Bendruomenės diena 2019
Karjeros diena 2019
Bendruomenės diena 2018
Bendruomenės diena 2017
Bendruomenės diena 2016
Karjeros diena 2016
Karjeros diena 2014
Padėkos diena 2014m.
Padėkos dienos šventė
Archyvai

Archive for lapkričio, 2018

Iš parodos ,,Mokykla 2018“ sugrįžus

 

Kaip atrodys mūsų kasdienybė po 5, 10 ar 15 metų? Kokių įgūdžių ir gebėjimų mums reikės? Švietimo ekspertai sako, kad ateityje bus labai svarbu gebėti savarankiškai mąstyti, telktis, būti empatiškais ir pilietiškais. Būti tokiais ir ugdytis šiuos gebėjimus mes stengiamės jau dabar, nes tik nuo mūsų pačių priklauso, ar mokykloje gera, ar svarbus kiekvienas jos bendruomenės narys.

Lapkričio 23–24 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ jau aštuntą kartą vyko respublikinė švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2018“. Parodoje, kurios pagrindinė tema ir buvo Ateities Mokykla, lankėsi ir Švenčionių progimnazijos mokinių ir mokytojų grupės. Net dvi dienas švietimo idėjų mugėje mūsų progimnazijos inovacijoms neabejinga komanda domėjosi, kaip gi galėtų atrodyti ta ateities mokykla, kurioje visi dirba ir mokosi su džiaugsmu, kokio pokyčio reikia labiausiai, kad kiekvienas mokinys pajustų mokymosi džiaugsmą ir prasmingumą.

Pirmąją šio įkvepiančio renginio dieną daug aktualių erdvių, kontaktų ir veiklų surado progimnazijos mokinių grupė, į parodą nuvykusi kartu su progimnazijos direktoriumi Jurij Semaško, ugdymo karjerai mokytoja Liudmila Semaško ir klasių auklėtojų metodinės grupės pirmininke, mokytoja Lilija Rutkovskaja. Be abejo, nuvykę į parodą, kiekvienas jų turėjo ką veikti. Vieni domėjosi naujausiomis technologijomis, kiti daug įdomybių atrado Atradimų laboratorijose, puikiai leido laiką išbandydami virtualios realybės akinius, interaktyvią žaidimų aikštę ir kt., treti bendravo su veiklą parodoje pristatančiais mokyklų, įvairių įmonių, centrų atstovais ir kaupė informaciją apie tai, ką galėtume įgyvendinti progimnazijoje. Daug įspūdžių patyrė naujose erdvėse – Galimybių zonoje ir Profesijų galerijoje.

                      Mokytojų grupė, kuri parodoje dalyvavo šeštadienį, domėjosi gyvai ir interaktyviai pristatomomis ugdymo(si) metodikomis, paslaugomis švietimui, demonstruojamomis naujausiomis mokymo(si) priemonėmis ir technologijomis, kartu su kitų mokyklų kolegomis aptarinėjo mokyklose realiai veikiančius pavyzdžius bei sėkmės istorijas.

