Bendruomenės diena 2019
Karjeros diena 2019
Bendruomenės diena 2018
Bendruomenės diena 2017
Bendruomenės diena 2016
Karjeros diena 2016
Karjeros diena 2014
Padėkos diena 2014m.
Padėkos dienos šventė
Archyvai

Archive for kovo, 2014

    Žodis „inkilas“ visuomenėje dažniausiai asocijuojasi su standartine keturkampe lentine dėžute, turinčia dugną, stogelį ir landą paukščiams įlįsti. Tačiau šis žodis apima kur kas platesnę sąvoką – tai reiškia bet kurį dirbtinai sukurtą įrenginį, kurio tikslas yra sudaryti sąlygas paukščiams apsigyventi sukurtame lizde, dar ir ypatingai gražiame.

     Kaip ir kasmet, Žemės dienai paminėti mokykloje vyko „ Gražiausio inkilo“ konkursas. Jau tapo tradicija mokyklos parką papildyti naujais inkilais, todėl  konkursui ir inkilų kabinimo dienai pasiruošėm iš anksto.

    Kovo 20 dieną į mokyklos kiemą susirinko mokiniai, jų tėveliai, mokytojai, svečiai, plevėsavo Žemės ir ekologinio klubo „Žuvėdra“ vėliavos.  Šventę pradėjo mokyklos direktorius Jurij Semaško, susirinkusius pasveikino svečiai: VĮ Švenčionėlių miškų urėdijos specialistė  Onutė Gylienė,  ekologinio klubo „Žuvėdra“ buvęs prezidentas Ruslan Kutko.

     Gražiausio inkilo konkurse dalyvavo  visų  klasių mokiniai, pagamino 24 inkilus, kuriuos  įkėlėme liepų alėjoje. Su nekantrumu  lauksim parskrendančių paukščių. O konkurso dalyviai ir nugalėtojai buvo apdovanoti padėkomis ir  VĮ Švenčionėlių miškų urėdijos įsteigtais prizais – gamtinės tematikos knygutėmis.

     Po apdovanojimo mokyklos kieme buvo kuriamas pleneras iš gamtinių medžiagų- „ Aš kuriu Žemei“. Mokinių darbeliai žavėjo originalumu, netikėtomis kompozicijomis ir išmone.

     Dėkojame mokiniams, jų tėveliams, svečiams už pagamintus inkilus ir dovanas. Ši šventė- gražus pavyzdys, kuomet meilė gamtai suburia visą bendruomenę.

       Žemė – visų namai, pažinkime, mylėkime ir tausokime ją.

 Lilija Rutkovskaja, biologijos mokytoja

 

    Atšilus orams,  pernykštės žolės deginimas tampa pačia aktualiausia problema. Juolab, kad liepsnojant žolei, ugnis dažnai persimeta į miškus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus. Tokių gaisrų metu kasmet žūsta ir žmonės. Beje, neretai žolės gaisrų kaltininkai yra vaikai bei paaugliai, tačiau daugėja atvejų, kai žolę degina ir suaugusieji. Todėl kovo, balandžio ir gegužės mėnesiais mūsų mokykloje vyksta akcija  „Nedegink žolės“.
     Etikos  pamokos metu (mokytoja L. Semaško) mokiniai diskutavo apie deginamos pernykštės žolės žalą gamtai. Mokiniai suprato, kad dėl piktavalio žmogaus kaltės liepsnose žūva pirmoji pavasario augalija, smulkūs gyvūnai, skursta dirva, ugnis nukeliauja į miškus.
Savo jausmus mokiniai atskleidė piešiniuose, apipavidalino plakatus ,,Nedegink žolės“ ir ,,Saugok gamtą“, kūrė eiles.
      Mokinių darbų paroda vyksta mokyklos II-ame aukšte.
12 klasės mokinės E. Iliuk ir Ž. Rackevičiūtė  apsilankė beveik visose Švenčionių vidurinės mokyklos klasėse ir visiems aiškino pernykštės žolės deginimo žalą.
Ekologinio klubo ,,Žuvėdra“ narės (7 R klasės mokinės E. Mikulo , V. Pavlova , I. Tomaševič ), vadovaujant L. Semaško ,vedė pamokėles pradinių klasių mokiniams. Pasakojo, kad degant žolei žūsta pievose gyvenantys vabzdžiai, varliagyviai, driežai, kurmiai, ežiai, kiškiai, graužikai ir kiti gyvūnai.  Gaisruose žūva skruzdėlynai. Ugnis nužudo ir didžiuosius miško gyventojus – stirnas, elnius, briedžius, šernus.
     Gamtosauginės pamokos metu mokiniai sužinojo, kad gaisrų metu į atmosferą išmetama dešimtys tonų anglies ir kitų pavojingų cheminių medžiagų. Dūmai kenkia kvėpavimo organams, kraujotakai ir akims, kyla kosulys, dusulys, ašaroja akys, žmogus gali netekti sąmonės.
     Mokiniai paruošė prašymą:
  • Pastebėję degančią žolę, nepraeikite abejingai pro šalį, bet pasistenkite patys ją užgesinti, nelaukdami kol liepsna išplis arba paprašykite suaugusiųjų žmonių pagalbos.
  • Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis bei užtrypiant ją kojomis, gesinant vandeniu arba smėliu.
  • Ugnies apimtus plotus rekomenduojama apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų ir nepadarytų didesnių nuostolių.
  • Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks susidoroti, nedelsiant kvieskite ugniagesius.

