Bendruomenės diena 2019
Karjeros diena 2019
Bendruomenės diena 2018
Bendruomenės diena 2017
Bendruomenės diena 2016
Karjeros diena 2016
Karjeros diena 2014
Padėkos diena 2014m.
Padėkos dienos šventė
Archyvai

Archive for lapkričio, 2017

 

    Perėjus iš ketvirtos klasės į penktą, mokiniai išgyvena įvairius sunkumus, kuriuos sukelia nauja aplinka, naujas mokymo turinys, padidėjusi jo apimtis, nauji mokymo metodai, vertinimas ir kt. Suprantama, jog adaptacijos procesas yra sudėtingas augančiam ir bręstančiam vaikui. Sudarydami sąlygas, užtikrinančias sėkmingą penktokų adaptaciją progimnazijoje, siekdami prasmingo dialogo su tėvais, kurdami mikroklimatą, pagrįstą tarpusavio parama, kasmet organizuojame ir vykdome projektą „Penktokų adaptacija“.

      Projekto ,,Penktokų adaptacija“ dalyvių veiklos įvairios: mokinių stebėsena, individualūs ir grupiniai pokalbiai, anketavimas, susirinkimai, atviros pamokos, konsultacijos ir kt. Viena iš projekto veiklų – 5-ų klasių mokinių tėvų metodinė konferencija ,,Mano vaikas penktokas“. Kasmet lapkričio mėnesį į progimnaziją pasikviečiame mokinių tėvelius ir drauge apsvarstome mums rūpimus klausimus – mūsų vaikų, penktokų, pasiekimus, emocinę būseną, šeimos ir mokyklos bendradarbiavimo formas.

        Šiais metais metodinė konferencija vyko lapkričio 23 d. Į progimnazijos aktų salę susirinko mokinių tėveliai, 5 – ų klasių auklėtojai, mokytojai dalykininkai, pagalbos mokiniui specialistai. Konferencijos dalyvius  nuotaikingu pasirodymu pasveikino progimnazijos meno kolektyvas „Šaltinėlis“. Vėliau informacija, mintimis ir patarimais dalijosi pranešėjai: direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Stuglienė, progimnazijos psichologė Svetlana Kostina, 5a klasės auklėtoja Oksana Rimašienė. Pranešimuose buvo kalbėta apie progimnazijos bendruomenės narių bendradarbiavimo patirtį ir principus remiantis šių mokslo metų veiklomis, pristatyti ir išanalizuoti tyrimo „Penktokų adaptacija progimnazijoje“ rezultatai, klasės mikroklimato ypatumai. Asmenine patirtimi auginant penktoką pasidalijo ir mokinių tėveliai: Loreta Gimbickienė, Nijolė Paškonienė ir Dmitrijus Ivanovas. Jie sakė, kad perėjus vaikui į penktą klasę, nerimo šiek tiek buvo. Tačiau pasitikint vaiku, jam padedant, nuolat besidomint jo pasiekimais, emocine būsena, bendraujant su mokytojais, adaptacijos laikotarpis, galima sakyti, praėjo nepastebimai.

      Konferencijos pabaigoje, apibendrindamas projekto veiklą ir akcentuodamas tai, jog progimnazijoje  svarbus kiekvieno vaiko saugumas ir gera savijauta, direktorius Jurij Semaško pabrėžė konstruktyvaus dialogo svarbą, kvietė išsakyti savo siūlymus, teikti savo „matymus“.

 

Irena Stuglienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

          Lapkričio 21 dieną mūsų progimnazijos neformaliojo švietimo būrelio ,,Pažink savo kraštą“ nariai kartu su šio būrelio vadove Ramune Skripskaite Li vyko į Reškutėnų amatų centro edukacinius užsėmimus.

        Pirmas užsiėmimas ,,Tradicinės babkos kepimas“ buvo kulinarinio paveldo. Jam vadovavo Janė Petkūnienė. Išklausę, kaip seniau buvo gaminamas šis patiekalas, mes patys skutome bulves ir jas tarkavome. Įdarbinti buvo visi:  mergaitės skuto bulves ir pjaustė spirgučius, juos čirškino, o berniukai didvyriškai nulupę, supjaustė svogūnus (buvo ašarų).