Sugrįžus iš parodos, buvo organizuotas renginio aptarimas. Savo mintimis, idėjomis ir siūlymais dalijosi visi – mokiniai, dalyvavę parodoje, mokinių taryba, mokytojai, administracija. Refleksijos progimnazijoje metu mokiniai neslėpė pasididžiavimo, jog pirmasis įspūdis apžiūrėjus parodą buvo „mes jau beveik viską turim progimnazijoje“. Vėliau, pasak jų, atsirado ir naujovių. Ypač įdomu buvo pasitikrinti žinias interaktyvioje žaidimų aikštelėje, patiko patyrimu grįstos veiklos Atradimų laboratorijose, Galimybių zonoje. Grupelė mokinių netgi parsivežė Vilniaus Žemynos progimnazijos padėkas už aktyviąsias veiklas gamtamokslinės virtuvės laboratorijoje „Pojūčių ekspertai“. Pokalbis su mokiniais atskleidė, jog jie buvo žingeidūs, smalsūs ir vyko į parodą turėdami aiškų tikslą – parsivežti idėjų, kurios būtų naudingos mūsų visų kuriamai moderniai progimnazijai. „Labai patiko įvairios jutumo ir uoslės tikrinimo veiklos, kurias mes progimnazijoje taip pat atliekam, tik truputį kitaip“, „susidomėjau pieštukais, kurie gali išaugti į augalus“, eilinį kartą sužavėjo virtualūs akiniai. Su jais pasijutau iš tikrųjų dalyvaujantis matytuose įvykiuose“, „džiaugiuosi, kad buvau tikras pojūčių ekspertas“, – kalbėjo mokiniai. Mokytojai dalijosi mintimis apie parodoje demonstruotas įvairias ugdymo priemones, įrangą, formaliojo ir neformaliojo švietimo programas, siūlomas paslaugas mokykloms, mokytojams ir mokiniams. Paaiškėjo, jog vieni jau pasiruošę įgytą patirtį pritaikyti pamokose, kiti dega noru dalintis savo turima patirtimi panašaus pobūdžio renginiuose, o treti – netgi megzti bendradarbiavimo ryšius su užsienio švietimo institucijomis. Visos pastebėtos naujienos, pasiūlytos idėjos buvo aptartos, svarstyta, kurios iš jų būtų naudingos progimnazijos bendruomenei.

Taigi kalbant apie Ateities mokyklą norisi pasakyti, kad ji kuriama čia ir dabar. Argi tie mokiniai, kurie svarsto apie švietimo aktualijas ir  drąsiai bei užtikrintai kalba apie tai, kokias idėjas dar galima būtų įgyvendinti, kad  kiekvienas pajustų mokymosi džiaugsmą ir prasmingumą, nėra Ateities mokyklos ženklas? Argi  mokytojo, kuris yra aktyvus, mokosi, diskutuoja, dalijasi gerąja patirtimi, žinias ir įgytą patirtį pritaiko praktikoje atsižvelgdamas į  mokinių gebėjimus ir poreikius, negalime vadinti kūrybišku ir profesionaliu ,,mokymo(si) dizaineriu“, apie kurį kalbama Ateities mokykloje? Būtent taip ir kuriama Švenčionių progimnazijos Ateities mokykla.

 

Irena Stuglienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

Susitikimas su Europos Parlamento nariu

Lapkričio 26 d. progimnazija sulaukė svečių – į susitikimą su mokiniais atvyko diplomatas, Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius.  Svečias dalykiškai ir profesionaliai, šmaikščiai ir vaizdžiai papasakojo apie savo kasdieninį darbą Europos Parlamente, apie jo struktūrą, veiklą, funkcijas, atsakomybę bei mūsų šaliai atstovaujančių parlamentarų darbą. Po įdomios ir naudingos paskaitos apie Europos Parlamentą, mokiniai domėjosi svečio laisvalaikiu, klausė, kaip įmanoma suderinti tiek įvairių veiklų. Europarlamentaras Petras Auštrevičius noriai pasakojo apie save ir savo veiklą, dalijo patarimus, o susitikimo pabaigoje aktyviausiems ir daugiausiai žinojusiems apie Europos Sąjungą įteikė knygutes, kuriose mokiniai ras dar daugiau informacijos apie EP,  progimnazijos direktoriui – knygą, kuri bus progimnazijos bibliotekoje.

Po susitikimo aktų salėje, progimnazijos direktorius svečiams papasakojo apie progimnazijos tikslus, visi kartu apsilankė Edukacinėje bei Kalbų laboratorijose, Virtualioje klasėje, informacinių technologijų kabinete, sporto salėje, pabendravo su mokiniais, mokytojais. 