Tikimės, kad  akcijos metu gautos žinios ne tik sumažins pernykštės žolės gaisrų skaičių, bet padės išvengti ir skaudžių nelaimių.

                             Ekologinio klubo ,,Žuvėdra“ vadovės L. Semaško, O. Gončarova.
 
     Tarp daugybės neeilinių dienų yra itin didžios dienos. Kovo 10 dieną mokyklos bendruomenė susirinko į aktų salę minėti  Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – Kovo 11 – ąją.
     Kad ši šventė išties didinga, abejonių nėra. Ši diena nulėmė tai, kad šiandien galime gyventi laisvoje Lietuvos Respublikoje. Kad turime galimybę orūs stovėti tarp kitų tautų ir šalių. Kad esame laisvi, pripažinti…
     Nuskambėjusi Tautiška giesmė, skaitomos eilės apie Lietuvą, dainos ir šokiai kvietė pagalvoti, ką galime padaryti, kad būtume geresni piliečiai, labiau vertintume atgautą nepriklausomybę. O į orą paleisti trispalviai balionai simbolizavo laisvės ir nepriklausomybės troškimą.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Montrimienė
 

 

     Ugdymas karjerai – kryptingas asmens karjeros kompetencijų ugdymas – Švenčionių vidurinėje mokykloje ne fragmentiškas, o nuoseklus ir  kokybiškas. Jis siejamas ne tik su pagalba mokiniui renkantis profesiją, bet ir gebėjimu kelti  karjeros tikslus ir derinti juos su kitų savo gyvenimo sričių tikslais, kad susikurtas karjeros planas būtų lyg žemėlapis, padedantis žengti savo gyvenimo keliu.  Džiaugiamės karjeros dalyko pamokomis,  per kurias mokiniai nuosekliai, žingsnis po žingsnio, pažįsta save, darbo pasaulį, mokosi priimti karjeros sprendimus, sudaryti karjeros planą, džiaugiamės įvairia nepamokine veikla: turiningomis ekskursijomis, išvykomis, ,,šešėliavimu”, netradicinėmis pamokomis ir, be abejo, organizuojamomis Karjeros dienomis.

    Karjeros diena  mokykloje tampa tradiciniu renginiu. Praėjusiais mokslo metais pirmą kartą suorganizavę šią dieną, įgiję patirties, paskatinti teigiamų mokinių atsiliepimų kovo 4 d. organizavome antrąją Karjeros dieną. Šiais metais supažindinome mokinius  su tėvelių profesijomis ir karjeros siekimo aspektais.

    Gerokai prieš mėnesį ugdymo karjerai darbo grupė labai ryžtingai ir atsakingai ėmėsi visų organizacinių veiklų, o mokyklos administracijos  palaikantis požiūris ir mokytojų bendruomenės entuziazmas darbą virte užvirė. Akimirksniu  ,,atsirado” planuojamos dienos  tikslai, aiški pagrindinė idėja,  užsiėmimų temos ir neatidėliotinų darbų sąrašas. Buvo kuriama Karjeros dienos programa, kvietimai tėveliams ir kitiems svečiams, laikraštuko ,,Mokinių balsas” specialus numeris, emblema, suvenyrai ir kt.