        Pašovę bulvinę babką į tradicinį pečių, nuskubėjome į kitą edukacinį užsiėmimą „Vilna ir jos apdirbimo ypatumai“ mokytis vilnos vėlėjo amato. Užsiėmimą vedė sertifikuoto tautinio paveldo produkto puoselėtoja Lida Puzyriova. Amatininkė papasakojo, kaip senovėje buvo apdirbama vilna, kaip iš švelnaus vilnos kuodelio rankomis galima pasigaminti apavą ir net drabužį. Kol pečiuje kepė bulvinė babka, visi mikliai vėlė ir nusivėlė muilą-kempinę.

         Pakvipus iškeptai babkai, centro kulinarinio paveldo salėje vyko jo degustacija. Juk kaip skanu ragauti pačių rankomis pasigamintą maistą! Pasivaišinę amatų centro ekologiška žolelių arbata, geros nuotaikos vedini geltonuoju mokykliniu autobusiuku išskubėjome į progimnaziją.

 

Indrė Bečelytė, 6b klasė

  

 

      Lapkričio 14 d. Švenčionių progimnazijoje 7–8 klasių mokiniai susitiko su žurnalistu, dokumentinių-istorinių filmų kūrėju Rimu Bružu. Paskaita-seminaras „Istorijos perimetrai“ buvo skirtas atkurtos Lietuvos 100-mečiui paminėti. Svečias pasakojo  apie sudėtingą mūsų valstybės kūrimosi laikotarpį, kai formavosi Lietuvos Respublikos sienos (1918–1939 m.): istorinės sostinės Vilniaus ir Vilniaus krašto praradimas, Palangos ir Šventosios prijungimas, Klaipėdos uosto ir krašto iškovojimas Lietuvai. Šie istoriniai įvykiai atksleidžia jaunos valstybės ryžtą kovoti už išlikimą, už teisę būti, nepaisant sudėtingų ir dažnai nepalankių aplinkybių. Susitikimo pradžioje parodytos nuotraukos, liudijančios apie baisius įvykius Ukrainoje, atskleidė tai, jog deklaracijos valstybių nesukuria, jos iškyla ir išlieka atsidavusių, jų labui ir bendram tikslui dirbančių žmonių dėka.

     Susitikimo pabaigoje, mokiniams uždavus klausimus, papasakojo apie savo profesiją: kodėl pasirinko režisūrą, žurnalistiką. Pasidalino mintimis apie meilę motociklams ir kaip jis gavo savo pirmąjį ,,ristūną”.

     Buvo labai įdomu sužinoti tiek daug naujos informacijos ir pažvelgti į istorijos vingius  kitu kampu. Įdomu pažinti savo krašto istoriją, prisiminti svarbiausius istorinius įvykius, permąstyti valstybės kelią ir įvertinti nuveiktus darbus, pažinti valstybės kūrėjus ir suprasti vykusius procesus, juos peržvelgiant atrasti tuos tvirtus saitus, siejančius kiekvieną lietuvį su savo valstybe, skiepyti meilę ir pagarbą šalies istorijai

                                                                  Smiltė Urbonaitė, Dovydas Čepas, 7c klasė

                                   

     Trečiadienio  rytą, lapkričio 15 d., gausus būrys mokinių iš 6A, 6C, 6B ir 8R  klasių, lydimi  klasės auklėtojos Lilijos Rutkovskajos, Oksanos Gončarovos, istorijos mokytojos Renės Petronienės bei 6C klasės tėvų atstovės  Ingos Kaušinienės  vyko į pažintinė ekskursiją Vilniuje.   Pirmiausia visi kartu apsilankėme Iliuzijų muziejuje, kuriame išklausę instruktažą ėjome apžiūrėti visų kambarių. Veidrodžių kambarys, Disko kambarys, Apverstas butas, Iliuzijų kambarys – visi jie buvo įspūdingi. Nusifotografavę ir pilni įspūdžių ėjome į  Lietuvos Nacionalinį muziejų. Čia mes dirbome grupelėse, o kiekviena grupė gavo skirtingas temas. Ekspozicijoje  pasinėrėm į didingą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikotarpį, mums papasakojo apie didįjį Žalgirio mūšį, apžiūrėjome  Žalgirio mūšio schemą. Taip pat galėjome pasimatuoti riterio šalmus ir palaikyti kalaviją.  Nacionalinių kostiumų ekspozicijoje turėjom galimybę pamatyti visų penkių etnografinių regionų – Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos – valstiečių tradicinius šventadieninius drabužius.

           Labai dėkojame auklėtojoms, istorijos mokytojai ir lydinčiai mamai už šaunią ekskursiją. Muziejuje praleistas laikas primena apie Lietuvos istorijos gražius puslapius. Gautas žinias galėsime panaudoti pamokų metų.