Smagu, kad Europos Parlamento narys atvyko į mūsų progimnaziją, nuoširdžiai bendravo, skatino diskusijai. Turiningas, informatyvus, o taip pat labai šiltas ir nuoširdus susitikimas leido pajusti, jog esame vieningosios Europos dalis.

Irena Stuglienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Įdomi pažintinė išvyka į Etnokosmologijos muziejų

Lapkričio 22 d.  mes, 8a klasės mokiniai, dalyvavome edukaciniame užsiėmime ,,Etnokosmologija – ryšiai su kosminiu pasauliu“ Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje.   Užsiėmimą pradėjome nuo Lietuvos mokslo šimtmečiui skirtos parodos, kurioje sužinojome Lietuvių kilmės mokslininkų, tyrinėjusių kosmosą ir dirbusių NASA centre pavardes. Daugiau kaip šimtas lietuvių kilmės mokslininkų ir inžinierių yra įtraukti į NASA kosmoso veiklas ir kosmoso misijas. Muziejaus gidas papasakojo apie kosmonautus, kurie garsino Lietuvą. Tai Aleksej Jelisejev, lietuviško kraujo turintis JAV astronautas Karolas  ,,Bo“ Bobko, Rimantas Stankevičius. Įdomu buvo sužinoti daugiau informacijos apie Lietuvą kaip kosminę valstybę, apie lietuviškus dirbtinius Žemės palydovus, apie jų tyrimus.

Ekskursijos metų pamatėme  pačių įvairiausių Visatos vaizdų, nuo išryškinančių mūsų planetos unikalumą, iki tolimiausių galaktikų. Kalbėjome apie Mėnulį, pakartojome fizikos dėsnius, skaičiavome savo kūno svorį Mėnulyje, atsakinėjome į klausimus. Be abejo, nepamiršome ir matematikos., nes ekskursijos vadovas papasakojo apie žmonijos ryšius su Kosminiu pasauliu (senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai). Sužinojome, kad ilgio vienetą metru pirmasis pavadino Vilniuje kurį laiką gyvenęs italų fizikas ir mechanikas Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Jono Kazimiero  sekretorius Titas Livijus Buratinis.

Apžiūrėję ekspozicijas pakilome į 30 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę. Iš čia atsivėrė įspūdingas vaizdas: matomi 6 ežerai, Labanoro girios panorama. Po ekskursijos pasivaikščiojome  ir apžiūrėjome lauko ekspoziciją, pasigrožėjome  muziejaus dailininkės Marijos Kakarienės gėlynais, aplankėme kalendorinį akmenų ratą.

Mes dėkingi progimnazijos direktoriui už puikią galimybę praplėsti savo akiratį, papildyti savo žinias.

8a klasės mokiniai

Robotikos čempionato prizininkai

2018 m. lapkričio 16 d. Kauno Žaliakalnio progimnazijoje vyko VEX IQ robotikos čempionatas, kuriame mūsų progimnazijai atstovavo dvi komandos: „Tornado“ ir „Tsunamis“.  Kartu į čempionatą vyko ir palaikymo komanda. Į varžybas mokinius lydėjo informacinių technologijų mokytojas Pavel Jemeljanov.

Robotikos varžybose dalyvavo 25 komandos iš įvairių Lietuvos miestų: Klaipėdos, Kauno, Šiaulių, Vilniaus, Alytaus ir kitų. Pirmasis varžybų etapas prasidėjo 14 valandą ir buvo nesėkmingas vienai mūsų komandai. Antroji komanda pagal bendrą dviejų bandymų rezultatą pateko į antrąjį etapą, kuriame iš keturiolikos komandų buvo geriausi.

Po ketvirto etapo liko tik keturios geriausios komandos, tarp jų ir mūsų „Tsunamis“. Laimėta Lietuvos robotikos čempionate trečia vieta. Tokį sėkmingą mūsų rezultatą lėmė komandinė dvasia ir klaidų analizė, sirgalių palaikymas. Per trumpą laiką, kol rungtyniavo kiti, abiejų mūsų komandų nariai išanalizavo robotų konstrukcijų trūkumus ir sukūrė savo žaidimo strategiją.

