Archive for gegužės 29th, 2018
Dorinio ugdymo (etikos) mokytoja Liudmila Semaško mūsų klasėje organizavo integruotą užsiėmimą ir ekskursiją į Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Molėtų astronomijos observatoriją. Organizuotos veiklos tikslas – susipažinti su netoli mūsų dirbančiais mokslininkais, suprantamai ir patraukliai paaiškinti jų atliekamų tyrinėjimų ir ieškojimų esmę ir naudą visuomenei. Didžiausia Lietuvos observatorija įkurta ant 200 m aukščio Kaldinių kalvos Kulionių kaime. Observatorijoje pirmas teleskopas sumontuotas 1969 m. Dabar veikia trys teleskopai.
Ekskursijos metu mes buvom supažindinami su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis, taip pat mums pademonstravo 165 cm skersmens teleskopą, kuris yra didžiausias mokslinės paskirties įrenginys Šiaurės Europoje.
Sugrįžę iš Molėtų astronomijos observatorijos per etikos pamoką surengėm išvykos aptarimą-refleksija, kurios metu pasidalijome savo mintimis ir pastebėjimais. Dėkojame etikos mokytojai už originalias idėjas ir netradicinius metodus perteikiant žinias pamokų metu.
Akvilė Vilkavickaitė, 6A klasė
Mes, 7–8 klasių mokiniai, su klasių auklėtojais šių metų gegužės 17 ir 24 d. vykome į „UAB Intersurgical“. Šias edukacines pamokas mums organizavo karjeros ugdymo mokytoja Liudmila Semaško. Nuvykę į įmonę, mes pirmiausia susipažinome su jų gaminama produkcija, o tada apsirenge specialią aprangą patraukėme gamybinių patalpų link.
Sužinojome, jog „Intersurgical“ įsikūrė 1984 metais Anglijoje, bet iš Anglijos siųsti savo gaminius buvo nepatogu, tad įmonė 1992 metais persikėlė į Lietuvą, Pabradės miestą, nes iš Lietuvos patogiau tiekti savo produkciją į kitas Europos šalis. „UAB Intersurgical“ – vienintelė Europoje. Ji gamina oro takams, anestezijai, reanimacijai, deguonies ir aerozolio terapijai skirtus gaminius. Šiuo metu ten dirba 2500 įvairių sričių specialistai, pavyzdžiui: inžinieriai, programuotojai, surinkėjai, šaltkalviai, vadybininkai ir dar daug kitų. Norint dirbti šioje įmonėje, reikia gerai mokėti anglų kalbą, matematiką, fiziką, chemiją ir robotiką. Šiuo metu labai reikalingi inžinieriai, programuotojai ir vadybininkai.
Įmonė savo produkciją eksportuoja į daugiau negu 100 šalių. Per mėnesį parduoda prekių už 100 mln. eurų, pagaminama 15 milijonų gaminių. Patalpos užima 45000m2.. Gaminius gamina ne tik žmonės, bet ir robotai. Turi svečių namus, bei sporto sale, kurioje darbuotojai su savo šeimos nariais gali sportuoti nemokamai.
Įmonė išties didelė, tad labai gaila, kad negalėjome visko apžiūrėti. Todėl tikimės sugrįžti, nes ši ekskursija mums buvo labai naudinga.
Ekskursijos dalyviai
Mūsų progimnazijos direktorius Jurij Semaško labai aktyviai palaiko naujoves mokymosi procese, skatina vykdyti įvairią gamtosaugos veiklą, projektus, tad biologijos mokytojai Lilijai Rutkovskajai pasiūlus progimnazijos teritorijoje įkurti vabzdžių viešbutį, direktorius ne tik palaikė šią idėją, bet ir pasiūlė įvairių būdų jį projektuojant. Puikius „apartamentus“ sukonstravo technologijų mokytojas Aleksandr Podnebesnov su mokiniais technologijų pamokų metu. „Vabzdžių viešbutį“ stengėmės padaryti iš natūralių medžiagų, jis užpildytas įvairia gamtine medžiaga: medžių žieve, šiaudais, kankorėžiais, kaladėlėmis su tuneliukais.
Vabzdžių viešbutis – tai yra puiki proga savo progimnazijos teritorijoje stebėti, kokie gyventojai apsigyveno sukurtame namuke. Vabzdžių namai arba viešbučiai daugelyje šalių įrengiami parkuose, botanikos soduose, privačiose valdose kaip gamtosauginė ir edukacinė priemonė. Jų tikslas – ne tik apsaugoti biologinę įvairovę, bet ir padėti geriau susipažinti su vabzdžių gyvenimu, jų vieta ir funkcijomis ekosistemose, nes tokiuose viešbučiuose matyti tarsi sumažintas vabzdžių gyvenimo gamtoje modelis. Mūsų įrengtas „Vabzdžių viešbutis“ ne tik papuošė progimnazijos aplinką, bet ir tapo puikia mokomąja priemone mokiniams artimiau pažinti mažuosius gyventojus, tyrinėti juos, sekti jų gyvenimo būdą.
Rūta Vilkuotytė, 6A klasė