Aušrinė Labogaitė, 6C klasės seniūnė

     Lapkričio 8 ir 9 d. dvi mūsų  komandos (mergaičių ir berniukų) varžėsi dėl pergalės Lietuvos mokinių olimpinio festivalio rajono kvadrato varžybose. Sakoma, kas tiki pergale, ją ir pasiekia. Mūsų žaidėjai labai tikėjo pergale ir nenusivylė.

    Džiaugiamės šauniomis progimnazijos komandomis ir linkime sėkmės mergaičių komandai zonos varžybose!

SVEIKINAME

PROGIMNAZIJOS MERGAIČIŲ KOMANDĄ –

LIETUVOS MOKINIŲ OLIMPINIO FESTIVALIO RAJONO KVADRATO VARŽYBŲ

I VIETOS LAIMĖTOJĄ:

Gustę Kujalytę,

Gitaną Jurkuvėnaitę,

Karoliną Maslauskaitę,

Arianą Šereikaitę,

Austėją Muchlią,

Ievą Krupeninaitę,

Kariną Adamovičiūtę,

Justiną Simonaitę,

Ernestą Li,

Agotą Čepulkovskytę

 

PROGIMNAZIJOS BERNIUKŲ KOMANDĄ –

LIETUVOS MOKINIŲ OLIMPINIO FESTIVALIO RAJONO KVADRATO VARŽYBŲ

III VIETOS LAIMĖTOJĄ:

 

Roką Petrovičių,

Mantą Lopezo,

Dominyką Kerulį,

Ugnių Antanaitį,

Luką Džiaukštą,

Nidą Bakanovą,

Dovydą Maslianiką,

Danil Vorobjov,

Dominyką Svirbutą,

Nojų Nikitiną.

 

 

    Spalio 26 d. 8a ir 8c klasės auklėtojos kartu su tėveliais organizavo mokomąją pažintinę ekskursiją į Vilnių, į Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centrą. Siauromis Vilniaus senamiesčio gatvėmis keliavome į Valstybės pažinimo centrą (toliau – VPC), kuris įkurtas Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose ir veikia nuo 2016 m. kovo 10 d. Pakeliui mes matėme, kaip prezidentūros kieme išsirikiavo kareiviai ir iškilmingai pasitiko Liuksemburgo hercogą. Įdomybės tuo nesibaigė, kai įžengėme į VPC, supratome, kad tai moderniausias Lietuvos muziejus, kuriame, pasitelkiant šiuolaikines technologijas, pristatoma, kaip veikia demokratiška valstybė, kaip ją kuriant ir valdant dalyvauja piliečiai. O veikiančiose nuolatinėje ekspozicijoje ir kintamose meno parodose perteikiamas turinys, kuris dera su interaktyviosiomis galimybėmis pildyti tai, kas sukurta, išreikšti savo nuomonę.

Įspūdžiais dalinasi išvykos dalyviai:

     Gytis, 8a kl.: „Mes dirbome grupelėse, kiekviena grupelė gavo skirtingas temas. Po to pristatinėjome savo surinktą informaciją, todėl sužinojome labai daug.“

      Deimantė: „Man patiko tai, kad VPC turėjome galimybę dirbti su planšetėmis, dirbome mums neįprastu būdu. Informacijos stenduose galima buvo nuskanuoti su planšete.“

     Andrius: „Patiko atlikinėti užduotis su planšetėmis. Buvo įdomių veiklų, užsiėmimų.“

     Julija: „Patiko, kad galėjome išreikšti savo nuomonę apie pilietiškumą visiems ekspozicijos lankytojams. Taip pat mus nufilmavo ir įrašą patalpino į ekspoziciją.“

     Justas: „Man patiko dirbti su planšetėmis. Patiko mokytis.“

     Vidas: „Sužinojau, kad prezidentūra yra labai saugoma, ir žmonės, kurie nori patekti į prezidentūrą, tikrinami metalo detektoriumi.“

     Darija: „Man patiko prezidentūros pastatai, įrengtos ekspozicijos. Mielai dar sugrįžčiau į VPC ir atlikčiau dar kitas užduotis.“

O tu ar buvai Valstybės pažinimo centre..?

Būtinai jį aplankyk, aktyviai dalyvauk ir prisidėk prie demokratiškos valstybės kūrimo.

 

 

Išvykos dalyviai

               Spalio 26 d. Švenčionių kultūros centre vyko mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“. Konkurso tikslas – ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, skatinti vaikų, mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimą, vertinti savo ir kitų potencialą dirbant komandoje.