Varžybos buvo organizuotos profesionaliai, teisėjai vertino objektyviai. Labai džiugu, kad mūsų komandų nariai, kartu atvykę palaikantieji, dirbo kaip viena komanda. Kiekvienas turėjo savo vaidmenį: mechaniko, programuotojo, lenktynininko, psichologo, motyvatoriaus ir kt.

Nepaisant to, jog varžybos truko keturias valandas, o dėl įtampos atrodė dar ilgiau ir visi buvome pavargę, mes džiaugiamės savo pasiekimais, o ypač Dovydo Čepo ir Elioto Bartkevičiaus pergale.

Pavel Jemeljanov IT mokytojas

Kai tėveliai mokykloje ne stebėtojai, o dalyviai

Geranoriška šeimos ir pedagogų sąveika yra viena pagrindinių sąlygų, nulemiančių visuminio vaiko ugdymo sėkmę. Geras bendravimas ir tarpusavio ryšys – tikros partnerystės esminis bruožas. Bendravimas padeda žmonėms geriau suprasti vieniems kitus, įsigilinti į kito vidinį pasaulį, skatina išklausyti kito nuomonę ir išsakyti savo. Tokia pedagoginio tėvų švietimo sistema, kurioje tėvai – labai svarbi bendruomenės dalis ir partneriai ugdant vaikus, kuriama Švenčionių progimnazijoje. Pedagoginis tėvų švietimas organizuojamas ne tik kaip žinių teikimas, bet ir konstruktyvi veikla, pagrįsta tėvų aktyvumu, bendradarbiavimu, dalyvaujant ir veikiant drauge.

Džiugu, kad vis dažniau ir daugiau tėvų įsijungia į ugdomąsias veiklas ne kaip stebėtojai, o kaip dalyviai,  kad atranda laiko ir kartu su klasių auklėtojais bei mokiniais organizuoja klasės valandėles, veda edukacinius užsiėmimus, vyksta į ekskursijas, dalyvauja ,,Tėvų dienose“ progimnazijoje, būna sporto varžybų dalyviais, protmūšių komandų nariais, pristato vaikams savo profesiją ir organizuoja išvykas, pokalbius-diskusijas progimnazijoje ir savo darbovietėse.

Daug žinių ir įspūdžių lapkričio 5 d. 6a klasės mokiniams suteikė Austėjos mamos, VSDF valdybos Utenos skyriaus Klientų aptarnavimo skyriaus vedėjos pavaduotojos Ramunės Rumbutytės – Muchlios ir VSDF valdybos Utenos skyriaus Klientų aptarnavimo Švenčionių poskyrio vedėjos Aušros Vilkuotienės organizuota išvyka į valstybinio socialinio draudimo fondo Švenčionių poskyrį.

Pažintinės ekskursijos į „Sodrą“ tikslas – padėti mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas, būtinas sėkmingam mokymosi krypties, profesijos ar darbinės veiklos pasirinkimui, perėjimui iš mokymo aplinkos į darbinę aplinką, tolesnei profesinei raidai ir mokymuisi visą gyvenimą. Mokiniams buvo suteikta galimybė pažinti, įvertinti ir aptarti individualias savybes, galinčias turėti įtakos karjerai, ugdyti ir tobulinti karjerai svarbiausias bendrąsias kompetencijas, pažinti šią sritį, profesijos ypatumus ir karjeros galimybes, ugdytis profesinę motyvaciją bei planuoti būsimą karjerą.