    Gražus kovo 4 d. rytas prasidėjo šurmulingai – ruošėmės Idėjų ir amatų mugei. Kadangi Karjeros diena sutapo su Kaziuko muge ir Užgavėnėmis, mokyklos koridoriuose galima buvo ne tik užkąsti blynų, bet ir įsigyti įvairių įvairiausių mokinių ir jų tėvelių darbelių bei pasisemti nuostabiausių idėjų. Smagiai pradėję netradicinę dieną mugėje, visi sugužėjo į Karjeros dienos atidarymą aktų salėje.  Plačiais mostais plasnojantis Karjeros dienos simbolis baltas paukštis, jauni ir gražūs, tautiniais rūbais pasipuošę vedėjai  Erika ir Igoris kiekvieną susirinkusiųjų skatino auginti sparnus – tvirtus ir didelius ir skristi savo svajonių link. Po įkvepiančių vedėjų žodžių daug gražių minčių apie savęs pažinimą, bendravimą ir bendradarbiavimą išsakė mokyklos direktorius Jurij Semaško ir įteikė padėkas tiems, kurie visada padeda ir palaiko ugdant jaunąją kartą – atsakingą, dorą, darbštų, kūrybingą žmogų. Pagyrimo žodžių, nuoširdžių patarimų, pamokymų negailėjo į renginį atvykę svečiai: buvęs Seimo narys Konstantas Ramelis, seniūnė Ina Sinienė, verslininkai Arvydas Gailiušas ir Aleksandras Pupkevičius, Švenčionėlių miškų urėdijos atstovė Onutė Gylienė, Sirvėtos regioninio parko darbuotojai Tatjana Ivanova ir Marius Semaška, žurnalistė Irena Požėlienė, o Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro karjeros ugdymo konsultantė Ramunė Kliaugienė mokyklos bendruomenei įteikė padėkos raštą ir švietimo skyriaus padėkas trims ugdymo karjerai darbo grupės nariams. Pasibaigus oficialiajai daliai, direktoriaus pavaduotoja ugdymui  Regina Tomaševič susirinkusiuosius informavo apie tolimesnę veiklą – amatų pamokas, kurios buvo labai įvairios. Šiais metais užsiėmimus klasėse vedė ir savo patirtimi bei kūrybiškumu dalinosi mokinių tėveliai ir netgi močiutės! Keliose klasėse su mokiniais bendravo ir socialiniai partneriai. Vienose klasėse buvo komponuojamos puokštės, piešiami paveikslai, gaminamos įvairios dekoracijos, daromos šukuosenos, gaminami darbeliai iš vilnos, kitose – mokomasi maisto gaminimo paslapčių, sveiko gyvenimo būdo, skubios pirmosios medicinos pagalbos ar netgi kovos menų. Visko nė neišvardinsi, svarbiausia –  kiekvienas  stengėsi vaikus išmokyti naujų veiklų ir savęs pažinimo.

    Na ir, ko gero, pati įspūdingiausia dienos dalis – apibendrinimas. Sakau įspūdingiausia, nes  vėl į salę susirinkusiųjų spindinčios akys išdavė norą  kuo greičiau parodyti tai, ko išmoko, papasakoti, ką sužinojo ir patyrė (dabar jau drąsiai galiu teigti) įdomiose, turiningose ir prasmingose  amatų pamokose. O renginio iniciatorei, ugdymo karjerai koordinatorei Liudmilai Semaško kiekvieną klasę pakvietus ant scenos, galėjai tik džiaugtis ir žavėtis, kiek išmonės, pastangų ir širdies šilumos įdėta į amatų pamokėlių veiklą. Be to, argi gali nesidžiaugti, kad mūsų Karjeros dienos herojai – tėveliai, močiutės, socialiniai partneriai ir kiti svečiai – kartu su mokiniais lipo ant scenos ir  dalinosi patirtimi. Taigi iš tikrųjų buvo labai smagu stebėti kiekvienos klasės veiklos pristatymus ir matyti, jog pastangos  buvo ne veltui. Apie tai, kad einame teisingu keliu, kad svarbiausia – tikėjimas, pasitikėjimas ir bendradarbiavimas – buvo kalbama ir dalinantis įspūdžiais Karjeros dienai jau pasibaigus.