               Mūsų progimnazija, gavusi kvietimą dalyvauti konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“  I etape, nusprendė sudaryti dvi komandas skirtingo amžiaus grupėse. 5-6 klasių mokinių grupės „Sveikdarių“ komandą sudarė: Gustė Kujalytė (komandos kapitonė), ,Ieva Krupeninaitė, Rokas Petrovičius, Artur Podnebesnov ir Emilij Januševskij (visi 6A klasės), 7-8 klasių mokinių grupės komandą „Protoplazmos“  sudarė: Smiltė Urbonaitė (komandos kapitonė),Mantas Palažija, Dominykas Avinas, Akvilė Bučelytė (visi 7C klasės). Komandoje buvo ne tik po penkis mokinkius, bet ir mokytojas ir sveikatos priežiūros specialistas.  Sveikos gyvensenos plakatą–laišką mums padėjo padaryti klasių auklėtojos L. Rutkovskaja ir S. Pavlovič, o prisistatymo šūkius sukūrėme patys.  Tikrai nemažai laiko praleidome ieškodami informacijos apie sveiką gyvenseną, o mums padėjo sveikatos ugdymo mokytoja Svetlana Kostina.

                Konkursas prasidėjo nuotaikingais ir įdomiais komandų prisistatymais. Konkurso metu  komandos varžėsi atlikdamos įvairias užduotis: atsakinėjo į sveikatos žinių testus, atliko praktines užduotis: sveikos mitybos, saugaus elgesio gatvėje temomis, rungtyniavo estafetėse,  teko rungtyniauti ir  komandų kapitonams bei komandos mokytojui ir sveikatos specialistui. Konkursas kėlė nemažą jaudulį. Kelios rungtys, klausimai ir estafetės buvo tikras išbandymas mūsų komandoms. Smagiausios buvo sportinės rungtys.

             Po rimtų ir sunkių užduočių, pareikalavusių gausaus žinių bagažo, mūsų komandos buvo ir labai judrios.  Atlikus visas konkurso užduotis ir susumavus rezultatus, paaiškėjo pirmų, antrų ir trečių  vietų nugalėtojai. Mūsų „Protoplazmas“ 7-8 klasių grupėje iškovojo  antrą vietą, o komanda „Sveikdariai“ 5-6 klasių grupėje užėmė trečia vietą. Nugalėtojai buvo apdovanoti Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro paruoštomis dovanėlėmis ir diplomais.

           Taigi šis konkursas, kuriuo buvo siekiama propaguoti sveiką gyvenseną bei ugdyti vaikų atsakomybę, skatinti juos saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, ne tik įgyvendino iškeltus tikslus, bet ir dar kartą parodė, kaip smagu matyti mokinius puikiai bendraujančius ir bendradarbiaujančius, gebančius greitai orientuotis, protingai mąstyti, drąsiai išsakyti savo nuomonę ir svarbiausia – sveikus.

 

                                                                                              Rokas Petrovičius, 6A kasė,

                                                                                              Mantas Palažija, 7C klasė (nuotraukos)

 

Rekvizitai

Švenčionių progimnazija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Lentupio g. 32,
LT-18126 Švenčionys
Tel. (8 387) 51 732
El.p. info@svprogimnazija.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 190505971

Pamokų laikas

Visomis savaitės dienomis, išskyrus trečiadienį
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.05-11.50  (20 min)
5. 12.10-12.55  (20 min)
6. 13.15-14.00 (5 min)
7. 14.05-14.50  (5 min)
8. 14.55-15.40

Trečiadieniais
1. 8.00- 8.45   (10 min.)
2. 8.55 – 9.40  (20 min)
3. 10.00- 10.45 (20 min)
4. 11.30-12.15  (45 min)
5. 12.35-13.20  (20 min)
6. 13.40-14.25 (5 min)
7. 14.30-15.15  (5 min)

Tvarkaraščiai

Pamokų tvarkaraštis I pusm.

Neformaliojo švietimo tvarkaraštis
Mokyklinių autobusų tvarkaraštis

Valgiaraščiai

Mokamas maitinimas

Nemokamas maitinimas

Nuorodos

Naudinga informacija:

Olweus(OPKUS)

Dienynas

Elektroninis pažymėjimas

 

Vaikų linija

Tėvų linija

Perspėjimas ir informavimas

Informacinė sistema

Švietimo naujovės

Rajono aktualijos

2017 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Spa   Gru »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930