Ekskursijos metu mokiniams paaiškinta, kas yra „Sodra“, kokiais atvejais čia galima kreiptis, pateikta kitos įdomios ir naudingos informacijos. Vaikai turėjo unikalią galimybę apsilankyti kiekviename įstaigos aukšte, užeiti į kabinetus, susipažinti su darbuotojais ir jų pareigomis.

Pakeliavus po kabinetus ir pabendravus su darbuotojais, šeštokų laukė aktyviausia išvykos dalis – protmūšis, kurio metu mokiniai parungtyniavo tarpusavyje ir sužinojo, kas iš jų geriausiai įsidėmėjo „Sodros“ darbuotojų pasakojimą apie įstaigos veiklą, jos atliekamas funkcijas. O kokia gi viktorina be prizų?! Šaunios pažintinės veiklos organizatorės pasirūpino ir tuo. Mokiniai gavo daug naudingų dovanėlių: atšvaitų, knygelių, rašiklių ir netgi skanių sausainukų.

Sugrįžę į progimnaziją, mokiniai dalijosi įspūdžiais ir džiaugėsi turėję galimybę apsilankyti Sodroje bei sužinoti daug įdomios ir naudingos informacijos.

Dėkojame valstybiniam socialiniam draudimo fondui už svetingą priėmimą, nuoširdų bendravimą, įdomų įstaigos pristatymą ir dovanas, Švenčionių progimnazijos administracijai už suteiktą galimybę nuvykti į pažintinę ekskursiją ir, žinoma, 6a klasės bei kitiems tėveliams, kurie labai dažnai yra mūsų įkvepėjai ir drąsintojai, padėjėjai ir palaikytojai, stebėtojai ir vertintojai, planuotojai ir organizatoriai, iniciatoriai ir dalyviai.

 Švenčionių progimnazijos 6a klasės auklėtoja Oksana Rimašienė

Viktorina „Kai atsiveria puslapiai…“

 

Lapkričio 20 dieną progimnazijos bibliotekoje vyko viktorina „Kai atsiveria puslapiai…“. Viktorinoje dalyvavo penktokų komandos, iš kiekvienos klasės po 5 mokinius. Renginį vedė Rugilė Tumėnaitė, 6b klasės mokinė, o jai talkino Jurgita Garlaitė, 6c klasės mokinė. Užduotis konkurso dalyviams kartu su bibliotekos vedėja paruošėme iš anksto.

Viktorinos metu penktokams reikėjo gerokai pasukti galvas, norint atsakyti į visus klausimus. Be to, teko pademonstruoti ir piešimo gebėjimus, nes antros užduoties atsakymą reikėjo iliustruoti. Smagu, kad viskas penktokams pavyko. Visoms konkurso „Kai atsiveria puslapiai…“ komandoms buvo įteiktos padėkos. Jas sukurti mums taip pat padėjo bibliotekininkė.

 Manau, renginys pavyko. Gerai nusiteikę penktokai išėjo iš bibliotekos, jų laukė dar kitos popamokinės veiklos.

 

Rugilė Tumėnaitė, 6b klasė

 

Tolerancija – gebėjimas priimti kitų žmonių teisę turėti savo nuomonęįsitikinimus ar veikimo laisvę

Šiemet, kaip ir kasmet, progimnazijoje buvo paminėta Tolerancijos diena.

Tarptautinė Tolerancijos diena yra minima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 metų, kai UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena.

Lapkričio 12–16 d. buvo paskelbta Tolerancijos savaite, kurios metu vyko klasės valandėlės, pamokos ir neformaliojo švietimo užsiėmimai tolerancijos tema, progimnazijos bendruomenė dalyvavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuotoje pilietinėje iniciatyvoje „Tolerancijos RAKTAS“.

Įgyvendindamos šią iniciatyvą klasių bendruomenės iš įvairiausių medžiagų gamino raktus, kuriuos dekoravo piešiniais, aplikacijomis, sentencijomis. Nesvarbu, koks jis: medinis, popierinis, iš lego kaladėlių, metalinis ar muzikinis,  svarbiausias tikslas –prasmingai praleistas laikas ir siekis, kad pagamintas raktas pasiektų kiekvieną širdį.