    Apibendrindama galiu pasakyti tai, jog mokiniai mielai „neria“ į savęs pažinimą, jei tik sukuriama tam tinkama edukacinė aplinka. Yra daugybė ugdymo būdų, technikų, skatinančių pažvelgti į save, reflektuoti karjerai svarbias charakteristikas. Svarbu, kad šalia būtų išmintingi suaugusieji (mokytojas, psichologas, karjeros konsultantas, tėvai), kurie išklausytų, padėtų „susidėlioti“ vaikui savąjį supratimą, neprimesdami asmeninės pozicijos.

                       Ugdymo karjerai darbo grupės narė, mokytoja Irena Stuglienė

 

 

     Šimtadienis – gražiausia, jaunatviškiausia ir linksmiausia mokyklos šventė, simbolizuojanti veržlumą ir svajones. Šių metų vasario 21 dieną  vykusi šimtadienio šventė į mokyklą sukvietė visą būrį garbingų svečių, kurie norėjo pasveikinti abiturientus ir priminti, kad iki brandos egzaminų lieka visai nedaug laiko.

   Nuoširdus Visų Šventųjų bažnyčios klebono Vido Smagurausko pasveikinimas sugraudino ne tik abiturientus, bet ir jų tėvelius. Klebonas linkėjo, kad  sėkmė lydėtų egzaminų sesijos metu.

     Taip pat sėkmės ruošiantis egzaminams linkėjo abiturientų pradinių klasių mokytoja- Svetlana Fedotenkova, kuri prisiminė pirmus ir nedrąsius dvyliktokų žingsnius pradinėje mokykloje. Mokytoja palinkėjo abiturientams gerai išlaikyti brandos egzaminus, susikaupimo ir sėkmės.

      Dvyliktokų klasės auklėtoja Jekaterina Bunevič dėkojo abiturientams už kartu praleistus metus mokykloje ir drąsino  siekti savo tikslo, būti ryžtingiems ir gerai pasiruošti egzaminams.

     Norėdami padėkoti mokytojams už suteiktas žinias dvyliktokai  įteikė nominacijas, turinys kurių kėlė šypseną ir priminė, kad abiturientai yra labai pastabūs ir gali būti šmaikštūs. Dvyliktokai parodė sukurtą filmuką  apie pilną įspūdžių gyvenimą mokykloje ir padėkojo mokytojams už jų darbą, palaikymą ir nuoširdumą.

   Apie abiturientų gyvenimą mokykloje savo  versiją pateikė ir vienuoliktokai, sukūrę linksmą filmuką, įteikė simbolinį šimto dienų kalendorių bei įteikė suvenyrus. Šventės pabaigoje dalyviai vaišinosi tortu ir padarė bendrą nuotrauką atminimui.

 

Diana Iliuk ,12kl. mokinė

Rekvizitai

Švenčionių progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Lentupio g. 32,
LT-18126 Švenčionys
Tel. (8 387) 51 732
El.p. info@svprogimnazija.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 190505971

Pamokų laikas

Visomis savaitės dienomis, išskyrus trečiadienį
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.05-11.50  (20 min)
5. 12.10-12.55  (20 min)
6. 13.15-14.00 (5 min)
7. 14.05-14.50  (5 min)
8. 14.55-15.40

Trečiadieniais
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.30-12.15  (45 min)
5. 12.35-13.20  (20 min)
6. 13.40-14.25 (5 min)
7. 14.30-15.15  (5 min)

Tvarkaraščiai

Pamokų tvarkaraštis I pusm.

Neformaliojo švietimo tvarkaraštis
Mokyklinių autobusų tvarkaraštis

Valgiaraščiai

Mokamas maitinimas

Nemokamas maitinimas

Nuorodos

Naudinga informacija:

Olweus(OPKUS)

Dienynas

Elektroninis pažymėjimas

 

Vaikų linija

Tėvų linija

Perspėjimas ir informavimas

Informacinė sistema

Švietimo naujovės

Rajono aktualijos

2014 m. kovo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Vas   Bal »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31