Archive for sausio 4th, 2017
Baigėsi gruodis, o kartu su juo ir vienos gražiausių švenčių – šv. Kalėdos ir Naujieji metai. Smagu prisiminti, kiek emocijų, nuostabių jausmų patirta šį ypatingą mėnesį – susivienijimo, abipusio supratingumo, pagalbos rankos ištiesimo, linksmybių bei dovanų metą.
Smagu matyti, kai per Kalėdas viskas pasipuošia mirksinčių lempučių šviesomis, girliandomis, ore tvyrančiais gerais darbais bei džiugia nuotaika. Šia proga progimnazijoje visą gruodžio mėnesį netrūko šventiškos nuotaikos. Jau pačiomis pirmosiomis gruodžio mėnesio dienomis, kuomet už lango kaupėsi vis daugiau ir daugiau sniego, kiekvieną pradžiugino skoningai papuošta progimnazija, kurios šventiški atributai kėlė nuotaiką ir nekantrumą laukiant Kalėdų.
Kiekvieną gruodžio mėnesio pirmadienį progimnazijos muziejuje buvo uždegama adventinio vainiko žvakė. Pirmiausia sužibo Pranašo arba Vilties liepsnelė, kurią įžiebė direktorius Jurij Semaško, antroji šilumą ir šviesą ėmė skleisti Betliejaus arba visiems skirto išganymo žvakė, uždegta progimnazijos direktoriaus pavaduotojų, trečioji žvakė advento vainike – piemenėlių. Ją uždegė mokinių prezidentas Natas Burokas, paskutinioji, Angelų arba meilės žvakė, sužibo nuo progimnazijos pirmūnų – Lino Dervinio ir Manto Palažijos rankų. Adventinio vainiko žvakės, simbolizuojančios viltį, meilę, ramybę ir džiaugsmą, buvo nuostabi įvestis į Kalėdinę paslaptį, šios šventės svarbumą ir prasmę.
Tradicinis progimnazijos renginys laukiant Kalėdų – adventinės popietės. Jaunųjų muziejininkų ir jų vadovių Liudmilos Semaško ir Irenos Čebruk iniciatyva progimnazijos muziejuje kalbėta apie Advento svarbą ir tautos tradicijas, apie kiekvienam iš mūsų reikalingą gerumą, atjautą, žmogiškumą.
Gruodžio 22 d. į progimnazijos aktų salę rinkosi ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai, mokytojai, svečiai. Visi skubėjo pamatyti kalėdinius mokinių pasirodymus. O mokiniai išties paruošė nuotaikingą programėlę, kurioje vaidino, šoko, dainavo. Buratino, karalių, fėjų, nykštukų, Kalėdų Senelio ir kitų įvairių įvairiausių personažų pastangos tądien nenuėjo perniek – jiems pavyko pralinksminti labai įnoringą ir užsispyrusią princesę, o svarbiausia – pakilia nuotaika spinduliavo visi kalėdinio karnavalo dalyviai.
Taigi, akivaizdu, jog gruodis – tikras Kalėdų bei džiugių akimirkų metas. Dėkojame visai progimnazijos bendruomenei už aktyvumą, kūrybiškumą ir draugiškumą. Linkime visiems ir visada justi šiltą, „kalėdinę“, dvasingą nuotaiką, kuri mus apgaubtų ir pasidarytų šilta ir gera.
Irena Stuglienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Skatinami mokytojų Liudmilos Semaško ir Irenos Čebruk daugiau domėtis Lietuvos istorija, kultūra, jau pernai padedami muziejininkų būrelio vadovių pradėjome ruošti ir vesti edukacines pamokėles mūsų progimnazijos mokiniams. Mūsų pasirinktos temos pagilino mokinių žinias apie Lietuvos praeitį bei ugdė mokinių pilietiškumą, meilę Lietuvai ir, žinoma, mūsų, jaunųjų muziejininkų, pasitikėjimą savimi.
Šiemet mes nusprendėme visiems, besidomintiems mūsų krašto papročiais ir tradicijomis, pravesti adventines popietes. Norėjome, kad jos būtų informatyvios ir įdomios, todėl pirmiausia ieškojome informacijos bibliotekoje, internete. Paskui, per būrelio užsiėmimą, pasidalijome rasta informacija, idėjomis, atrinkome įdomiausią medžiagą ir paruošėme edukacinių užsiėmimų programą.
Besiruošdami popietėms, ant stalo muziejuje padėjome vainiką su keturiomis žvakėmis, o per popietes papasakojome, iš kur atsirado tradicija pinti Advento vainikus. Mokiniams buvo įdomu sužinoti tai, jog apskritimas yra labai senas simbolis, reiškiantis tobulumą ir amžinybę. Į Advento vainiką įdėtos keturios žvakės simbolizuoja keturis Advento sekmadienius. Popietėje mokiniai sužinojo daug šio laikotarpio papročių ir tradicijų: kokių stebuklų nutinka Kūčių naktį, kokių darbų nevalia dirbti Advento metu ir kt. Nors per Adventą vyravo rimtis ir susikaupimas, jaunimas rinkdavosi vakarais į kurią nors trobą, merginos susinešdavo ratelius, verpdavo, ausdavo ir žaisdavo, vaikai mėgdavo mįsles minti. Keletą žaidimų ir mįslių paruošėme ir mes. Neapsiejome ir be burtų. Pabūrėme ateitį, paklausėme adventinių giesmių, kai kuriose klasėse netgi pagiedojome. Pabaigoje palinkėjome vieni kitiems laimingų šventų Kalėdų.
Jaunieji muziejininkai