Pilietinės iniciatyvos idėja RAKTAS – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstantį kitą religiją. Nes žodis „tolerancija“ ir yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir sugyventi.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vijolė Montrimienė

Jaunimo idėjų konkurse triumfavo altruizmas: „Pasaulis juk nesisuka vien apie mus!!!”

Ketvirtoji Vilniaus regiono savivaldybė, kurioje vyko jaunimo „Veiksmo diena“ – Švenčionys. Šešios mokinių komandos, iš viso 74 mokiniai, iš Švenčionių rajono savivaldybės mokyklų susibūrė rajono savivaldybės tarybos posėdžių salėje. Jaunimo reikalų koordinatorė Inga Varnienė jiems surengė diskusiją su rajono savivaldybės tarybos nariais ir savivaldybės administracijos darbuotojais.  

Jaunuoliai guviai uždavinėjo klausimus valdininkams: koks biudžetas bus skirtas jaunimui 2019 metais? Ar paremtumėte motyvacinius seminarus jaunimui? Ar galėtų savivaldybės tarybos nariai konsultuoti biudžeto skirstymo klausimais? Kokie planai, susiję su Adutiškio miestelio gyventojų gerove? Ar Švenčionių rajone vykdomi projektai, lavinantys protinius vaikų gebėjimus nuo darželinio amžiaus iki mokyklos baigimo? Taip pat mokiniai domėjosi, ar būtų galimybė laimėjusį projektą išplėsti respublikiniu mastu? Ar būtų galima autobusų tvarkaraštį suderinti su gyventojų poreikiais? Kokius leidimus reikia gauti iš savivaldybės, norint rengti jaunimo šventes? Kokie kriterijai yra svarbiausi išrenkant projektus, kuriems skiriamas finansavimas?

Praplėtę savo akiratį  šiomis temomis, jaunuoliai išsiskirstė į skirtingas patalpas savivaldybėje ir kūrė projektus, kurie pagerintų jaunimo būvį jų gyvenamosiose vietose. Pavakary įvyko idėjų mūšis, kurį moderavo Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius.  

Švenčionių r. Adutiškio pagrindinės mokyklos idėja „Atvira jaunimo erdvė – pramogų zona Adutiškyje” – apie kambarį mokykloje, kur rinktųsi jaunimas nuo 12 iki 25 metų. Ten veiktų stalo futbolas, oro ritulys ir kiti žaidimai, projektoriumi būtų rodomi filmai, geriama arbata, dainuojama karaokė. Erdvė veiktų sekmadieniais nuo 17 iki 23 val.  

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos idėja „Jaunieji protai”– Švenčionių miesto kultūros centre rajoninis protmūšis, kuriame susirungtų komandos nuo darželinukų iki gimnazijų mokinių. Projektas skatintų visų rajono miestelių susibūrimą ir bendrystę. Laimėjusios komandos pelnytų išvyką į stovyklą Kaltanėnuose arba išvyką į „Skyparką” Vilniuje. Jei projektas būtų sėkmingas, mokiniai svajoja, kad projektas taptų respublikiniu.

Švenčionių r. Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos mokiniai nusprendė pakeisti Švenčionėlių miesto parko vaizdą. Jaunimo vizijose – atnaujinti parko suoleliai ir stalai, įrengta lauko bibliotekėlė, supynės vaikams, nemokama Wi-fi zona. Į parko atnaujinimo atidarymo renginį būtų pakviesti visi rajono miesteliai.

