su kalbų mokytojomis organizavo mobilią viktoriną.      Pertraukų metu mokinių grupelės, pasipuošusios įvairių Europos šalių atributika, koridoriuose pristatinėjo atitinkamą šalį, uždavinėjo klausimus, prašė atlikti įvairias užduotis, susijusias su Lietuva, Vokietija, Didžiąja Britanija, Rusija ir kt. Be abejo, kad geriausiems viktorinos dalyviams, visiems teisingai atsakiusiems į jiems pateiktus klausimus, buvo įteikti prizai.

      Per šeštą pamoką vykusi rusų kalbos viktorina „Norime mokytis rusų kalbos“, skirta šeštoms klasėms, buvo organizuota trim etapais, kurių metu mokiniams buvo pateikta po 5 klausimus. 6A, 6B, 6C klasių komandos per 5-7 minutes turėjo atsakyti į pateiktus klausimus, užrašyti atsakymus ir atiduoti vertinimo komisijai. 8R klasės mokiniai prisidėjo prie viktorinos organizavimo: aiškino užduotis, nežinomus žodžius, vertė juos iš rusų kalbos į gimtąją kalbą, konsultavo komandų darbo metu, apibendrino kiekvieną viktorinos etapą, skatino pritaikyti naujas žinias.

     Pertraukų metu 6A, 6B ir 6C klasių mokiniai deklamavo eilėraščius rusų kalba, taip pat išbandė savo sugebėjimus karaokės rungtyje.

    Vertinimo komisija pergalės laurus skyrė 6C klasei, kuri pasižymėjo ypač taisyklinga rusų kalba, kūrybiškumu, loginiu mąstymu.

     Viktorinos, skirtos Europos kalbų dienai, metu mokiniai ugdė gebėjimą dirbti komandoje, pagilino rusų kalbos žinias, praturtino užsienio kalbos žodyną ir tiesiog smagiai praleido laiką.

 

Rusų kalbos mokytoja

Ala Manačina

Rekvizitai

Švenčionių progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Lentupio g. 32,
LT-18126 Švenčionys
Tel. (8 387) 51 732
El.p. info@svprogimnazija.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 190505971

Pamokų laikas

Visomis savaitės dienomis, išskyrus trečiadienį
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.05-11.50  (20 min)
5. 12.10-12.55  (20 min)
6. 13.15-14.00 (5 min)
7. 14.05-14.50  (5 min)
8. 14.55-15.40

Trečiadieniais
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.30-12.15  (45 min)
5. 12.35-13.20  (20 min)
6. 13.40-14.25 (5 min)
7. 14.30-15.15  (5 min)

Tvarkaraščiai

Pamokų tvarkaraštis I pusm.

Neformaliojo švietimo tvarkaraštis
Mokyklinių autobusų tvarkaraštis

Valgiaraščiai

Mokamas maitinimas

Nemokamas maitinimas

Nuorodos

Naudinga informacija:

Olweus(OPKUS)

Dienynas

Elektroninis pažymėjimas

 

Vaikų linija

Tėvų linija

Perspėjimas ir informavimas

Informacinė sistema

Švietimo naujovės

Rajono aktualijos

2017 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgs   Lap »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031