Švenčionių progimnazija sugalvojo projektą „Padėk man”. Planas gimė iš svajonės, kad jaunimas nebijotų klysti, atrasti save, ugdytųsi patriotiškumą. Šiuo tikslu būtų rengiami motyvaciniai užsiėmimai jaunimui savęs pažinimo, baimių įveikimo, bendravimo temomis. Jauniems, besiformuojantiems žmonėms trūksta motyvacijos, pasitikėjimo savimi, todėl reikalingi  pokalbiai su jau save atradusiais ir daug pasiekusiais žinomais žmonėmis, pvz., Svaru (G&G Sindikatas), Ieva Zasimauskaite, Jurgiu Didžiuliu, Giedriumi Savicku, Nagliu Bierancu (Naglimantu) ir kitais. Užsiėmimai vyktų šeštadieniais Švenčionių miesto kultūros centre ir miesto parke.

Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnazija taip pat trokšta „Jaunimo erdvės” Pabradės miesto kultūros centre, kad galėtų pabendrauti tarpusavyje, rungtis stalo žaidimų turnyruose, tarpusavyje aiškintis mokslų temas.

Stipriausią idėją, kuri nurungė visų kitų mokyklų idėjas, pateikė Švenčionių r. Pabradės „Žeimenos“ gimnazija. Komanda pristatė šventės „Viltis“ idėją. Mokiniai nori pakviesti visus žmones į bendrystę su neįgaliaisiais, naikinti požiūrį, kad pastarieji yra „mažiau negu žmonės“. Renginyje dalyvautų Pabradės meno mokykla, kurios menininkai pieštų ant veidų, būtų išsirinktas ir bendrai žiūrimas filmas, vyktų loterija ir kitos pramogos, surinktos lėšos būtų paaukotos bendrijai „Viltis“, dirbančiai Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos srityje.

Ši Švenčionių r. Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos mokinių idėja pelnė visų susirinkusių simpatijas ir nuskynė pergalę per du balsavimo turus. Laimėtojai savo idėjos vertę įvardino žodžiais: „Pasaulis juk nesisuka vien apie mus!!!”

Bendro Švenčionių rajono savivaldybės, Atviros Lietuvos fondo, OSFL projektų ir Pilietinių iniciatyvų centro Jaunimo pilietiškumo ugdymo projekto „Aš irgi sprendžiu!”, kurio tikslas – kurti projektus ir išsakyti idėjas, keičiančias miesto veidą, dėka jaunimo „Veiksmo dienos“ metu rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius, mero pavaduotoja Violeta Čepukova, administracijos direktorius Andrius Šarėjus, rajono savivaldybės tarybos nariai ir kiti administracijos darbuotojai ne tik išklausė jaunimo poreikius, bet ir patys buvo aktyvūs diskusijos dalyviai.

„Veiksmo diena” – tai jau trečiasis projekto etapas, kuriuo siekiama padidinti jaunimo aktyvumą priimant sprendimus, siekiant socialinių ir politinių pokyčių. Jaunimo pilietiškumo ugdymo modelis vyksta šešiose Vilniaus apskrities savivaldybėse: Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų bei Ukmergės r. Vasarą minčių kokteilinė „Scroll your mind“ apsilankė 6-iose Vilniaus regiono miestelių jaunimo šventėse: vyko interaktyvus pilietiškumo nustatymo žaidimas (Kinect technologija), kritinio mąstymo indekso testas (el. versija) / pokalbiai su visuomenės ir jaunimo lyderiais iš šou pasaulio (Svaras, Beata Tiškevič, Jazzu, Mantas Stonkus, Viktoras Diawara) jaunimui aktualiomis temomis. Taip pat šių miestelių jaunimas dalyvavo diskusijų festivalyje „Būtent!”, kuriame aptariamos šaliai ir regionui svarbios idėjos – puikus demokratinio dalyvavimo priimant sprendimus pavyzdys. 6 autobusais iš 6 regionų į festivalį atvyko 240 žmonių: jaunimo ir savivaldybių atstovų bei jaunimo centrų darbuotojų.

Jaunimo pilietiškumo ugdymo projektas „Aš irgi sprendžiu!“ finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Atviros Lietuvos fondo informacija

Netradicinė matematikos pamoka progimnazijos muziejuje

Spalio 25 dieną 5c klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje matematikos pamokoje progimnazijos muziejuje. Pamoką ,,Senoviniai Lietuvos matavimo vienetai” paruošė matematikos mokytoja Irena Čebruk kartu su jaunaisiais muziejininkais. Netradicinės pamokos tikslas – krašto istorijos puoselėjimas, supažindinimas su senoviniais matavimo vienetais, naudotais Lietuvoje, jų lyginimas su dabartiniais matavimo vienetais.

Užsiėmimo metu mokiniai sužinojo apie senovinius talpos matavimo vienetus, tokius kaip pūras, kvorta, gorčius. Muziejuje pamatė, kaip atrodo biralų tūrio  vienetas – statinė, svorio matavimo prietaisas – bezmenas. 

Penktokai daug įdomaus sužinojo apie linus ir jų matavimus svarais, pundeliais, pamatė, kąip atrodo linai ir ką iš jų galima išausti.

 Pamokos pabaigoje sprendė linksmas ir įdomias užduotis, atsakinėjo į klausimus.                                                   

Jaunieji muziejininkai

   

                                                                 

Muziejininkų pamokos penktokams

Š. m. lapkričio 7 d. jaunieji muziejininkai kartu su mokytojomis Irena Čebruk ir Oksana Rimašiene  5c klasės mokiniams organizavo ekskursiją po progimnazijos koridorius, kurie  po renovacijos  yra ne tik maloni vieta pailsėti, pabendrauti pertraukų metu, bet ir tam tikra edukacinė erdvė, nes trečio aukšto koridoriaus sienas papuošė didžiuliai Lietuvos kunigaikščių portretai, antro – modernių technologijų paveikslai, o pirmo – gimtojo krašto gamtos peizažai.

Taigi pažintinės ekskursijos metu, kurios tikslas – supažindinti jauniausius bendruomenės narius su progimnazijos aplinka, suteikti naudingos informacijos, plėsti mokinių akiratį, progimnazijos muziejininkai papasakojo apie gražius ir informatyvius paveikslus.        Užsiėmimo metu penktokai klausėsi Aušrinės Labogaitės, Evelinos Kaušinytės ir Gabrielės Laurinavičiūtės pasakojimų apie Lietuvos kunigaikščių laikus, naujausius technologijos atradimus ir nuostabius kraštovaizdžius, pažintines vietas, kurias tikrai būtų verta aplankyti su klase arba šeima.

Tikimės, jog mokiniams ekskursija buvo turininga ir prasminga.

 Jaunieji muziejininkai

Rekvizitai

Švenčionių progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Lentupio g. 32,
LT-18126 Švenčionys
Tel. (8 387) 51 732
El.p. info@svprogimnazija.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 190505971

Pamokų laikas

Visomis savaitės dienomis, išskyrus trečiadienį
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.05-11.50  (20 min)
5. 12.10-12.55  (20 min)
6. 13.15-14.00 (5 min)
7. 14.05-14.50  (5 min)
8. 14.55-15.40

Trečiadieniais
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.30-12.15  (45 min)
5. 12.35-13.20  (20 min)
6. 13.40-14.25 (5 min)
7. 14.30-15.15  (5 min)

Tvarkaraščiai

Pamokų tvarkaraštis I pusm.

Neformaliojo švietimo tvarkaraštis
Mokyklinių autobusų tvarkaraštis

Valgiaraščiai

Mokamas maitinimas

Nemokamas maitinimas

Nuorodos

Naudinga informacija:

Olweus(OPKUS)

Dienynas

Elektroninis pažymėjimas

 

Vaikų linija

Tėvų linija

Perspėjimas ir informavimas

Informacinė sistema

Švietimo naujovės

Rajono aktualijos

2018 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Spa   Gru »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930